Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

PZL Mielec przygotowują się do serwisowania wojskowych odrzutowców

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec zapowiedziały, że wchodzą na rynek serwisowanie wojskowych samolotów odrzutowych. Mówił o tym przedstawiciel firmy na Civil & Military Aeromixer w  Centrum Konferencyjnym „Hala Stulecia” we Wrocławiu. 

Civil & Military Aeromixer to międzynarodowe spotkanie biznesowe producentów, dostawców i inwestorów sektora lotniczego. Wydarzenie skupia firmy produkcyjne i usługowe z branży lotniczej, zarówno polskie jak i zagraniczne, które chcą przedstawić swoją działalność w celu nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych. 

W ramach wydarzenia odbyła się konferencja i panel dyskusyjny "Polska jako HUB serwisowy i remontowy dla sektora lotniczego: wyzwania, problemy i perspektywy rozwoju". W panelu wziął udział Tomasz Kieć, Kierownik Biura Rozwoju Biznesu PZL Mielec, który mówił, że docelowo powinniśmy dążyć do maksymalnej polonizacji serwisowania na wszystkich poziomach, czyli obsługiwania go przez firmy zlokalizowane w Polsce, a także podkreślił wysoki potencjał PZL Mielec do serwisowania wojskowych samolotów odrzutowych.

- „Posiadanie zdolności serwisowych w zakresie obsługi statków powietrznych używanych przez Siły Zbrojne RP, ale także naszych sojuszników jest kluczowe dla skutecznej obrony państwa. W PZL świadczyliśmy różne usługi z tym powiązane m.in. dla wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. To bezcenne doświadczenie w obliczu potencjalnego konfliktu -  tłumaczył Tomasz Kieć. Mamy świadomość, że obsługa serwisowa kosztuje. Musimy jednak pamiętać, że cena to nie tylko usługa, to również utrzymanie infrastruktury przedsiębiorstwa, gotowość na reakcję w każdej sytuacji. Utrzymanie kompetencji zakładu i ludzi” - dodał Kieć.

Krajem Partnerskim trzeciej edycji odbywającego się co dwa lata Civil & Military Aeromixer była Republika Czeska reprezentowana przez Czeski Klaster Aerospace. Tegoroczna edycja skupiła się na roli przemysłu lotniczego w realizacji dużych zamówień, zwłaszcza o charakterze militarnym, które mają na celu wzmocnienie i modernizację polskiej armii.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Spektakl „Calineczka” w wykonaniu Teatru Dziecięcego „Magia” Spektakl „Calineczka” w wykonaniu Teatru Dziecięcego „Magia” Spektakl „Calineczka” w wykonaniu Teatru Dziecięcego „Magia” - premiera 30 marca o godz. 17 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Spektakle dopołudniowe dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych (I-IV) szkół podstawowych - 31 marca i 1 kwietnia o godz.8 30 i 11.00.Organizator – Dom Kultury SCK.Bilety w cenie 20 zł w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl. * * *Dziecięcy teatr „Magia” Domu Kultury SCK przygotowują nowy spektakl. 22 młodych aktorów przedstawi baśń znaną dzieciom na całym świecie. Scenariusz spektaklu „Calineczka” na podstawie baśnie Jana Christiana Andersena przygotowała Jadwiga Klaus, która jest także reżyserem sztuki.Akcja sztuki rozpoczyna się na błotnistej łące, pełnej polnych kwiatów i owadów. Pojawia się wróżka, kładzie w pączek kwiatka łupinkę orzecha i oznajmia, że jak tylko kwiat zakwitnie, wyjdzie z niego malutka dziewczynka, bardzo przez kogoś oczekiwana.Na pojawienie się dziewczynki czeka także żabia rodzina, która postanawia ją wydać za nierozgarniętego żabiego potomka, Szerokogębusia. Piękna Calineczka ( imię nadano jej ze względu na mały wzrost), sprzeciwia się wyjściu za mąż. Nie chce mieszkać w błocie, kocha przecież słońce. Jej bunt zostaje ukarany i musi salwować się ucieczką, w której pomagają jej przyjaciele. W wymuszonej podróży przeżywa przygody, także te niebezpieczne. Ostatecznie udaje jej się pokonać przeciwności losu i dociera do ciepłego, kwiecistego kraju, w którym postanawia zostać. Czy to już koniec przygód małej, dzielnej dziewczynki? Jak myślicie?Zapraszamy na spektakl, który przyniesie odpowiedź na to pytanie. Premiera 30 marca o godz. 17 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Zachęcamy także przedszkolaków i uczniów klas młodszych (I-IV) szkół podstawowych do obejrzenia spektakli dopołudniowych 31 marca i 1 kwietnia o godz.8 30 i 11.00. Czas spektaklu – 1,5 godz.Życzymy przyjemnego odbioru wśród pięknej scenografii, kostiumów i bajkowych postaci. Scenografię i rekwizyty do spektaklu stworzyli: Małgorzata Zając-Waga, Sylwia Błachowicz, Czesław Tabaka, Hubert Pomiankiewicz. Sztukę oprawił muzycznie Sławomir Stan, choreografię ułożyła Marzena Gawrońska, a kostiumy uszyły: Władysława Majewska, Maria Ortyl, Małgorzata Godek i Joanna Czapiga. Kazimierz Babiec będzie pilnował jakości dźwięku, a za oświetlenie zadba Darek Madej. Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 30 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test