Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Ekstra Talent 2023 w Mielcu

Wrzesień wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z końcem wakacji i powrotem do szkoły. W dniach 5-25 września Fundacja Ekstraklasy we współpracy z każdym z klubów Ekstraklasy zorganizują wydarzenie z cyklu Ekstra Talent. Jest to projekt zakładający organizację testów motorycznych w połączeniu z turniejem piłkarskim dla dzieci – do projektu zapraszane są drużyny z zawodnikami w wieku do 12 lat. Głównym celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie poziomu sprawności fizycznej młodych zawodników trenujących w akademiach piłkarskich w całej Polsce.

Jest to już ósma edycja tego projektu - organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Turnieje odbywają się w dniach 5 - 25 września na obiektach 18 klubów Ekstraklasy. Głównym celem projektu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.

 

Niezwykle ważne jest uświadamianie wśród całego społeczeństwa istotności aktywności fizycznej. Ruch oraz uprawianie sportu są kluczowe w rozwoju każdego dziecka. Prowadząc testy motoryczne możemy śledzić wszelkie zmiany oraz prawidłowości na przestrzeni lat. Dowodem słuszności potwierdzającym sens organizacji właśnie takich wydarzeń jest radość oraz uśmiech na twarzy każdego z najmłodszych uczestników projektu Ekstra Talent - opowiada Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA.
 

Kluczowym punktem projektu są testy motoryczne prowadzone przez kadrę naukową Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy, której przewodniczy dr Janusz Dobosz. Podczas każdego wydarzenia przeprowadzane są trzy główne próby:

  • Bieg Wytrzymałościowy (tzw. Beep Test)
  • Bieg Wahadłowy 10x5 metrów
  • Zwis na ugiętych ramionach

Wyniki każdego zawodnika są zapisywane i gromadzone w jeden wspólny raport. Najbardziej wyróżniający się uczestnicy otrzymują dodatkowe nagrody. Każde wydarzenie kończy się turniejem piłkarskim pomiędzy drużynami zgłoszonymi do projektu.

Takie projekty jak Ekstra Talent są konkretnym bodźcem dla każdego uczestnika pokazującym, jak oddziałuje na nas regularne podejmowanie wszelkiego rodzaju form ruchu. Jestem pewien, iż nie ma niczego przyjemniejszego, niż satysfakcja płynąca z uprawiania sportu i gry w piłkę nożną. Mam nadzieję, że już za kilka lat na boiskach Ekstraklasy będziemy mogli podziwiać właśnie tych dzielnych zawodników, którzy zaznaczyli swoją obecność pięknymi bramkami oraz ponadprzeciętnymi wynikami w testach motorycznych podczas projektu Ekstra Talent – wskazuje Tomasz Zabielski, koordynator projektu Ekstra Talent.
 

Do udziału w zabawie zapraszane są również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Cała oprawa wydarzenia oraz mnogość dostępnych form aktywności składają

się na duży sportowy piknik, chętnie odwiedzany nie tylko przez zawodników, ale również ich rodziców czy opiekunów. Wydarzenia poprowadzi Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), który jako DJ i konferansjer prowadził wiele popularnych wydarzeń sportowych. O jak najlepszą rozgrzewkę zadba Kacper Lachowicz (Kacpa), trener koszykówki - od 2010 roku współprowadzi Marcin Gortat Camp.

 

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Ekstra Talent może liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymują nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości na okazałej scenie przy uroczystej oprawie, odpowiedniej dla specyfiki dużego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom oraz medal, a drużyna podczas ceremonii zakończenia może cieszyć się z okazałego pucharu. Ponadto najlepsi zawodnicy otrzymują również dedykowane statuetki.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 17°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test