Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Trzeci dzień 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

W niedzielę z Placu Farnego w Rzeszowie wyruszyła 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do maryjnego sanktuarium w Częstochowej pieszo wędruje blisko 600 pielgrzymów, którzy w ciągu 10 dni pokonają blisko 300 km.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W tym roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Z Maryją w Kościele”. Najmłodszy uczestnik liczy sobie 1 rok i 10 miesięcy, zaś najstarsza pielgrzymująca ma w tym roku 78 lat. Dzisiejszym przystankiem pielgrzymujących był kościół pw. Św. Augustyna w parafii Jamy znajdującej się w powiecie mieleckim. 

Idzie nam się super, troszkę deszczu troszkę słońca, ale jest dobrze.

Jest przyjemnie, może pogoda trochę nie sprzyja, chociaż czasami to sprzyja.

Dobrze się czuję, w dobrym gronie, w dobrym towarzystwie. Msza, czy różnego typu uroczystości, które się odbywają podnoszą na duchu i dają nam większej wiary i pewności siebie – mówi Zbigniew Sycz, major Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

W pielgrzymce bierze udział również grupa sztafetowa, która pielgrzymuje jeden dzień, następnie autokarem udadzą się na Apel Jasnogórski w Częstochowie. W pielgrzymce sztafetowej w tym roku bierze udział blisko 1200 osób.

Uczucia bardzo przyjemne, miłe, bo to jest spędzenie drogi w drodze. To jest takie fajne, bo nabożeństwa się odbywają już od samego rana są godzinki, potem różaniec, Anioł Pański i jeszcze wiele innych, konferencje… także można dużo skorzystać z tej pielgrzymki i naprawdę dopóki będę miał siły to będę korzystał i będę chodził co roku!

Odczucia są bardzo dobre. Wyruszyłam w niedzielę, także spaliśmy w Czarnej (sędziszowskiej koło Rzeszowa. Spaliśmy z synkiem w szkole, ale poznałam tutaj wspaniałe osoby, wspaniałych ludzi, którzy mi pomagają. Nie miałam ubrań, nie miałam nic to ci ludzie się zaopatrzyli w pampersy, w mleko, we wszystko to co mogli – dają, dzielą się i naprawdę atmosfera jest nieziemska, także chwała Panu za tych ludzi!

Na terenie plebanii odbyła się polowa msza święta, która poświęcona była poległym za naszą ojczyznę. Wcześniej wędrujący zostali ugoszczeni przez mieszkańców, którzy przygotowali syty posiłek.

Pierwszy raz szłam, jako panna jeszcze, więc to było takie fajne poczucie, że mogę iść i pielgrzymować. Teraz to całkiem inaczej przeżywam, bo jednak człowiek w odstępie tych wielu lat to do człowiek atak dociera więcej.

Pielgrzymka na pewno zbliża do Boga, bo człowiek nie myśli o niczym innym. Nie ogląda się ani telewizora, ani nie słucha się radia, mimo że teraz nawet Olimpiada jest to od czasu do czasu coś tam popatrzymy w internet, bo jest taka możliwość, kto wygrał, kto przegrał, a tak to się tym w ogóle nie interesujemy, bo nie ma na to czasu.

Prócz wartości ekonomicznych, czy podziękowania za doznane łaski i prośba o opiekę nad moją rodziną, nad moją ojczyzną… pielgrzymka ma też wartości historyczne, ale też towarzyskie i krajoznawcze – dodaje Zbigniew Sycz, major Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Do pielgrzymki warto jest się przygotować, nie tylko mentalnie, by iść z intencją na Jasną Górę, ale również fizycznie, by nie odczuwać skutków dziesięciu dni pieszej wędrówki.

Obecnie, jak chodzę to zawsze dwa miesiące, miesiąc przed pielgrzymką robię codziennie 10km piechotą, żeby sobie nogi przyzwyczaić i jak przejdę całą trasę ani jednego pryszczyka nie mam, ani mnie nogi nie bolą, także to mimo mojego wieku!

Tegoroczna edycja pielgrzymki jest nadzwyczaj wyjątkowa, bowiem na samym jej początku Magdalena i Konrad postanowili wziąć ślub!

Marzyliśmy o tym, aby wziąć ślub na pielgrzymce i w niedzielę zrobiliśmy to! Było bardzo pięknie, piękniej niż myśleliśmy. Czy jesteśmy szczęśliwi? Jesteśmy szczęśliwi i też ile ludzi jest również szczęśliwych i cieszy się naszym szczęściem to jest naprawdę piękne i jest super po prostu – mówią Magdalena i Konrad.

Pielgrzymi 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki wejdą na Jasną Górę, by oddać hołd Matce Boskiej.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Zapraszamy na XX. Targi Edukacyjne Zapraszamy na XX. Targi Edukacyjne Serdecznie zapraszamy na XX Targi Edukacyjne, które odbędą się 3 kwietnia 2025 roku w godzinach 09:00 – 14:00 w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ul. Solskiego 1.Celem Targów jest zaprezentowanie przez szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu mieleckiego kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2025/2026. Wydarzeniu towarzyszyć będą wykłady z doradztwa zawodowego i biznesu prowadzone przez ekspertów, które pomogą młodym ludziom lepiej zrozumieć swoje predyspozycje i możliwości na rynku pracy.Inicjatywa nasza skierowana jest do uczniów klas ósmych, ich rodziców i nauczycieli.Targi Edukacyjne to nie tylko źródło informacji, ale także przestrzeń do nawiązania kontaktów i budowania relacji między uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz przedstawicielami szkół i firm.Organizatorem Targów nieprzerwalnie od pierwszej edycji jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu przy wsparciu działającego przy szkole Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „EKONOMIK.MIELEC”.Partnerami tegorocznej edycji Targów są:Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w MielcuPatronat honorowy nad Targami objęli:Marszałek Województwa PodkarpackiegoPodkarpacki Kurator OświatyStarosta Powiatu MieleckiegoPrezydent Miasta MielcaData rozpoczęcia wydarzenia: 03.04.2025
III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 5 kwietnia 2025 roku w Sali wystawienniczej SCK w Mielcu odbędzie się III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025. Konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców, dioram lotniczych i innych modeli związanych z lotnictwem. Program 5 kwietnia 2025 roku (sobota)  08:00 - 12:00  - przyjmowanie modeli  09:00 – 16:30  - wystawa modelarska12:00 – 16:00 - warsztaty modelarskie dla dzieci  13:00 - ocena wystawionych modeli  16:30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, oficjalne zakończenie konkursu  Organizatorzy:* Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera* Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu* Mielecka Grupa Modelarska* Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu* Samorządowe Centrum Kultury w MielcuCelem wystawy i konkursu jest zainteresowanie lotnictwem i modelarstwem dzieci i młodzieży, promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego i rozwijania umiejętności politechnicznych, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz popularyzacja tradycji historycznych i lotniczych miasta Mielca. FORMULARZ ZGŁOSZEŃ - KLIKNIJ TUTAJ >>> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc33G2jD8j2PKKpiFmPq9EedQ4ZgTh7_XBzW0OLkkVsgUYlAw/viewform FB Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu więcej informacji na https://www.facebook.com/profile.php?id=61550359318826 Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.04.2025
Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Gmina Boguchwała zapraszają 4 – 5  kwietnia 2025 r. (piątek - sobota) na II Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale.  Wstęp wolny! W czasie II Wojskowych Targów Służby i Pracy w sali widowiskowej MCK Boguchwała, i na rynku miejskim w Boguchwale, między godz. 9.00 a 17.00 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. czołg ABRAMS M1A1, armatohaubicę K9, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet HOMAR-K, kołowe transportery opancerzone ROSOMAK i wiele innych. Ponadto pokazy musztry paradnej, warsztaty medycyny pola walki, oraz występy Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa i wojskowych zespołów artystycznych.  Oczywiście nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest żołnierska GROCHÓWKA. Na Targach będą również obecni przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych stacjonujących na terenie woj. podkarpackiego, z którymi będzie można porozmawiać o specyfice służby w każdym z batalionów, a z podchorążymi akademii wojskowych o drodze do oficerskich gwiazdek.  Podczas Targów na punktach rekrutacyjno-promocyjnych żołnierze Wojskowych Centrów Rekrutacji odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące samego procesu rekrutacji, oraz służby wojskowej. Na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery, opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych predyspozycji zainteresowanego. Dodatkowo na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, lub aktywnej rezerwy. Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela rzecznik prasowy kpt. Pitera Sławomir (tel. 573 962 328; e-mail: [email protected])”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.04.2025 09:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test