Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Rodzinna rywalizacja na orientację

W niedzielę, 13 października, odbyła się 11. edycja zawodów na orientację Mielecki Zielony Punkt Kontrolny, która przyciągnęła około 150 uczestników, w tym ponad 115 w kategorii rodzinnej.

Tradycyjnie już start i meta zawodów zlokalizowane były na parkingu „Lesiówka” w Nadleśnictwie Mielec. Piękna, jesienna aura mieleckich lasów sprzyjała zdrowej rywalizacji i aktywnemu wypoczynkowi.

Trasy dla każdego 

Uczestnicy mogli wybrać spośród trzech tras: rodzinnej, sportowej i rowerowej, dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania.

Każdy z nich otrzymał mapę oraz kartę kontrolną, a zadaniem było odnalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. W kategorii rodzinnej uczestnicy mogli nie tylko cieszyć się sportem, ale także odkrywać uroki jesiennej przyrody, a niektórzy z nich znaleźli nawet czas na zbieranie grzybów.

Rodzinna atmosfera i integracja 

Po ukończeniu tras na wszystkich czekał grill z kiełbaskami oraz ciepła herbata, co stworzyło doskonałą okazję do integracji i wspólnego świętowania sukcesów.

- Z roku na rok coraz więcej rodzin bierze udział w naszych zawodach, co nas bardzo cieszy. To doskonały sposób na aktywny wypoczynek i odkrywanie uroków mieleckich lasów – podkreśla organizator z Nadleśnictwa Mielec.

Promocja zdrowego trybu życia Impreza, zorganizowana przez Nadleśnictwo Mielec, SITLiD, PTL, Ligę Ochrony Przyrody i ZHP Mielec, miała na celu promocję zdrowego trybu życia, turystyki pieszej i rowerowej oraz edukację ekologiczną. Honorowy patronat nad zawodami objęli Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Miasta Mielca.

Mielecki Zielony Punkt Kontrolny to wyjątkowa okazja do aktywnego wypoczynku i spędzenia czasu z rodziną w otoczeniu przyrody. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tej cieszącej się dużą popularnością imprezy!

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Wystawa malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik Wystawa malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik. Wernisaż z udziałem autorki odbędzie się 27 października o godz. 17 w Galerii MBP SCK przy ul. Kusocińskiego 2. Wystawa nosi tytuł „Niedosłownie”. Niedosłownie 27-letnia artystka od 5 lat zajmuje się sztukami plastycznymi. Uważa, że sztuka jest uniwersalną formą wyrażania siebie, jej tworzenie może sprawiać przyjemność, może stanowić hobby, ale też może być sposobem na zgłębienia własnej natury. Od naszych wewnętrznych potrzeb zależy, w jaki sposób użyjemy sztuki, uważa Klaudia Rzeźnik.Artystka tworzy sztukę abstrakcyjną, do której inspiracją są marzenia senne, muzyka, literatura. Zainteresowała się wylewanymi abstrakcjami, gdyż dostrzega w nich niezwykłą energię i dynamikę. Fascynują ją także z tego powodu, iż niemożliwe jest odtworzenie danej pracy po raz drugi. Do tworzenia ilustracji graficznych używa żywicy epoksydowej, która podkreśla głębię barw i mieni się pod wpływem światła. Przedstawia głównie postaci ludzi i zwierząt, lecz z wykorzystaniem elementów abstrakcji, które – zdaniem artystki - pozwalają na naginanie rzeczywistości.Klaudia Rzeźnik podzieliła się kilkoma refleksjami na temat sztuki, która jest jej bliska: „Sztuką abstrakcyjną nazywa się dzieła, które nie naśladują rzeczywistości, są od niej „oderwane" (abstractio). Zwolennicy sztuki abstrakcyjnej uważają, iż tworzenie powinno być wyłącznie wyrażaniem uczuć, a co za tym idzie - taka sztuka nie powinna przedstawiać niczego, co jest znane. A to z kolei rodzi pytanie, czy możemy zrozumieć coś, czego nie znamy? Zwolennicy abstrakcji uważają, że dociekanie sensu, jednoznaczności nie jest konieczne. Tak samo w sztuce, jak i w życiu, spotykają nas sytuacje, które ciężko wyjaśnić, a na nas wpływają. Gdy zaakceptujemy fakt że takie absurdy pojawiają się w naszej codzienności, jesteśmy w stanie interpretować życie na nowych płaszczyznach. Gdy już oddalimy się od tego momentu, który nas popchnął do tworzenia z podświadomego umysłu i dzieło stanie się rzeczą materialną, jesteśmy w stanie więcej zrozumieć. Każdej rzeczy można nadać sens lub zmienić jej interpretację w dowolnym momencie, w zależności od naszych przeżyć oraz odczuć. To, jak odbieramy rzeczywistość, jest subtelnym i indywidualnym procesem, warunkowanym przez nasze osobiste doświadczenia i wrażliwość”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.10.2024
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test