Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Najładniejsze Kanarki, Papugi i Gołąbki

W weekend (14-16.10) w chorzelowskim Ośrodku Kultury odbyły się XXV Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Zmaganiom towarzyszyła wystawa, podczas której odwiedzający mogli zobaczyć w jednym miejscu wiele okazów i rodzajów kanarków, papug i gołębi. 

Na wystawie publiczność mogła podziwiać ponad 320 ptaków, z których 278 zostało poddanych ocenie przez sędziego Polskiej Federacji Ornitologicznej Jana Kamińskiego oraz sędziego Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Roberta Rosińskiego. Dokładnie 20 hodowców zaprezentowało m.in. kanarki kolorowe, kanarki kształtne, gołąbki ozdobne, papugi Australii, papugi Afryki i Ameryki Południowej oraz drobną egzotykę, rywalizującą ze sobą w różnych kategoriach. 

Zwieńczeniem Mistrzostw była ceremonia dekoracji, którą wspólnie poprowadzili Dyrektor SOKiS Damian Małek, Prezes MSHKiPE Paweł Zygmont oraz Wiceprezes Marek Lewicki. Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy z rąk Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Bogdana Cygana, Przewodniczącego Rady Gminy Mielec odebrali hodowcy, których ptaki uzyskały największą ilość punktów w danej kategorii i klasie. 

– Dziś wszyscy możemy podziwiać pracę ludzi, którzy bardzo mocno angażują się w hodowlę ptaków egzotycznych. Cieszymy się, że w Gminie Mielec dzięki wam możemy obserwować niezwykle piękne okazy. Jest to hobby, które raczej nie przynosi dochodu, a wymaga ogromu pracy. Bardzo serdecznie chciałbym wam podziękować, bo to już piąta edycja mistrzostw organizowanych w tym Ośrodku Kultury. Na ręce Pana Prezesa oraz wszystkich osób działających w Stowarzyszeniu, chciałbym złożyć gratulacje oraz przekazać słowa wdzięczności za tą wyjątkową możliwość obcowania z egzotyczną przyrodą – powiedział w trakcie dekoracji Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

– To miłe dla oka i przyjemne dla ucha z czym mamy tu dzisiaj do czynienia. Ludzi z takim zapałem naprawdę jest niewiele. Hodowla ptaków egzotycznych to pewien bakcyl, który wciąga i który przynosi niezapomniane wrażenia dla waszych rodzin, bliskich oraz nas wszystkich. Zobaczyć tyle pięknych i zróżnicowanych ptaków oraz usłyszeć ich śpiew to naprawdę wyjątkowe przeżycie. Składam wielkie podziękowania, za to, że dzięki wam możemy być uczestnikami takiego muzycznego i barwnego widowiska – dodał Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy Mielec. 

– Po raz kolejny mogliśmy się spotkać w Samorządowym Ośrodku Kultury w Chorzelowie za co bardzo serdecznie chciałbym podziękować Panu Wójtowi oraz Panu Dyrektorowi. Jak zawsze dla mnie i dla naszych hodowców są to wyjątkowe chwile i wyjątkowe mistrzostwa. W tym roku sama tylko ocena ptaków, która odbywała się w piątek, trwała od godziny dziewiątej do godziny dziewiętnastej. To cały dzień naprawdę ciężkiej pracy. Podziwiam sędziów za to, że mają tą wytrwałość i smykałkę, do tego żeby dokonać merytorycznej i sprawiedliwiej oceny. Jeśli chodzi o nasze Stowarzyszenie to mam nadzieję, że nowy zarząd który zostanie wybrany, będzie miał tak samo szeroko otwarte drzwi i będzie tak miło witany zarówno w Urzędzie Gminy jaki i Ośrodku Kultury. Chciałbym żeby ta organizacja się dalej rozwijała i żeby zrzeszała jeszcze większą liczbę hodowców. Chciałbym, żeby szczepiła szczególnie wśród młodzieży ten bakcyl do posiadania zwierząt i do opieki nad nimi, bo nic nie rozwija tak bardzo jak to poczucie obowiązku i ochota do tego, żeby coś posiadać i czuć się za to odpowiedzialnym – powiedział Paweł Zygmont, Prezes MSHKiPE. 


 

Klasyfikacja końcowa XXVV Mistrzostw Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych:


 

Puchar Przechodni Wójta Gminy Mielec za czempiona wystawy

Rafał Bandura 


 

Kanarek Lipochromowy – kolekcja 

1 miejsce Marek Nosal

2 miejsce Czesław Oleś 

3 miejsce Zbigniew Woźniak


 

Kanarek Melaninowy – kolekcja 

1 miejsce Marek Nosal

2 miejsce Tomasz Straż

3 miejsce Jarosław Łuczyński 


 

Kanarek Lipochromowy – biały pojedynczy

1 miejsce Jarosław Łuczyński

2 miejsce Paweł Zygmont 


 

Kanarek Lipochromowy – żółty pojedynczy

1 miejsce Jarosław Łuczyński

2 miejsce Czesław Oleś

3 miejsce Kacper Zygmont 


 

Kanarek Izabelowaty – pojedynczy

1 miejsce Tomasz Straż

2 miejsce Mariusz Mystek 


 

Kanarek topaz agatowy – pojedynczy

1 miejsce Paweł Zygmont

2 miejsce Kacper Zygmont

3 miejsce Czesław Oleś 


 

Kanarek Kształtny Gloster Consort – kolekcja

1 miejsce Tomasz Woźniczko


 

Kanarek Border Miniaturowy – kolekcja

1 miejsce Jarosław Łuczyński 


 

Kanarek Norwik – pojedynczy

1 miejsce Tomasz Woźniczko


 

Kanarek Gloster Consort – pojedynczy 

1 miejsce Tomasz Woźniczko 

2 miejsce Grzegorz Szeliga

3 miejsce Paweł Zygmont


 

Kanarek Gloster z koroną – pojedynczy

1 miejsce Tomasz Woźniczko

2 miejsce Kacper Zygmont

3 miejsce Mateusz Szeliga


 

Drobna Egzotyka – pojedyncza

1 miejsce Waldemar Polit


 

Gołębie ozdobne – pojedyncze

1 miejsce Waldemar Polit


 

Papuga Mała – pojedyncza

1 miejsce Paweł Zygmont

2 miejsce Dorota Kułacz

3 miejsce Waldemar Polit


 


 

Papuga Falista – pojedyncza

1 miejsce Waldemar Polit

2 miejsce Mariusz Mystek

3 miejsce Dariusz Siudak


 

Papuga Nierozłączka – kolekcja

1 miejsce Rafał Bandura


 

Papuga Nierozłączka – pojedyncza

1 miejsce Rafał Bandura

2 miejsce Waldemar Polit

3 miejsce Dorota Kułacz


 

Papuga Świergotka – pojedyncza

1 miejsce Waldemar Polit

2 miejsce Mirosław Sikora

3 miejsce Kacper Zygmont


 

Papuga średnia – pojedyncza

1 miejsce Mirosław Bożek 


 

Papuga Mnicha Nizinna – pojedyncza

1 miejsce – Mariusz Mystek

2 miejsce – Mateusz Rembisz


 

Papuga Rozella Białolica – klasa stowarzyszeniowa

1 miejsce Paweł Zygmont

2 miejsce Waldemar Polit


 

Popuga Rozella Białolica – klasa otwarta

1 miejsce Dorota Kułacz

2 miejsce Mirosław Sikora

3 miejsce Waldemar Polit


 

Papugi Australii – klasa otwarta

1 miejsce Adam Stypa

2 miejsce Marek Lewicki

3 miejsce Mirosław Sikora


 

Papuga Aleksandertta Obrożna – klasa stowarzyszeniowa

1 miejsce Marek Lewicki

2 miejsce Dorota Kułacz

3 miejsce Paweł Zygmont


 

Papuga Aleksandertta Obrożne – klasa otwarta

1 miejsce Mirosław Sikora

2 miejsce Dorota Kułacz

3 miejsce Paweł Zygmont


 

Papuga Duża – klasa otwarta

1 miejsce ex aequo Dorota Kułacz oraz Adam Stypa

2 miejsce Marek Lewicki

3 Miejsce Mateusz Rembisz


 

Decyzją Zarządu stowarzyszenia przyznano również pamiątkowe puchary za wkład w działalność stowarzyszenia dla Tadeusza Strycharza, Jacka Polichta, Mateusza Rembisza oraz Mirosława Sikory. 


 


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 997 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test