Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Złotniki. Dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali sprawców usiłowania włamania

Policjanci zatrzymali sprawców usiłowania włamania do nowo budowanego domu w Złotnikach. Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, 47 i 35-letni mężczyźni, usłyszeli już zarzuty. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Policjanci apelują do właścicieli nowo budowanych domów o ich odpowiednie zabezpieczanie. Czujność członków rodziny i sąsiadów może uchronić nas przed kradzieżą, tak jak było w tym przypadku.
  • Źródło: Podkarpacka Policja
Złotniki. Dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali sprawców usiłowania włamania

Źródło: Podkarpacka Policja

O usiłowaniu włamania policjanci zostali powiadomieni w niedzielne popołudnie. Członek rodziny właścicieli nowo budowanego domu w Złotnikach, przejeżdżając obok, zauważył nieznanych mężczyzn na działce. Natychmiast zawiadomił o tym właściciela, który poinformował, że tego dnia nikt nie powinien przebywać w okolicach domu. Kiedy przestępcy zorientowali się, że zostali zdemaskowani, wsiedli w samochód i odjechali w kierunku Kolbuszowej. Zgłaszający pojechał za nimi i poinformował o całym zdarzeniu Policję.

Po chwili policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz jego 35-letniego kolegę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni przyjeżdżając do Złotnik mieli zamiar ukraść pompę ciepła, wartą blisko 40 tysięcy złotych. W wyniku działania sprawców zniszczeniu uległa instalacja, której wartość na obecną chwilę została wyceniona przez właściciela na kwotę 5 tysięcy złotych.

Szybka reakcja członka rodziny właściciela domu, pomogła zapobiec kradzieży oraz zatrzymać sprawców przestępstwa. Policjanci przedstawili już zarzut usiłowania włamania oraz uszkodzenia mienia obu podejrzanym. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test