W ogóle „Mój Rzym” był bardziej może na początku inspiracją samego Wydawnictwa „Znak”, który mnie prowadzi od początku w moich książkach niż moją osobistą. Powstała najpierw Trylogia Watykańska z taka naprawdę muszę powiedzieć bestsellerową kobietą w Watykanie. Książki, które opowiadają o życiu za spiżową bramą postrzegane moimi oczami dlatego, że dane mi było tam żyć rzeczywiście długie 17 lat jako jedna z bardzo niewielu kobiet, 12 nas było w tamtym czasie, kiedy ja zamieszkałam z moim mężem z Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej właśnie za murami Watykanu. Była to strefa zupełnie niedostępna i jest do dzisiaj. Watykan, za murami Watykanu, za murami swoimi, za spiżową bramą przysłowiową jest absolutnie niedostępny dla zwykłych ludzi. - opowiada Magdalena Wolińska – Riedi.
Magdalena Wolińska – Riedi, która przez lata związana była z Włochami, podzieliła się z publicznością swoimi niezapomnianymi wspomnieniami z życia w Wiecznym Mieście. Opowiadała o codziennym życiu we Włoszech, wplatając elementy historii Rzymu, tajemnicach włoskiej kuchni, a także o niezliczonych smakach, które można znaleźć w rzymskich trattoriach i restauracjach. Autorka zdradziła również kulisy powstania swoich książek, w tym jak proces twórczy łączy się z jej osobistymi doświadczeniami i miłością do Italii.
Staram się w tej książce zabrać Was na spacer razem ze mną po moim Rzymie, po historii właśnie kuchni rzymskiej, żeby razem się przejść po tym mieście i żeby w takiej zimowej, ciemnej naszej ojczyźnie zanurzyć się w ten Rzym i mieć trochę takiej właśnie przyjemności z tego. - mówi Magdalena Wolińska – Riedi.
Spotkanie nie ograniczało się jedynie do rozmów, Pani Magdalena w trakcie wydarzenia czytała fragmenty swoich książek, które przeniosły słuchaczy w świat pełen emocji i włoskiego uroku. Publiczność była niezwykle zaangażowana, z zaciekawieniem słuchała opowieści, zadawała pytania i również dzieliła się swoimi wspomnieniami z pobytu we Włoszech. Po części oficjalnej przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną chwilę, jaką było pamiątkowe podpisywanie książek.
Panią Magdę zapraszałem już do Mielca od dłuższego czasu, od ponad roku, ale ma bardzo napięty plan w związku z czym, pamiętała cały czas o tym zaproszeniu i teraz przy okazji promocji nowej książki udało się ją tutaj namówić i na przyjazd do Mielca. Chcemy, aby takie wydarzenia odbywały się tutaj w bibliotece, żeby tutaj przyjeżdżali najlepsi, najbardziej znani twórcy. Te spotkania się odbywają, bo tutaj inni autorzy również spotykają się z mieszkańcami miasta, ale chcemy również, aby takie urozmaicenia i tego typu podróże w czasie i przestrzeni się odbywały, bo dzisiejsze spotkanie to była taka uczta, przenosiny, wędrówka do Rzymu, równie tego współczesnego, starożytnego, kulinarnego więc cieszę się, że dzisiaj doszło do tego spotkania. - podsumowuje Tomasz Leyko.
Wieczór ten obfitował w opowieści fascynujących anegdot, inspiracji, pełen emocji i pozytywnej energii. Była to także okazja do spotkania z autorką i wymianą doświadczeń oraz refleksji. Spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.