Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prezydent w ośrodku "Kibice Razem", rozmawiano o dotychczasowej działalności

  • Źródło: MIASTO MIELEC

W ostatnim czasie Prezydent Radosław Swół odwiedził Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec. Ośrodek od wielu lat angażuje się w organizację licznych wydarzeń i wspiera wiele akcji charytatywnych. Kibice opowiedzieli prezydentowi o działalności i przekazali informację o tym, co udało się zrobić w 2024 roku.

Profil działalności ośrodka to głównie organizacja i współorganizacja wydarzeń patriotycznych, charytatywnych, sportowych oraz organizacja czasu dla dzieci i młodzieży. – Do ośrodka mieszczącego się na stadionie przy ulicy Solskiego 1 zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godzinach 12:00 – 17:00 – przekazują przedstawiciele Ośrodka Kibice Razem Stal Mielec.

Rok 2024 dla ośrodka Kibice Razem Stal Mielec obfitował w różnorodne wydarzenia, które łączyły społeczność, niosły pomoc potrzebującym i promowały patriotyczne wartości. Na przestrzeni całego roku ośrodek realizował liczne inicjatywy, które wspierały lokalne instytucje oraz angażowały dzieci i młodzież, promując wśród nich sport oraz integrację.

W lutym ośrodek aktywnie zaangażował się w obchody 76. rocznicy tragicznej śmierci Wojciecha Lisa i Konstantego Kędziora, zamordowanych przez UB, którzy pozostali w pamięci lokalnej społeczności. Wydarzenie, organizowane wspólnie z Patriotycznym Mielcem, przyciągnęło mieszkańców, którzy oddali hołd bohaterom. W tym samym miesiącu ośrodek Kibice Razem Stal Mielec we współpracy z PGE FKS Stal Mielec zorganizował zbiórkę karmy dla mieleckiego schroniska, wspierając zwierzęta potrzebujące pomocy.

W marcu przekazano zgromadzoną karmę schronisku, co było początkiem licznych działań charytatywnych. Dzięki współpracy z ITA TOOLS Stal Mielec, ośrodek umożliwił dzieciom z Domu Dziecka Skopanie udział w meczu mieleckich siatkarek, co było dla nich wyjątkowym przeżyciem. Równocześnie w ośrodku odbył się turniej w grze FC24, w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Marzec zakończył się wyjazdem na mecz Polska – Estonia w Warszawie, w którym wzięło udział 40 dzieci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz podopiecznych ośrodka Kibice Razem, a także zebraniem ponad 30 tysięcy złotych na leczenie małej Laury.

W kwietniu ośrodek zorganizował eskortę meczową na meczu Stal Mielec – Lech Poznań, w której dzieci z Domu Dziecka Skopanie towarzyszyły piłkarzom na murawie. Młodzi uczestnicy bawili się później w sektorze rodzinnym, gdzie czekały na nich dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje. Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec wspierał także XVII Olimpiadę Sportową, odpowiadając za strefę dopingu. Maskotka Staluś, cieszyła się ogromnym uznaniem wśród przedszkolaków.

Kolejną inicjatywą były Niebieskie Igrzyska zorganizowane z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach wydarzenia, które odbyło się w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych, dzieci z autyzmem uczestniczyły w zajęciach sportowych i mogły liczyć na wsparcie maskotki Stalusia. Ostatnim wydarzeniem kwietnia był Biało-Niebieski Festyn Rodzinny, podczas którego na uczestników czekały różnorodne atrakcje i strefa kibica.

Latem ośrodek przeprowadził serię licytacji na rzecz Mateuszka i Filipka, angażując lokalną społeczność we wsparcie potrzebujących chłopców. W sierpniu zorganizowano obchody rocznic historycznych, w tym 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i akcji „Burza” na Ziemi Mieleckiej. Ośrodek uczestniczył również w obchodach 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Pod koniec miesiąca zorganizowano Ognisko Partyzanckie, przypominające o bohaterach walczących w czasie II wojny światowej.

Wrzesień to czas akcji „Biało-Niebieska Pomoc dla Powodzian”, podczas której ośrodek zorganizował zbiórkę artykułów dla poszkodowanych przez powódź. Udało się zebrać pełen bus darów, produktów i blisko 4 tysiące złotych, które przeznaczono na zakup niezbędnych produktów dla mieszkańców dotkniętych żywiołem.

Dzięki tym inicjatywom Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec nie tylko zacieśniał więzi wśród kibiców i społeczności lokalnej, ale również pokazał, że sport może łączyć ludzi we wspólnym działaniu na rzecz innych. Rok 2024 upłynął pod znakiem zaangażowania, wsparcia oraz budowania poczucia wspólnoty w duchu solidarności i pamięci historycznej.

W tym roku ośrodek zorganizuje jeszcze dwa duże wydarzenia. Będzie to „Biało-Niebieski Mikołaj” oraz tradycyjny Mecz Wigilijny, w którym kibice zagrają z piłkarzami FKS Stali Mielec.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 1°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test