W Surochowie k. Jarosławia odbyło się dziś uroczyste wręczenie Decyzji o Wsparciu dla spółki EUROSERVICE GROUP Sp. z o.o., wydanej w ramach instrumentu Polskiej Strefy Inwestycji. Dokument ten, umożliwiający przedsiębiorcy skorzystanie z ulg podatkowych, przekazał Wiktor Cichoń, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu, zarządzającej terenem Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Ze strony spółki decyzję odebrał Marcin Chomiuk, Prezes Zarządu Euroservice Group.
Firma planuje w Surochowie budowę nowoczesnego zakładu produkcji gliceryny. Planowane nakłady inwestycyjne wynoszą 102 miliony złotych, co czyni projekt jednym z większych przemysłowych przedsięwzięć w regionie.
Realizacja tej inwestycji będzie impulsem rozwojowym dla lokalnej gospodarki – przyniesie nowe miejsca pracy, zwiększy konkurencyjność firmy oraz przyczyni się do rozwoju technologii i jakości w przemyśle chemicznym. Co szczególnie istotne, dzięki wsparciu udzielonemu w ramach EURO-PARK MIELEC, inwestor będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT nawet do wysokości 50% rzeczywistych nakładów inwestycyjnych.
Możliwość skorzystania z takiego wsparcia to efekt skutecznego działania ARP Oddział Mielec, który od lat aktywnie promuje i wspiera rozwój przemysłowy w południowo-wschodniej Polsce. Euroservice Group dołącza tym samym do grona inwestorów, którzy dzięki obecności w Euro-Park Mielec zyskali realne narzędzia do rozwoju i zwiększenia swojej pozycji rynkowej.
Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC to pierwsza i najstarsza strefa w Polsce, która nieprzerwanie od 1995 roku przyciąga inwestorów oferując atrakcyjne warunki prowadzenia działalności gospodarczej, wsparcie instytucjonalne oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry. Dzisiejsze wydarzenie potwierdza, że strefa nie tylko przyciąga nowe inwestycje, ale również skutecznie wspiera je na każdym etapie realizacji.
***
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to spółka ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa z ponad 30-letnim doświadczeniem na polskim rynku. Wspiera rozwój polskich firm finansując inwestycje i pomagając w procesach restrukturyzacyjnych. ARP S.A. odegrała kluczową rolę w wolnorynkowej transformacji polskiej gospodarki. W najbliższych latach ma ambicje zostać jednym z liderów transformacji energetycznej. Nowa strategia ARP S.A. – „Czysty przemysł” – stawia na inwestycje w morską energię wiatrową, przemysł wodorowy i technologie kosmiczne. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. ma aktywa w 76 spółkach, z tego w 51 z nich – pakiety większościowe (spółki te wchodzą w skład Grupy ARP). Główne branże, w których działają spółki z Grupy ARP S.A., to: stoczniowa, kolejowa, metalowa, wydobywcza, odlewnicza, opakowaniowa, tekstylna, turystyczna, modernizacji i budowy maszyn. ARP S.A. sprawuje także nadzór nad 89 spółkami z udziałem Skarbu Państwa. Jest fundatorem lub współfundatorem czterech fundacji, zarządza dwiema Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w południowo-wschodniej Polsce (Mielec i Tarnobrzeg), jest właścicielem zespołów zamkowo-parkowych w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie (zarządza nimi Fundacja Pro Arte et Historia). W ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorstw oraz dostarcza pakiety rozwiązań w odpowiedzi na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.