Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lewica przedstawia listę kandydatów w wyborach parlamentarnych

1. Wiesław Buż
Poseł na Sejm RP IX kadencji. Socjolog, wykształcenie wyższe (organizacja i zarządzanie), współprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy. Dyplomowany członek rad nadzorczych. Znany działacz samorządowy, spółdzielczy, gospodarczy.


2. Patrycja Pawlak-Kamińska
Rzeszowianka, prawniczka i matka. Współorganizatorka kobiecych protestów, rzeszowskich Marszy Równości oraz sklepu społecznego dla uchodźców. Inicjatorka wprowadzenia programu dofinansowania in vitro w Rzeszowie. Wierzy, że Rzeszów i Podkarpacie zasługują na więcej.


3. Agnieszka Itner
Reprezentuje partię Razem. Z wykształcenia socjolożka, ostatnio ukończyła szkole OFOP z partycypacji społecznej. Itner jest współorganizatorką Marszu Równości w Rzeszowie oraz Manify Rzeszów. Jest organizatorką strajków kobiet w Rzeszowie i paru innych miastach w naszym województwie. Współorganizuje demonstracje w Rzeszowie w obronie praw człowieka. Z jej inicjatywy zostało zamontowanych 25 różowych skrzyneczek w województwie z czego 16 trafiło do samego Rzeszowa.


4. Joanna Ryczaj
Wykształcenie ekonomiczne, Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego Warszawskiej SGH. Doświadczenie zawodowe w branży pojazdów elektrycznych. Wieloletnia V-ce Prezes Zarządu i Dyrektor Handlowy Melex Sp. Z o.o., oraz współudziałowiec i Prezes Zarządu Electrocar Company Sp. z o.o. Od 2 lat na emeryturze.


5. Józef Fryc
Emerytowany policjant. Prywatny przedsiębiorca. 37 lat Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Żonaty. Bogate doświadczenie społeczne, samorządowej i zawodowe.


6. Dorota Dominik

 Dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rzeszowie. Psychoterapeutka, zawodowa mediatorka w sprawach rodzinnych, cywilnych i karnych (lista mediatorów stałych Prezesa SO w Rzeszowie), biegła sądowa w sprawach opiekuńczych (2000-2017). W latach 1994-2011 dyrektorka Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Rzeszowie. Prowadzi zajęcia ze studentami uczelni wyższych w Rzeszowie. W wolnej chwili felietonistka miesięcznika społeczno-kulturalnego i członkimi Stowarzyszenia „Nasz Dom-Rzeszów”.Priorytet w kampanii i nie tylko: EDUKACJA i ZDROWIE PSYCHICZNE (nie tylko dzieci i młodzieży)


7. Paweł Szczygłowski
Student Politechniki Rzeszowskiej, aktywista, przedstawiciel młodego pokolenia polityków. Od prawie pięciu lat zaangażowany w działalność społeczną i polityczną na terenie Rzeszowa, Podkarpacia oraz całej Polski. Obecnie jest Przewodniczącym Rady Krajowej Młodej Lewicy i członkiem Rady Osiedla Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie, a także zaangażowany w działalność samorządu Miasta Rzeszowa. Jego wartości to równość, sprawiedliwość społeczna i uczciwość.


8. Amanda Siudy
Wykształcenie ekonomiczne – od 17 lat pracownik samorządu Gminy i Miasta Nisko; promocja, działalność gospodarcza, kultura, oświata, turystyka i sport. Zainteresowania: Psychologia – praca z dziećmi i młodzieżą (działalność w organizacjach społecznych na rzecz dzieci i młodzieży).


9. Jasiński Krzysztof
Działacz społeczny i aktywista miejski z Łańcuta. Od lat działa na rzecz transportu, przyjaznej przestrzeni miejskiej, pieszych, rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Od 2019 jeździ na wózku. Współorganizator Marszów Równości w Rzeszowie, strajków kobiet i wielu innych inicjatyw. Od 2022 członek zespołu ds. mobilności miejskiej, który powołał prezydent Rzeszowa. Radny krajowy partii Razem.


10. Ala Zych

Nauczyciel w publicznej szkole podstawowej w Krzakach jako nauczycielka nauczania zintegrowanego i logopeda. Wolontariuszka Fundacji „VIVA” Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt.


11. Janusz Stącel
Prawnik, ukończył studia podyplomowe w zakresie finansów i ubezpieczeń oraz aplikacje komorniczą i adwokacką. Pracował w administracji skarbowej na podkarpaciu aktualnie jest syndykiem. Jest społecznikiem znającym sprawy ludzkie i pomagający im w problemach od strony prawnej.


12. Natalia Kacała
Wykształcenie wyższe mgr z zawodu ekonomista. W swojej kampanii chciałaby poruszać problemy związane z dostępnością zdrowotną do lekarzy specjalistów, godnym wynagrodzeniem za trud i zdrowie poświęcone w pracy. Ponadto w swoim mieście i w powiecie chce zgłaszać problemy osób zwalnianych bez przyczyn w wieku 45 plus (nieobjętych żadną ochroną kodeksową) i przekazywać rządowe rozwiązania i wsparcie dla tych osób.


13. Wiesław Jeleń
Pracuje w gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce., gdzie jest odpowiedzialny między innymi za Park Historyczny, którego był pomysłodawcą. Od 1994 jest sołtysem miejscowości Blizna oraz przez 12 lat pełnił funkcje Radnego Rady Gminy w Ostrowie. Jest pasjonat historii i zawsze dba o wizerunek i rozwój lokalnych miejscowości.


14. Ewelina Fijołek
Zawodniczka Akrobatyki „ZKS-STAL RZESZÓW”.Złoty medal Mistrzostw Europy i Mistrzostw świata w konkurencji 2-ki kobiet z Brygidą Sakowską i wiele wiele innych osiągnięć. Pracuje jako nauczyciele w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie oraz jest związana z Klubem Akrobatyki Stal Rzeszów gdzie jako instruktor akrobatyki, wychowuje kolejne pokolenia sportowców
Jej zawodnicy osiągają kolejne sukcesy są medalistami Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych.
Jest zaangażowana także w działalność Podkarpackiego Okręgowego Związku Akrobatyki Sportowej.
Radną została w 2019 w miejsce wybranego do Sejmu Wiesława Buża. W radzie miasta należy do Komisji Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Komisji Edukacji.


15. Jakub Skiba
Ma 21 lat i pochodzi z Rudnika nad Sanem. Działa społecznie i lokalnie, a także studiuję administrację ze specjalnością administracja publiczna i stosunki międzynarodowe. Jest Przewodniczącym Parlamentu Studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.


16. Agnieszka Chmiel
Agnieszka Chmiel, nie tylko obrończyni praw kobiet i przedstawicielka w radzie osiedla Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie, jest też aktywną członkinią Partii Lewica, gdzie walczy o równość i sprawiedliwość społeczną. Jako pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa, konsekwentnie działa na rzecz społeczności lokalnej, promując ekologiczne rozwiązania i zrównoważony rozwój, mając na uwadze zarówno prawa kobiet, jak i dobro naszej planety.


17. Kacper Kowalski
Student III roku prawa zajmujący się w głównej mierze zaangażowaniem młodych osób w polityce oraz prawami pracowniczymi. Pochodzący z Mielca aktywista zaangażowany w różne młodzieżowe inicjatywy a swój aktywizm zaczął końcówką 2019 roku.


18. Karolina Dereń
Prawniczka, zajmuje się prawem podatkowym i pracuje w międzynarodowej korporacji. Działa w partii Razem i Stowarzyszeniu Spójnik.


19. Oskar Urban
Ekonomista, student Szkoły Głównej Handlowej, członek Rady Krajowej Federacji Młodych Socjaldemokratów, współautor rolniczego programu Nowej Lewicy, pasjonat kultury ludowej i piłki nożnej.


20. Rżany Monika
Mielczanka, z wykształcenia socjolożka i nauczycielka, choć doświadczenia zawodowe zdobywała w innych branżach- obsłudze klienta bankowego, sprzedaży b2b, spedycji. Przez kilkanaście lat prowadziła też działalność gospodarczą. Obecnie jest feministką spełniającą się w roli matki i gospodyni domowej. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z edukacją, prawami kobiet i świeckim państwem.


21. Artur Gronek
Aktualnie dział w Stowarzyszeniu Bezpieczne Miasto Tarnobrzeg. W Stowarzyszeniu ma możliwość poznawania osób i dotyczących ich problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Organizuje spotkania, szkolenia oraz imprezy związane ze zjawiskami patologicznymi u młodzieży takimi jak: narkomania oraz alkoholizm. Organizujemy również kursy samoobronny dla osób starszych ( 50+). Ponadto czynnie działa w Związku Zawodowym Wojska Polskiego, którego jestem Członkiem Koła Nr 13 w Tarnobrzegu.


22. Krystyna Dziągwa
Ma wykształcenie budowlane z uprawnieniami. Pracowała w administracji samorządowej, stąd bardzo dobra znajomość problemów budownictwa, architektury i ochrony środowiska, za którymi boryka się każda lokalność. Przez 35 lat zajmowała się również procesem inwestycyjnym w CPN, a następnie w „Orlen”. Obecnie na emeryturze, działa społecznie w Radzie Osiedla Grota Roweckiego oraz jest członkinią Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich. W Nowej Lewicy pełni funkcję sekretarza Rady Miejskiej. Przez 1 kadencję pełniła funkcję ławnika w sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Zasiada w Radzie Kobiet przy Prezydencie Miasta Rzeszowa.


23. Kamil Krzemiński

 Jest managerem gastronomii w Zakładzie Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy. Rehabilituje osoby z niepełnosprawnością. Żona Katarzyna, nauczycielka, tata 9 letniej Tosi.


24. Marta Wytrwał
Prezes Spółki Bursztynowe Wzgórze Sp. Z o.o., która chce wybudować innowacyjny dom dla Seniorów. Od 2022 pełni stanowisko społeczne Wiceprzewodniczącej Rzeszowskiej Rady Seniorów w Rzeszowie . Promuje Ogólnopolską Kartę Seniora poprzez współpracę z władzami Rzeszowa realizuje oczekiwania przedstawione przez środowisko seniorów. Wspiera i czynnie bierze udział w pracach wolontariackich na rzecz seniorów wykluczonych, samotnych, osób bezdomnych i z problemami alkoholowymi. Jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie.


25. Tadeusz Chmiel
63 lata, żonaty dwoje dzieci, wykształcenie wyższe. Mieszka od urodzenia w Nowej Sarzynie. 30 lat pracował jako funkcjonariusz Policji, obecnie pracuję jako pracownik ochrony. Aktywnie angażuję się i wspiera działania Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Jest aktywny i lubi pracować z ludźmi wspierając lokalne społeczne inicjatywy.


26. Izabela Szpiech-Kasica
Rzeszowianka i matka. Ukończyła studia magisterskie na kierunku administracja publiczna i bezpieczeństwo wewnętrze. Dyrektor Biura Poselskiego Wiesława Buża oraz członek Rzeszowskiej Rady Miejskiej Nowej Lewicy. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z ochroną praw kobiet oraz przywrócenie Polski na tory demokracji i praworządności.


27. Andrzej Teplicki
Prowadzi własną działalność gospodarczą oraz pracuje w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie.


28. Marcin Kaźmierski
Urodzony w 1985 roku na Kujawach. Związany z Podkarpaciem od lat 5. Ukończył studia magisterskie na UMK w Toruniu na kierunku Ochrona Środowiska. Posiada również kwalifikacje nauczyciela. Od 12 lat manager w firmie zatrudniającej ponad 500 osób. W Sejmie chciałby zając się sprawami związanymi z ochrona środowiska I rolnictwa.


29. Przemysław Róg
Urodzony w Strzyżowie, przez całe dotychczasowe życie związany z gminą Wielopole Skrzyńskie. Ukończył studia licencjackie i magisterskie na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Przedsiębiorca, kierownik zmiany, aktualnie pełni funkcję lidera w nowoczesnej, rzeszowskiej firmie. Od 2020 roku wpisany na listę Stałych Mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Udziela się społecznie udzielając pro bono porad prawnych, uczestnik licznych protestów m.in. Strajku Kobiet.


30. Michał Sztuk
Współprzewodniczący Nowej Lewicy na Podkarpaciu, aktywista polityczny i społeczny. Z wykształcenia politolog, zawodowo związany z sektorem ochrony zdrowia. Zajmuje się tematami związanymi z prawami człowieka, świeckim państwem, ekologią oraz obronnością i przemysłem zbrojeniowym.
 

Senat Kandydaci:


Stanisław Szałajko: Okręg 57
Nauczyciel, samorządowiec, działacz społeczny i samorządowy, w latach 1998-2006 Radny Rady Miejskiej w Brzozowie w tym Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sport. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Brzozowie, Członek Zarządu Rejonowego LOK w Brzozowie od 2021r. Prezes Klubu Sportowego LKS Brzozovia od czerwca 2023r.
Marek Paprocki: Okreg 55
Od 25 lat samorządowiec. Pełnił funkcje: Przewodniczącego ( 3 kadencje) i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego, Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Przewodniczącego Komisji Regulaminowej . W Senacie chce zająć się sprawami związanymi właśnie z samorządem, przywrócić samorządność. Od 32 lat pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej, więc również polskie szkolnictwo jest mu bliskie.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklamadotacje rpo
słabe opady deszczu

Temperatura: 2°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test