1. Wiesław Buż
Poseł na Sejm RP IX kadencji. Socjolog, wykształcenie wyższe (organizacja i zarządzanie), współprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy. Dyplomowany członek rad nadzorczych. Znany działacz samorządowy, spółdzielczy, gospodarczy.
2. Patrycja Pawlak-Kamińska
Rzeszowianka, prawniczka i matka. Współorganizatorka kobiecych protestów, rzeszowskich Marszy Równości oraz sklepu społecznego dla uchodźców. Inicjatorka wprowadzenia programu dofinansowania in vitro w Rzeszowie. Wierzy, że Rzeszów i Podkarpacie zasługują na więcej.
3. Agnieszka Itner
Reprezentuje partię Razem. Z wykształcenia socjolożka, ostatnio ukończyła szkole OFOP z partycypacji społecznej. Itner jest współorganizatorką Marszu Równości w Rzeszowie oraz Manify Rzeszów. Jest organizatorką strajków kobiet w Rzeszowie i paru innych miastach w naszym województwie. Współorganizuje demonstracje w Rzeszowie w obronie praw człowieka. Z jej inicjatywy zostało zamontowanych 25 różowych skrzyneczek w województwie z czego 16 trafiło do samego Rzeszowa.
4. Joanna Ryczaj
Wykształcenie ekonomiczne, Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego Warszawskiej SGH. Doświadczenie zawodowe w branży pojazdów elektrycznych. Wieloletnia V-ce Prezes Zarządu i Dyrektor Handlowy Melex Sp. Z o.o., oraz współudziałowiec i Prezes Zarządu Electrocar Company Sp. z o.o. Od 2 lat na emeryturze.
5. Józef Fryc
Emerytowany policjant. Prywatny przedsiębiorca. 37 lat Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Żonaty. Bogate doświadczenie społeczne, samorządowej i zawodowe.
6. Dorota Dominik
Dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rzeszowie. Psychoterapeutka, zawodowa mediatorka w sprawach rodzinnych, cywilnych i karnych (lista mediatorów stałych Prezesa SO w Rzeszowie), biegła sądowa w sprawach opiekuńczych (2000-2017). W latach 1994-2011 dyrektorka Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Rzeszowie. Prowadzi zajęcia ze studentami uczelni wyższych w Rzeszowie. W wolnej chwili felietonistka miesięcznika społeczno-kulturalnego i członkimi Stowarzyszenia „Nasz Dom-Rzeszów”.Priorytet w kampanii i nie tylko: EDUKACJA i ZDROWIE PSYCHICZNE (nie tylko dzieci i młodzieży)
7. Paweł Szczygłowski
Student Politechniki Rzeszowskiej, aktywista, przedstawiciel młodego pokolenia polityków. Od prawie pięciu lat zaangażowany w działalność społeczną i polityczną na terenie Rzeszowa, Podkarpacia oraz całej Polski. Obecnie jest Przewodniczącym Rady Krajowej Młodej Lewicy i członkiem Rady Osiedla Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie, a także zaangażowany w działalność samorządu Miasta Rzeszowa. Jego wartości to równość, sprawiedliwość społeczna i uczciwość.
8. Amanda Siudy
Wykształcenie ekonomiczne – od 17 lat pracownik samorządu Gminy i Miasta Nisko; promocja, działalność gospodarcza, kultura, oświata, turystyka i sport. Zainteresowania: Psychologia – praca z dziećmi i młodzieżą (działalność w organizacjach społecznych na rzecz dzieci i młodzieży).
9. Jasiński Krzysztof
Działacz społeczny i aktywista miejski z Łańcuta. Od lat działa na rzecz transportu, przyjaznej przestrzeni miejskiej, pieszych, rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Od 2019 jeździ na wózku. Współorganizator Marszów Równości w Rzeszowie, strajków kobiet i wielu innych inicjatyw. Od 2022 członek zespołu ds. mobilności miejskiej, który powołał prezydent Rzeszowa. Radny krajowy partii Razem.
10. Ala Zych
Nauczyciel w publicznej szkole podstawowej w Krzakach jako nauczycielka nauczania zintegrowanego i logopeda. Wolontariuszka Fundacji „VIVA” Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt.
11. Janusz Stącel
Prawnik, ukończył studia podyplomowe w zakresie finansów i ubezpieczeń oraz aplikacje komorniczą i adwokacką. Pracował w administracji skarbowej na podkarpaciu aktualnie jest syndykiem. Jest społecznikiem znającym sprawy ludzkie i pomagający im w problemach od strony prawnej.
12. Natalia Kacała
Wykształcenie wyższe mgr z zawodu ekonomista. W swojej kampanii chciałaby poruszać problemy związane z dostępnością zdrowotną do lekarzy specjalistów, godnym wynagrodzeniem za trud i zdrowie poświęcone w pracy. Ponadto w swoim mieście i w powiecie chce zgłaszać problemy osób zwalnianych bez przyczyn w wieku 45 plus (nieobjętych żadną ochroną kodeksową) i przekazywać rządowe rozwiązania i wsparcie dla tych osób.
13. Wiesław Jeleń
Pracuje w gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce., gdzie jest odpowiedzialny między innymi za Park Historyczny, którego był pomysłodawcą. Od 1994 jest sołtysem miejscowości Blizna oraz przez 12 lat pełnił funkcje Radnego Rady Gminy w Ostrowie. Jest pasjonat historii i zawsze dba o wizerunek i rozwój lokalnych miejscowości.
14. Ewelina Fijołek
Zawodniczka Akrobatyki „ZKS-STAL RZESZÓW”.Złoty medal Mistrzostw Europy i Mistrzostw świata w konkurencji 2-ki kobiet z Brygidą Sakowską i wiele wiele innych osiągnięć. Pracuje jako nauczyciele w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie oraz jest związana z Klubem Akrobatyki Stal Rzeszów gdzie jako instruktor akrobatyki, wychowuje kolejne pokolenia sportowców
Jej zawodnicy osiągają kolejne sukcesy są medalistami Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych.
Jest zaangażowana także w działalność Podkarpackiego Okręgowego Związku Akrobatyki Sportowej.
Radną została w 2019 w miejsce wybranego do Sejmu Wiesława Buża. W radzie miasta należy do Komisji Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Komisji Edukacji.
15. Jakub Skiba
Ma 21 lat i pochodzi z Rudnika nad Sanem. Działa społecznie i lokalnie, a także studiuję administrację ze specjalnością administracja publiczna i stosunki międzynarodowe. Jest Przewodniczącym Parlamentu Studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.
16. Agnieszka Chmiel
Agnieszka Chmiel, nie tylko obrończyni praw kobiet i przedstawicielka w radzie osiedla Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie, jest też aktywną członkinią Partii Lewica, gdzie walczy o równość i sprawiedliwość społeczną. Jako pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa, konsekwentnie działa na rzecz społeczności lokalnej, promując ekologiczne rozwiązania i zrównoważony rozwój, mając na uwadze zarówno prawa kobiet, jak i dobro naszej planety.
17. Kacper Kowalski
Student III roku prawa zajmujący się w głównej mierze zaangażowaniem młodych osób w polityce oraz prawami pracowniczymi. Pochodzący z Mielca aktywista zaangażowany w różne młodzieżowe inicjatywy a swój aktywizm zaczął końcówką 2019 roku.
18. Karolina Dereń
Prawniczka, zajmuje się prawem podatkowym i pracuje w międzynarodowej korporacji. Działa w partii Razem i Stowarzyszeniu Spójnik.
19. Oskar Urban
Ekonomista, student Szkoły Głównej Handlowej, członek Rady Krajowej Federacji Młodych Socjaldemokratów, współautor rolniczego programu Nowej Lewicy, pasjonat kultury ludowej i piłki nożnej.
20. Rżany Monika
Mielczanka, z wykształcenia socjolożka i nauczycielka, choć doświadczenia zawodowe zdobywała w innych branżach- obsłudze klienta bankowego, sprzedaży b2b, spedycji. Przez kilkanaście lat prowadziła też działalność gospodarczą. Obecnie jest feministką spełniającą się w roli matki i gospodyni domowej. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z edukacją, prawami kobiet i świeckim państwem.
21. Artur Gronek
Aktualnie dział w Stowarzyszeniu Bezpieczne Miasto Tarnobrzeg. W Stowarzyszeniu ma możliwość poznawania osób i dotyczących ich problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Organizuje spotkania, szkolenia oraz imprezy związane ze zjawiskami patologicznymi u młodzieży takimi jak: narkomania oraz alkoholizm. Organizujemy również kursy samoobronny dla osób starszych ( 50+). Ponadto czynnie działa w Związku Zawodowym Wojska Polskiego, którego jestem Członkiem Koła Nr 13 w Tarnobrzegu.
22. Krystyna Dziągwa
Ma wykształcenie budowlane z uprawnieniami. Pracowała w administracji samorządowej, stąd bardzo dobra znajomość problemów budownictwa, architektury i ochrony środowiska, za którymi boryka się każda lokalność. Przez 35 lat zajmowała się również procesem inwestycyjnym w CPN, a następnie w „Orlen”. Obecnie na emeryturze, działa społecznie w Radzie Osiedla Grota Roweckiego oraz jest członkinią Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich. W Nowej Lewicy pełni funkcję sekretarza Rady Miejskiej. Przez 1 kadencję pełniła funkcję ławnika w sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Zasiada w Radzie Kobiet przy Prezydencie Miasta Rzeszowa.
23. Kamil Krzemiński
Jest managerem gastronomii w Zakładzie Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy. Rehabilituje osoby z niepełnosprawnością. Żona Katarzyna, nauczycielka, tata 9 letniej Tosi.
24. Marta Wytrwał
Prezes Spółki Bursztynowe Wzgórze Sp. Z o.o., która chce wybudować innowacyjny dom dla Seniorów. Od 2022 pełni stanowisko społeczne Wiceprzewodniczącej Rzeszowskiej Rady Seniorów w Rzeszowie . Promuje Ogólnopolską Kartę Seniora poprzez współpracę z władzami Rzeszowa realizuje oczekiwania przedstawione przez środowisko seniorów. Wspiera i czynnie bierze udział w pracach wolontariackich na rzecz seniorów wykluczonych, samotnych, osób bezdomnych i z problemami alkoholowymi. Jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie.
25. Tadeusz Chmiel
63 lata, żonaty dwoje dzieci, wykształcenie wyższe. Mieszka od urodzenia w Nowej Sarzynie. 30 lat pracował jako funkcjonariusz Policji, obecnie pracuję jako pracownik ochrony. Aktywnie angażuję się i wspiera działania Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Jest aktywny i lubi pracować z ludźmi wspierając lokalne społeczne inicjatywy.
26. Izabela Szpiech-Kasica
Rzeszowianka i matka. Ukończyła studia magisterskie na kierunku administracja publiczna i bezpieczeństwo wewnętrze. Dyrektor Biura Poselskiego Wiesława Buża oraz członek Rzeszowskiej Rady Miejskiej Nowej Lewicy. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z ochroną praw kobiet oraz przywrócenie Polski na tory demokracji i praworządności.
27. Andrzej Teplicki
Prowadzi własną działalność gospodarczą oraz pracuje w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
28. Marcin Kaźmierski
Urodzony w 1985 roku na Kujawach. Związany z Podkarpaciem od lat 5. Ukończył studia magisterskie na UMK w Toruniu na kierunku Ochrona Środowiska. Posiada również kwalifikacje nauczyciela. Od 12 lat manager w firmie zatrudniającej ponad 500 osób. W Sejmie chciałby zając się sprawami związanymi z ochrona środowiska I rolnictwa.
29. Przemysław Róg
Urodzony w Strzyżowie, przez całe dotychczasowe życie związany z gminą Wielopole Skrzyńskie. Ukończył studia licencjackie i magisterskie na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Przedsiębiorca, kierownik zmiany, aktualnie pełni funkcję lidera w nowoczesnej, rzeszowskiej firmie. Od 2020 roku wpisany na listę Stałych Mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Udziela się społecznie udzielając pro bono porad prawnych, uczestnik licznych protestów m.in. Strajku Kobiet.
30. Michał Sztuk
Współprzewodniczący Nowej Lewicy na Podkarpaciu, aktywista polityczny i społeczny. Z wykształcenia politolog, zawodowo związany z sektorem ochrony zdrowia. Zajmuje się tematami związanymi z prawami człowieka, świeckim państwem, ekologią oraz obronnością i przemysłem zbrojeniowym.
Senat Kandydaci:
Stanisław Szałajko: Okręg 57
Nauczyciel, samorządowiec, działacz społeczny i samorządowy, w latach 1998-2006 Radny Rady Miejskiej w Brzozowie w tym Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sport. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Brzozowie, Członek Zarządu Rejonowego LOK w Brzozowie od 2021r. Prezes Klubu Sportowego LKS Brzozovia od czerwca 2023r.
Marek Paprocki: Okreg 55
Od 25 lat samorządowiec. Pełnił funkcje: Przewodniczącego ( 3 kadencje) i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego, Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Przewodniczącego Komisji Regulaminowej . W Senacie chce zająć się sprawami związanymi właśnie z samorządem, przywrócić samorządność. Od 32 lat pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej, więc również polskie szkolnictwo jest mu bliskie.