Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Region. Podczas działań „TRUCK & BUS” policjanci wykorzystują nowy radiowóz

Od 23.11. 2022 r. na drogach powiatu mieleckiego policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”.
  • Źródło: Podkarpacka Policja
Region. Podczas działań „TRUCK & BUS” policjanci wykorzystują nowy radiowóz

Źródło: Podkarpacka Policja

Mimo że, nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Do działań funkcjonariusze wykorzystują specjalistyczny radiowóz nowej generacji - ambulans „APRD”. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzają w szczególności:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

Do działań, policjanci wykorzystują specjalistyczne auto zakupione przez Komendę Główną Policji, a współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „ Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Radiowóz, który mieleckim policjantom służy od ubiegłego tygodnia to volkswagen crafter najnowszej generacji, specjalnie zbudowany dla potrzeb policjantów obsługujących zdarzenia drogowe.

Na pokładzie tego specjalistycznego radiowozu znajdziemy nowoczesne technologie, między innymi: TACHIMETR, który z dużą dokładnością pomoże mundurowym zwymiarować miejsce wypadku drogowego, oprogramowanie pozwalające na rekonstrukcję zdarzenia, a nawet stworzenie symulacji wypadku.

Radiowozy posiadają nową sygnalizację uprzywilejowania opartą na całkowicie energooszczędnej technologii LED, ledową najaśnicę, a także świetlną tablicę ostrzegawczą obsługiwaną bezprzewodowo. Pracę urządzeń wspomagać będzie najnowszej generacji agregat prądotwórczy. Na wyposażeniu są również znaki drogowe, lampy ostrzegawcze, lustro do inspekcji podwozia, ultralekki dający się szybko rozłożyć parawan, a także drogomierz i opóźnieniomierz przeznaczony do sprawdzanie skuteczności hamulców w pojazdach (przystosowany również do pomiarów jednośladów).

W przestrzeni pasażerskiej umieszczono w pełni wyposażone klimatyzowane biuro, które w trudnych warunkach atmosferycznych umożliwia zarówno policjantom jak i kierowcom dogodne warunki do przeprowadzenia rzetelnie i skrupulatnie kontroli drogowej. Z pewnością nowe ambulansy „APRD” dadzą możliwość policjantom sprawnego działania na miejscu wypadku drogowego oraz podczas sporządzania dokumentacji.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test