Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Policyjne działania podczas Bożego Ciała i długiego weekendu

Przed nami kolejny dłuższy weekend. Dla Policji to czas wzmożonych działań. Od jutra, do poniedziałku, 3 czerwca, na drogach Podkarpacia należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Będą po to, by pomagać, ale i reagować na przypadki łamania przepisów i zasad ruchu drogowego. Policjanci będą zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.
  • Źródło: PODKARPACKA POLICJA

Od jutra, 29 maja do poniedziałku, 3 czerwca br., na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

W najbliższy czwartek, 30 maja, obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami, całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice podkarpackich miejscowości. Przypominamy, że należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem. 

W czasie przedłużonego weekendu, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu. Funkcjonariusze przede wszystkim będą służyć pomocą, zapewniać płynność ruchu na głównych trasach, a tam, gdzie pojawią się utrudnienia bądź zatory, będą ręcznie kierować ruchem.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu.

Na ich pobłażliwość nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu.

Sezon motocyklowy już się rozpoczął, dlatego też szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na motocyklistów i motorowerzystów.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Bądźmy odpowiedzialni za kierownicą.

Wyruszając w podróż własnym samochodem, pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić jego stan. Pamiętajmy też o tym, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy powinien zapiąć pas bezpieczeństwa i nie ma znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci - zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Pozostawiając samochód pamiętajmy o jego zabezpieczeniu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania

Decydując się na wyjazd zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu - upewnijmy się, że drzwi i okna zostawiamy zamknięte.

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test