Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

AviaTech Challenge - największy lotniczy hackathon w Europie już w maju!

Nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia największego lotniczego hackathonu w Polsce, w którym pula nagród wynosi już ponad 100 000 złotych. W dniach 18-19 maja Mielec stanie się stolicą lotnictwa zarówno na podkarpaciu jak i w całym kraju. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ma otwarty umysł i kreatywne, często nieszablonowe pomysły. Zapraszamy makerów, artystów, programistów, naukowców, projektantów, storytellerów, designerów, konstruktorów, technologów, innowatorów oraz wszystkie otwarte, kreatywne głowy, które chcą się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez branżę lotniczą. 

 

  • I Podkarpacki Hackathon - AviaTech Challenge to jedyne tego typu wydarzenie w naszym kraju, i na całym świecie. Hackathon będzie w 100% poświęcony zagadnieniom związanym z branżą lotniczą, co nie znaczy, że od uczestników wymagamy doświadczenia w tym zakresie. Przygotowujemy zadania, które będą dotykały pełnego przekroju branży zarówno sfery cywilnej jak i militarnej, od kwestii miękkich jak stres przed lataniem czy obsługa pasażera, po zagadnienia inżynierskie jak konstrukcje lotnicze, napędy czy paliwa do zasilania statków powietrznych. Krótko mówiąc - szukamy innowacji, które będą kształtowały przyszłość lotnictwa. Zaproszeni przez nas mentorzy i jurorzy to uznani przedstawiciele środowiska, którzy w trakcie 24 godzin będą do dyspozycji uczestników, tak by służyć cenną radą i wieloletnim doświadczeniem.Pula nagród wynosi już ponad 100 tysięcy złotych, a to nadal nie jest nasze ostatnie słowo. - powiedział Wojciech Fiksa, koordynator hackathonu AviaTech Challange. 

 

Mielec, jako podkarpacka stolica branży lotniczej to idealne miejsce do organizacji tego typu wydarzenia. Dynamicznie rozwijająca się strefa ekonomiczna oraz szkoły branżowe sprawiają, że prężnie rozwija się tutaj sektor lotniczy. Motto miasta “Tu rozwijają się skrzydła” przyświecało organizatorom w wyborze Mielca na miasto gospodarza tegorocznej edycji hackathonu AviaTech Challenge. 

 

AviaTech Challenge to przede wszystkim możliwość rozwoju i wymiany doświadczeń nie tylko przez uczestników, ale również mentorów, jurorów i partnerów wydarzenia. Najlepsi specjaliści z branży lotniczej przed 24 godziny będą do dyspozycji uczestników, jako wsparcie w rozwoju najbardziej szalonych pomysłów, a także pomoc w łamaniu schematów. Podczas intensywnego weekendu zespoły będą pracowały nad ciekawymi projektami i otrzymają dostęp do niepublikowanych dotąd danych partnerów wydarzenia. 

 

Organizatorzy przewidują, że wyjątkowi partnerzy, nietuzinkowe zadania, a także wspaniała atmosfera przyciągną na wydarzenie osoby pełne pasji oraz kreatywności, dzięki czemu powstaną inspirujące i innowacyjne rozwiązania. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze techniczne, pełne wyżywienie, dojazd z wybranych miejsc, a także strefa partnerów, wypoczynku i gamingu. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu.

 

Wśród organizatorów i partnerów są największe firmy i organizacje związane z branżą lotniczą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. Otrzymanie wsparcie niewątpliwie przyczyni się do możliwości rozwoju umiejętności, poszerzania horyzontów, a także nawiązywania nowych kontaktów przez uczestników. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez blisko 30h pracy nad projektami.

 

Dla najlepszych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe. Pula nagród wynosi już ponad 100 000 zł i stale rośnie, a najlepsze zespoły otrzymają możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów. 

 

Twórz z nami przyszłość lotnictwa- czekamy na wszystkichbez względu na doświadczenie, zainteresowania czy specjalizację.. Dołącz do nas z głową pełną nieszablonowych pomysłów!

 

Rejestracja zainteresowanych prowadzona jest na stronie: 

https://hackaviatech.pl

 

Organizatorami są ThinkHackR, Województwo Podkarpackie, Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych "Leonardo" oraz CKPiDN w Mielcu. 

 

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: 

Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego, Prezydenta Miasta Mielca, Aeroklub Polski

Partnerami są:

No Fluff Jobs, TechnicalEnglish.com, Stowarzyszenie Dolina Lotnicza, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego, PZL Mielec, Powiat Mielecki, Drone Space Valley, AirRes Aviation, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Wrocławska, WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Uczelnia Łazarskiego, Akademia Sztuki Wojennej, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego, Rada Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej, Stowarzyszenie InnSpace, Supercluster, Studenckie Forum Business Centre Club, Rada Młodzieży Rzeszowa, Forum Uniwersytetów Polskich, Krakowski Park Technologiczny, Samorząd Politechniki Rzeszowskiej, StartUp Poland, Rzeszowska Grupa IT, Koło naukowe Machine Learning Politechniki Rzeszowskiej, Aeroklub Nowy Targ, IAESTE Politechnika Wrocławska

Patronaty Medialne: 

Rynek lotniczy, dlapilota.pl, Lotnicze Podkarpackie, Crossweb, Comparic, Reach4, aviation24.pl, hej.mielec.pl, TVP3 Rzeszów 

 

„Hackathon AviaTech Challenge, to wyjątkowa inicjatywa która ma na celu popularyzację

tematyki związanej z branżą lotniczą nie tylko w naszym województwie, ale również w kraju. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie kreatywnych i ambitnych osób, które hackują

rzeczywistość. Najlepsze pomysły zostaną wyróżnione finansowo. Ponadto uczestnicy będą walczyć o nagrody rzeczowe, wizyty studyjne, staże i praktyki oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i organizatorów.

Zapraszamy, bądźcie z nami 18 maja w Mielcu”. 

 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test