Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gala Wyjątkowa Kobieta

Po raz jedenasty z okazji Dnia Kobiet odbyła się gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec”, w trakcie której wyróżniono Panie, szczególnie zaangażowane w życie naszego regionu.
  • Źródło: SOKiS w Chorzelowie

Uroczyste spotkanie, na którym zjawiły się laureatki poprzednich edycji wydarzenia oraz przedstawicielki KGW, instytucji i stowarzyszeń, a także szkół i przedsiębiorstw działających na terenie Gminy Mielec, odbyło się w sobotni wieczór (09.03) w sali bankietowej Hotelu Iskierka. 

– Szanowne Panie. Dzień Kobiet ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w naszą kulturę. To dzień, w którym okazywany jest kobietom szczególny szacunek i uznanie za ciężką, codzienną pracę dla dobra naszych rodzin i całego społeczeństwa. Dzień Kobiet, to również okazja do uhonorowania najaktywniejszych kobiet Gminy Mielec, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu. Nagroda ma również podkreślić rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym oraz pokazać wyróżniające się mieszkanki naszej Gminy – powiedział na wstępie Damian Małek, Dyrektor SOKiS. 

Za dotychczasową działalność kapituła nagrody w składzie: Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec, Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy Mielec, Damian Małek, Dyrektor SOKiS przyznała tytuły w pięciu kategoriach. 

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży Gminy Mielec nagrodę otrzymała Aleksandra Drozdowska reprezentująca Rydzów. 

W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe zaangażowanie oraz solidaryzowanie środowiska kobiet oraz ich rodzin, a także przekazywanie doświadczenia kolejnemu pokoleniu nagrodę otrzymała Katarzyna Leśniak reprezentująca Trześń.

W kategorii „Kobieta przedsiębiorcza” za rozwój i promocję lokalnej przedsiębiorczości, 

wspieranie otoczenia biznesu oraz osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej,

a także kreowanie trendów modowych mieszkanek Gminy Mielec nagrodę otrzymała Karolina Graniczka reprezentująca Chorzelów.

W kategorii „Działalność społeczna” za niezwykłe zaangażowanie w działalność społeczną i wolontariacką oraz podejmowanie i realizację lokalnych i międzynarodowych inicjatyw

wśród mieszkańców Gminy Mielec oraz społeczności ukraińskiej nagrodę otrzymała Justyna Żak reprezentująca Wolę Mielecką.

W kategorii „Kultura” za osiągnięte sukcesy oraz niezwykłe zaangażowanie w upowszechnianiu i promowaniu różnorodnych form tanecznych wśród dzieci i młodzieży Gminy Mielec nagrodę otrzymała Ewelina Szymańska-Smoleń reprezentująca Wolę Mielecką.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy dziś w jednym miejscu gościć tyle niezwykłych osób i tak zasłużonych dla naszej Gminy. Proszę państwa jest to wielki dzień, dlatego chciałbym życzyć wszystkim Paniom spełnienia marzeń, ale życzyć również dobrej i bezpiecznej przyszłości. Żebyście zawsze były bardzo dobrze traktowane, bo wszystkie jesteście wyjątkowe. Jesteście wyjątkowe swoją dobrocią, miłością, radością, a powoduje to to, że wszyscy dookoła Was są weseli. Boję się myśleć co by było, jeśli my mężczyźni nie mielibyśmy blisko siebie kobiet. Z całą pewnością była by to wielka tragedia. Dlatego bardzo Wam dziękujemy. Może na co dzień o tym nie mówimy, żebyście nie były przekonane o swojej wyższości, ale tak naprawdę jest. Za tą dobroć i wyrozumiałość chciałbym podziękować nie tylko tym wyróżnionym Paniom, ale każdej z Was z osobna. I przekazujcie te piękne wartości dalej, ponieważ wszystkie jesteście młode, piękne i wspaniałe – zwrócił się do kobiet Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. 

Po ceremonii dekoracji życzenia i kwiaty wszystkim Paniom wręczyła męska część widowni. Nie zabrakło również głośnego odśpiewania „Sto lat” dedykowanego płci pięknej. Całość wydarzania uświetniły również specjalne występy artystyczne. O oprawę muzyczną zadbała Grupa Wokalna Summer Voice, która swoimi utworami nawiązywała do tematyki kobiet. Prezentem dla Pań była również prezentacja Alicji Potocznej i Gabriela Krakowskiego, którzy obecnie w swojej kategorii wiekowej są Mistrzami Polski w tańcach standardowych, wice Mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich i Mistrzami Polski w 10 tańcach. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -1°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test