Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Małopolska KAS sprzedaje Porsche Panamera GTS

Małopolska KAS sprzedaje Porsche Panamera GTS

Autor: fot. Małopolska KAS

30 maja Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawi na licytację Porsche Panamera GTS z 2013 roku.

Licytacje prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) to okazja do zakupu przedmiotów i nieruchomości po korzystnej cenie.

Każdy, kto wpłaci wadium, może przystąpić do licytacji ogłaszanych na www.malopolskie.kas.gov.pl

Postępowanie egzekucyjne i zatrzymanie majątku dłużnika to ostateczność. Dlatego warto na bieżąco regulować wszystkie obowiązkowe daniny. 

Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawił na licytację Porsche Panamera GTS z 2013 r. Cena wywoławcza to niecałe 132 tys. zł. To drugi luksusowy samochód licytowany w tym roku przez małopolską KAS. W marcu zakopiański urząd sprzedawał w ten sposób Bentleya. 

Samochód można będzie obejrzeć 30 maja na parkingu Urzędu Skarbowego w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 33. Więcej informacji w obwieszczeniu.

Urzędy skarbowe w ramach postępowań egzekucyjnych organizują licytacje, podczas których sprzedają rzeczy oraz nieruchomości. Licytacje odbywają się w oparciu o przepisy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, a pieniądze ze sprzedaży trafiają na pokrycie zaległości podatkowych ale też innych opłat i składek. 

W przypadku sprzedaży rzeczy odbywają się dwie licytacje. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji wynosi ¾ wartości szacunkowej ruchomości. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku, to na drugiej licytacji można kupić przedmiot za połowę jego wartości. Obecnie urzędy skarbowe to wyspecjalizowane organy egzekucyjne, które mogą sprzedać ruchomość w drodze przetargu ofert, bądź z wolnej ręki.

Gdy przedmiotem egzekucji administracyjnej stanie się nieruchomość, urzędy mają możliwość jej sprzedaży nawet na trzech licytacjach. Ceny wywoławcze na poszczególnych licytacjach wynoszą odpowiednio: w pierwszym terminie – 75%, w drugim - 70%, a w trzecim – 65% oszacowanej wartości nieruchomości.

Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium. Środki te są zabezpieczeniem dla organizatora licytacji i świadczą o tym, że osoba chcąca wziąć w niej udział, poważnie myśli o zakupie. Urząd skarbowy zwraca wadium osobom, które uczestniczyły w licytacji, ale jej nie wygrały.

Informacje o licytacjach (tzw. obwieszczenia) są publicznie dostępne. Można je znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej konkretnego urzędu skarbowego na stronie www.małoplskie.kas.gov.pl w zakładce ogłoszenia-obwieszczenia o licytacji oraz na stronie Ministerstwa Finansów (Ministerstwo Finansów - Portal Gov.pl (www.gov.pl), gdzie zamieszczane są ogłoszenia z całej Polski.

Egzekucja administracyjna odbywa się na podstawie tytułu wykonawczego wystawionego przez wierzyciela. Może nim być urząd skarbowy, PFRON, ZUS, Poczta Polska (abonament RTV) itd. Każdy obowiązek wynikający z przepisów prawa dotyczący należności pieniężnych lub niepieniężnych będzie podlegał egzekucji administracyjnej. 

Na tym etapie urząd skarbowy nie bada już zasadności ani wymagalności tytułu wykonawczego. Małopolska KAS apeluje do swoich klientów, żeby na bieżąco regulowali wszystkie zobowiązania, by egzekucja administracyjna nie była konieczna. 


 


 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test