Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Polska i amerykańska armia z nowoczesnym sprzętem w Czerminie

Najnowocześniejszy sprzęt wojskowy stacjonujący w Nowej Dębie przyjechał do Czermina. Podziwiać można było m.in. bojowy wóz Rosomak, czołg Abrams czy wyrzutnia rakietowa K 239 Homar K. To wszystko z okazji Święta Wojska Polskiego.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Premier Władysław Kosiniak-Kamysz – Minister Obrony Narodowej objął patronatem to dzisiejsze wydarzenie, które odbywa się w Czerminie. Z tego miejsca za to serdecznie dziękuję panu premierowi, gdyż ten patronat pomógł nam wznieść jeszcze na wyższy poziom niż planowaliśmy, a dzięki temu społeczność lokalna może być bliżej żołnierzy, bliżej armii i może się zapoznać z wyszkoleniem żołnierzy, ale i ze sprzętem – mówi wójt gminy Czermin Sławomir Sidur.

Mamy bardzo dużo sprzętu wojskowego, m.in. mamy bojowy wóz piechoty Rosomak produkcji polskiej, produkcji zakładów Huta Stalowa Wola; mamy Warana 6x6 również produkcji Huta Stalowa Wola, ale i nie tylko, bo mamy sprzęt amerykański, mamy czołg Abrams, mamy wóz Bradley, mamy radar Nur 15, jak i również wyrzutnię rakiet K-239 Homar K – wymienia Komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba ppłk Mariusz Kseń.

Uczestnicy wydarzenia chętnie oglądali nowoczesny sprzęt i zwiedzali go w środku, robili sobie zdjęcia z żołnierzami, były też pokazy wyszkolenia mundurowych w walce wręcz, samoobrony oraz przygotowania bojowego. Wojskowi zaprezentowali również umiejętności rozbijania cegły. Były stoiska z bronią, którą można było zobaczyć z bliska, a nawet wziąć do ręki i wycelować. Pooglądać można było także wojskowe umundurowanie. Mieszkańcy przybyli na wydarzenie chętnie rozmawiali z żołnierzami i pytali o ich rzemiosło.

Jest to najważniejszy dzień, ponieważ w tym dniu możemy być ze społeczeństwem, możemy zaprezentować sprzęt. 15 sierpnia mogli oglądać Państwo naszą wspaniałą defiladę, nasze umiejętności. Dla nas żołnierzy jest to bardzo ważne – dodaje Komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba ppłk Mariusz Kseń.

Oprócz polskiej armii do Czermina przyjechali też amerykańscy żołnierze.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście:

To jest bardzo ważne, żeby pokazać i spotkać się z mieszkańcami małych miejscowości, jest to też okazja do tego, żeby mieszkańcy mogli porozmawiać, ale też zobaczyć sprzęt, jakim wojsko dysponuje. Jest też okazja ku temu, byśmy mogli jeszcze raz podziękować zarówno żołnierzom wojska polskiego, jak również weteranom za to, że możemy żyć i mieszkać w wolnej Polsce – mówi wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Takie pikniki pokazują, jak mocno i jak ważne jest dla nas wojsko, a także pokazują młodym, że będziemy bezpieczni. Cieszę się również, że jest sprzęt produkowany w Polsce, bo to pokazuje, że mamy moc do produkowania, moc do bronienia – dodaje posłanka na sejm RP Krystyna Skowrońska.

Po części oficjalnej na scenie Amfiteatru w Czerminie zagrała Mielecka Orkiestra Symfoniczna oraz lokalni artyści. Gwiazdą wieczoru był Rompey. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test