Na jarmarkowych stołach nie mogło obejść się bez tradycyjnych wielkanocnych przysmaków. Świąteczne wypieki, domowe wędliny, potrawy z jajkiem oraz ręcznie przygotowane palmy i pisanki dekorowały cały borowski ośrodek kultury.
Na dzisiejszy jarmark przygotowałyśmy tradycyjne potrawy: paschę, pasztet z królika, tradycyjną babkę żurek, kiełbasę w sosie chrzanowym, deskę wędlin, jajka faszerowane... Pzrygotowywałyśmy to od piątku, dużo było pracy, dużo myślenia o zakupach i przygotowaniu dekoracji - mówi Anna, przewodnicząca KGW w Pławie.
Jak widać na naszym stole nie mogło zabraknąć babek o smaku cytrynowym i piernikowym. Nie może zabraknąć też jajeczek z różnymi farszami. Są roladki z szynką. Mamy też roladkę szpinakową. Mamy również mazurki, które dzisiaj biorą udział w konkursie. Także zachęcamy do degustacji, do próbowania i życzymy smacznego - mówi Joanna ze Stowarzyszenia Malinowy Szlak.
Specjalnie dla najmłodszych, jak i tych starszych artystów, odbyły się warsztaty tworzenia pisanek. Dzieci cieszyły się również pomalowanymi buziami. Na scenie zaprezentował się Zespół Śpiewaczy „Znak Wisły” oraz muzycy i wokaliści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Zwieńczeniem Powiatowego Jarmarku Wielkanocnego był Konkurs Kulinarny pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Wielkanocne Smaki Powiatu Mieleckiego”. W tym roku należało przygotować wielkanocnego mazurka. Bój o tytul najlepszego wypieku stoczyło aż 12 ciast. Jak wspomniał przewodniczący komisji konkursowej Norbert Stala, wybór był bardzo trudny, poprzeczka wysoka, ale udało wybrać się ten najwłaściwszy mazurek. Laureatem konkursu został kajmakowy wypiek Koło Gospodyń Wiejskich Glinach Małych. Na drugim miejscu zakwalifikowało się Koło Gospodyń Wiejskich Łysakowie, a III miejsce ex aequo wywalczyło Góreckie Stowarzyszenie Kobiet Victoria i Stowarzyszenie Malinowy Szlak z Malinia.
Kiermasz zakończyły serdeczne życzenia świąteczne kierowane do wszystkich zgromadzonych.