Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

Dołącz do grona studentów WSPiA – rekrutacja JUŻ TRWA!

Dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni, innowacyjne metody kształcenia, najwyższe stawki stypendiów wśród uczelni niepublicznych w regionie, a także wybitna kadra ekspertów-praktyków, która przygotuje Cię do przyszłej pracy. Odkryj możliwości, jakie stawia przed Tobą WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w roku akademickim 2024/2025!

Wystartowała już rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Na wszystkich kandydatów, którzy chcą złożyć podanie o przyjęcie na studia w I turze rekrutacji czekamy do 2 sierpnia 2024 r.

W ofercie edukacyjnej WSPiA pojawił się nowy kierunek studiów: „Transport - Spedycja – Logistyka” (studia I stopnia). Kandydaci mają do wyboru dwie atrakcyjne specjalności: Transport oraz Obsługa Celna. W dobie wielu zmian gospodarczych, Podkarpacie stało się centrum logistycznym, hubem przeładunkowych na linii wschód-zachód. Niewątpliwie otwiera to przed absolwentami kierunku wiele możliwości i daje szerokie perspektywy zawodowe.

WSPiA oferuje także studia na kierunku: „kryminologia” i „zarządzanie” (studia I stopnia), „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia) oraz „prawo” (5-letnie studia magisterskie).

Wybierz swój kierunek

Kandydatów, którzy chcą dołączyć do grona studentów WSPiA w roku akademickim 2024/2025 czeka kilka nowości.

Decydując się na studia na kierunku „Administracja”, kandydaci mają do wyboru 10 specjalności. Jedną z nich jest dostępna zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu administracja publiczna, która dzieli się na dwie specjalizacje: ogólnoadministracyjną oraz administrację specjalną.

Na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” kandydaci mogą wybrać spośród 8 atrakcyjnych specjalności, w tym jednej całkiem nowej – menadżer bezpieczeństwa w lotnictwie. Jest ona dostępna dla osób rekrutujących się na studia I stopnia.

Ogromną popularnością wśród kandydatów wciąż cieszy się „Kryminologia”. Niewątpliwie, atutami tego kierunku jest możliwość poznania rzeczywistości kryminologii „z pierwszej ręki” oraz dostęp do nowocześnie wyposażonego Podkarpackiego Centrum Kryminologii, Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Kandydaci swoje wykształcenie profilują przedmiotami do wyboru m.in.: podstawy psychiatrii, medycyna sądowa, analiza kryminalna.

Z kolei kandydaci chcący rozpocząć studia na kierunku „Zarządzanie” mają do wyboru sześć specjalności, w tym finanse i rachunkowość oraz kadry i płace.

Studiuj Prawo w WSPiA

Studia prawnicze w WSPiA otwieraj przed studentami wiele możliwości. Jedną z nich jest „prawnicza ścieżka aplikacyjna”, która przygotowuje do podjęcia aplikacji i wykonywania zawodu: sędziego, prokuratora radcy prawnego, adwokata, notariusza i komornika. Jeżeli kandydaci zamierzają jednak wybrać inną drogę kariery prawniczej, mogą zdecydować się na "ścieżkę przygotowującą do wykonywania innych zawodów prawniczych".

Nowy Model Kształcenia – Punktowe Zaliczanie Przedmiotów

WSPiA wchodzi na nowy poziom nauczania! W ostatnim roku Uczelnia przestawiła się na Nowy Model Kształcenia – Punktowe Zaliczanie Przedmiotów. Jest to pierwsze takie systemowe rozwiązanie w skali nie tylko regionu, ale całej Polski. Zaliczenie przedmiotu nie kończy się – jak dotychczas – oceną z egzaminu, tylko polega na systematycznym uzyskiwaniu punktów przez studentów w ramach siedmiu dróg. Cztery z nich są obowiązkowe (egzamin, ćwiczenia, warsztaty, kliniki dydaktyczne), zaś pozostałe trzy (MIX, obecność, inne aktywności) – fakultatywne – dają dodatkowe punkty podnoszące końcową ocenę.

Na studiach niestacjonarnych w miejsce tradycyjnych egzaminów WSPiA wprowadziła zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów - SBS, czyli „step by step - krok po kroku”. Dzięki temu studenci WSPIA nie muszą zdawać egzaminów podczas tradycyjnej sesji. W zamian mogą systematycznie, przez cały semestr, zaliczać tematy omawiane na wykładach.

W WSPiA można także zdobywać dodatkowe punkty – podnoszące ocenę w ramach tzw. MIXA EDUKACYJNEGO. „Premie” można otrzymać m.in.: za działalność w kołach naukowych, udział w seminariach, konferencjach i debatach, projektach badawczych, symulowanych rozprawach sądowych czy za pracę w Klinikach. A tych dodatkowych aktywności w WSPiA nie brakuje!

Uczelnia kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne, które stanowi aż 60% wszystkich zajęć. Dzięki temu studenci mają możliwość zdobyć szereg umiejętności, niezbędnych w późniejszym życiu zawodowym. A to oczywiście nie wszystko! WSPiA to także blisko 20 Kół Naukowych i organizacji studenckich, pozwalających rozwijać swoje pasje, angażować się w projekty badawcze i społeczne oraz budować cenne relacje. Miłośnicy sportu i aktywności fizycznej mogą natomiast dołączyć do Klub Uczelnianego AZS WSPiA czy też korzystać z hali sportowej i darmowej siłowni.

Najwyższe stawki stypendiów wśród uczelni niepublicznych w regionie

Studenci WSPiA mogą w pełni skupić się na nauce i rozwijaniu swoich zainteresowań dzięki różnym formom pomocy społecznej. Są to stypendia: socjalne, rektora, dla osób niepełnosprawnych oraz zapomoga. Co ważne, od stycznia 2024r. maksymalna kwota łączna wszystkich świadczeń materialnych wzrosła z 2700 zł aż do 3500 zł! Są to jedne z najwyższych stawek stypendialnych wśród uczelni niepublicznych na Podkarpaciu.

Jedna opłata, wiele możliwości

WSPiA oferuje jedne z najniższych – w porównaniu z innymi uczelniami niepublicznymi – opłat za studia. Ponadto możesz mnożyć swoje kompetencje, studiując drugi i kolejny kierunek, a także decydując się na więcej specjalności czy zajęć - bez dodatkowych kosztów!

Chcąc zapewnić studentom tańsze, a zarazem lepsze warunki mieszkaniowe, WSPiA jako jedyna uczelnia w Polsce zapewnia studentom zakwaterowanie w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim. Opłaty są bardzo niskie i zaczynają się już od 450 zł miesięcznie.

Pierwsza tura rekrutacji na studia w WSPiA rozpoczęła się w poniedziałek, 3 czerwca 2024 r. i potrwa do piątku, 2 sierpnia 2024 r. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 5 sierpnia 2024 roku.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie na stronie: https://e-rekrutacja.wspia.eu/



 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test