Obecnie korzystający z aplikacji mają do dyspozycji 25 zagrożeń, w tym m.in. nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, znęcanie się nad zwierzętami, czy żebractwo. Użytkownik ma możliwość naniesienia krótkiego opisu zagrożenia oraz dołączenia trzech załączników typu zdjęcie lub dokument. Wraz z nadejściem lata coraz częściej na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa trafiają zgłoszenia związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych lub grupowaniem się młodzieży w parkach, na placach zabaw czy przyblokowych ławkach.
W ostatnich tygodniach na KMZB, mieszkańcy Mielca nanieśli kilka zgłoszeń dotyczących osób spożywający alkohol na mieleckim rynku. Policjanci starając się wyeliminować to zagrożenie nie tylko sprawdzają kilka razy dziennie wskazane miejsce, ale także interweniują wobec osób popełniających wykroczenia w tym rejonie. Mieleccy funkcjonariusze w ostatnim czasie podjęli kilkadziesiąt interwencji wobec osób spożywających alkohol lub zakłócających porządek publiczny, dążąc do eliminacji wskazanego zagrożenia.
Policjanci zachęcają mieszkańców do korzystania z interaktywnej mapy i przypominają, że bardzo często to od nas zależy, czy i jak szybko, zostanie wyeliminowane zagrożenie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest coraz bardziej popularna i mieszkańcy często z niej korzystają.
Pamiętaj, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, ale w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, należy skorzystać z numeru alarmowego 112.