Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trzeci dzień 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

W niedzielę z Placu Farnego w Rzeszowie wyruszyła 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do maryjnego sanktuarium w Częstochowej pieszo wędruje blisko 600 pielgrzymów, którzy w ciągu 10 dni pokonają blisko 300 km.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W tym roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Z Maryją w Kościele”. Najmłodszy uczestnik liczy sobie 1 rok i 10 miesięcy, zaś najstarsza pielgrzymująca ma w tym roku 78 lat. Dzisiejszym przystankiem pielgrzymujących był kościół pw. Św. Augustyna w parafii Jamy znajdującej się w powiecie mieleckim. 

Idzie nam się super, troszkę deszczu troszkę słońca, ale jest dobrze.

Jest przyjemnie, może pogoda trochę nie sprzyja, chociaż czasami to sprzyja.

Dobrze się czuję, w dobrym gronie, w dobrym towarzystwie. Msza, czy różnego typu uroczystości, które się odbywają podnoszą na duchu i dają nam większej wiary i pewności siebie – mówi Zbigniew Sycz, major Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

W pielgrzymce bierze udział również grupa sztafetowa, która pielgrzymuje jeden dzień, następnie autokarem udadzą się na Apel Jasnogórski w Częstochowie. W pielgrzymce sztafetowej w tym roku bierze udział blisko 1200 osób.

Uczucia bardzo przyjemne, miłe, bo to jest spędzenie drogi w drodze. To jest takie fajne, bo nabożeństwa się odbywają już od samego rana są godzinki, potem różaniec, Anioł Pański i jeszcze wiele innych, konferencje… także można dużo skorzystać z tej pielgrzymki i naprawdę dopóki będę miał siły to będę korzystał i będę chodził co roku!

Odczucia są bardzo dobre. Wyruszyłam w niedzielę, także spaliśmy w Czarnej (sędziszowskiej koło Rzeszowa. Spaliśmy z synkiem w szkole, ale poznałam tutaj wspaniałe osoby, wspaniałych ludzi, którzy mi pomagają. Nie miałam ubrań, nie miałam nic to ci ludzie się zaopatrzyli w pampersy, w mleko, we wszystko to co mogli – dają, dzielą się i naprawdę atmosfera jest nieziemska, także chwała Panu za tych ludzi!

Na terenie plebanii odbyła się polowa msza święta, która poświęcona była poległym za naszą ojczyznę. Wcześniej wędrujący zostali ugoszczeni przez mieszkańców, którzy przygotowali syty posiłek.

Pierwszy raz szłam, jako panna jeszcze, więc to było takie fajne poczucie, że mogę iść i pielgrzymować. Teraz to całkiem inaczej przeżywam, bo jednak człowiek w odstępie tych wielu lat to do człowiek atak dociera więcej.

Pielgrzymka na pewno zbliża do Boga, bo człowiek nie myśli o niczym innym. Nie ogląda się ani telewizora, ani nie słucha się radia, mimo że teraz nawet Olimpiada jest to od czasu do czasu coś tam popatrzymy w internet, bo jest taka możliwość, kto wygrał, kto przegrał, a tak to się tym w ogóle nie interesujemy, bo nie ma na to czasu.

Prócz wartości ekonomicznych, czy podziękowania za doznane łaski i prośba o opiekę nad moją rodziną, nad moją ojczyzną… pielgrzymka ma też wartości historyczne, ale też towarzyskie i krajoznawcze – dodaje Zbigniew Sycz, major Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Do pielgrzymki warto jest się przygotować, nie tylko mentalnie, by iść z intencją na Jasną Górę, ale również fizycznie, by nie odczuwać skutków dziesięciu dni pieszej wędrówki.

Obecnie, jak chodzę to zawsze dwa miesiące, miesiąc przed pielgrzymką robię codziennie 10km piechotą, żeby sobie nogi przyzwyczaić i jak przejdę całą trasę ani jednego pryszczyka nie mam, ani mnie nogi nie bolą, także to mimo mojego wieku!

Tegoroczna edycja pielgrzymki jest nadzwyczaj wyjątkowa, bowiem na samym jej początku Magdalena i Konrad postanowili wziąć ślub!

Marzyliśmy o tym, aby wziąć ślub na pielgrzymce i w niedzielę zrobiliśmy to! Było bardzo pięknie, piękniej niż myśleliśmy. Czy jesteśmy szczęśliwi? Jesteśmy szczęśliwi i też ile ludzi jest również szczęśliwych i cieszy się naszym szczęściem to jest naprawdę piękne i jest super po prostu – mówią Magdalena i Konrad.

Pielgrzymi 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki wejdą na Jasną Górę, by oddać hołd Matce Boskiej.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Parada św. Mikołaja i rozświetlenie choinki w gminie Gawłuszowice Parada św. Mikołaja i rozświetlenie choinki w gminie Gawłuszowice Już 7 grudnia 2024 roku w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędzie się Eskapada Świętego Mikołaja w Gminie Gawłuszowice. Obejmowała będzie różnorodne atrakcje, które wprowadzą mieszkańców w świąteczną atmosferę. Atrakcje te to: 1. Spotkania ze Świętym Mikołajem:Postoje Mikołaja w miejscowościach:Kliszów, Gawłuszowice, Ostrówek, Wola Zdakowska,Młodochów, Brzyście przy remizach OSP,Krzemienica przy ośrodku rehabilitacji, gdzie dzieci z Gminy Gawłuszowice mogą osobiście porozmawiać z Mikołajem i przekazać listy z życzeniami wrzucając je do specjalnej magicznej skrzynki.2. Słodkie upominki:Słodkie upominki ze słodyczami, drobnymi prezentami lub innymi niespodziankami dla dzieci. 3. Parada Świąteczna:Przejazd kolorowo udekorowanego korowodu, sań Mikołaja ciągniętych przez konie oraz sań Śnieżnych Elfów z iluminacjami świetlnymi.4. Konkursy dla dzieci:Konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Konkursy na wierszyki i piosenki z nagrodami.5. Świąteczna sesja fotograficzna:Możliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem i jego elfami na pamiątkę.6. Iluminacje świąteczne:Uroczyste rozświetlenie choinki w centralnym punkcieGminy Gawłuszowice o godzinie 16.30 jako element finału przejazdu.Takie wydarzenia dla dzieci i mieszkańców z Gminy Gawłuszowice będą świetną okazją do integracji i wprowadzenia wszystkich w magiczny klimat Bożego Narodzenia. ZapraszamyData rozpoczęcia wydarzenia: 07.12.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test