Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pierwsze półrocze prezydentury podsumował Radosław Swół

Radosław Swół w obszernym, ponad 20-minutowym wywiadzie podsumowuje pierwsze pół roku swojej prezydentury
  • Źródło: MIASTO MIELEC

7 listopada mija dokładnie pół roku, odkąd Radosław Swół objął urząd Prezydenta Miasta Mielca. Przez ten czas miasto wzbogaciło się o wiele wydarzeń i inwestycji, które wyznaczyły nowy kierunek rozwoju i podniosły jakość życia mieszkańców.

– Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy Mielca. Każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby nasze miasto był miejscem, które odpowiada na potrzeby mieszkańców i stale się rozwija – mówi Prezydent Miasta Mielca Radosław Swół.

W minionych miesiącach Mielec stał się centrum kulturalnym i sportowym, goszcząc liczne imprezy, które zgromadziły rekordowe liczby uczestników.

Pierwsze takie wydarzenie od ponad dekady

Podczas tegorocznych Dni Mielca mieszkańcy mieli okazję bawić się przy muzyce takich gwiazd jak Tymek, Smolasty oraz Maryla Rodowicz. – To były absolutnie Rekordowe Dni Mielca! – mówi Radosław Swół.

Sportowe emocje towarzyszyły kibicom podczas pierwszego od ponad dekady meczu reprezentacji Polski, kiedy Polska zmierzyła się z Maltą, przyciągając na stadion ponad 5 tysięcy widzów. W mieście zorganizowano także Międzynarodowy Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej w siatkówce kobiet oraz pierwszą w historii Mielca Galę Boksu Zawodowego, która przyciągnęła fanów tego sportu.

Nie zabrakło również wydarzeń skierowanych do starszego pokolenia – podczas Dni Seniora, zorganizowanych w Hali MOSiR, odbyły się liczne atrakcje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem z koncertem Alexandra Martineza na czele.

– Do tego zorganizowaliśmy wyjątkowy Dzień Dziecka, a także ożywiliśmy Rynek. W wakacje, w każdy weekend odbywały się tam imprezy rozrywkowe, kulturalne, a także sportowe – podkreśla Radosław Swół.

Inwestycje zmieniające oblicze Mielca

Przez ostatnie pół roku rozpoczęto i ukończono wiele inwestycji drogowych, które usprawniły komunikację w mieście. W październiku oddano do użytku dwie bardzo ważne drogi.

Kluczową inwestycją był łącznik ulic Korczaka i Wojsławskiej, będący największym projektem drogowym ostatnich lat. W październiku mieszkańcy Mielca mogli już także w pełni korzystać ze zmodernizowanej ulicy Narutowicza, a w najbliższym czasie do użytku zostaną oddane ulica Szafera oraz nowy łącznik między ulicami Teligi i Kilińskiego.

Dzięki tym inwestycjom znacznie poprawiła się infrastruktura drogowa, a mieszkańcy zyskali lepszy i bezpieczniejszy dojazd do najważniejszych punktów miasta.

Miasto inwestuje także w dostępność i jak najlepszą infrastrukturę dla najmłodszych mieszkańców. Na początku listopada oddano do użytku wyremontowany za ponad milion złotych Żłobek Miejski nr 7. Łącznie Miasto Mielec z programu „Aktywny Maluch 2022-2029” pozyska blisko 8 milionów złotych na prace inwestycyjne. Dzięki temu, w tej kadencji samorządu zostanie utworzonych prawie 120 nowych miejsc w mieleckich żłobkach! – Rodzice czekali na to od dawna, a dziś staje się to rzeczywistością – podkreśla Radosław Swół.

Kolejne projekty na horyzoncie

Trwają także prace nad kolejnymi dużymi projektami. Wśród nich znajdują się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, która zapewni młodym mieszkańcom Mielca nowoczesną przestrzeń do aktywności sportowej oraz budowa zielonego rynku – miejsca, które doskonale zna wiele pokoleń mieszkańców Mielca.

– Przed nami jeszcze wiele planów i działań. Zapewniam, że w Mielcu będzie działo się coraz więcej, a pozytywnych zmian nie zabraknie. Razem tworzymy przyszłość! – podsumowuje Radosław Swół.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” – 8 listopada, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.Organizator – Dom Kultury SCK.Wstęp wolny. * * *Tadeusz Płeszka od ponad 50 lat tworzy płaskorzeźby w drewnie lipowym. Jego ulubionym tematem są polskie orły. Orla kolekcja zawiera 30 płaskorzeźb niepolichromowanych. W sumie artysta stworzył około 100 prac o różnorodnej tematyce Tadeusz Płeszka urodził się w 1936 roku w Skopaniu, w powiecie tarnobrzeskim. Od 1960 do 1993 roku pracował w WSK Mielec. Żonaty, dwoje dzieci - córka i syn. Od 31 lat na emeryturze.Początków swojej pracy artystycznej upatruje w dzieciństwie. Jako mały chłopiec robił z drewna zabawki. To zamiłowanie do rzeźbienia w drewnie lipowym ujawniło się ze zdwojoną siłą w latach siedemdziesiątych. Płaskorzeźba stały się jego prawdziwą pasją. Z czasem został profesjonalnym rzeźbiarzem.Dziełem jego życia jest kolekcja orłów zatytułowana: „Godło państwowe Polski w rozwoju historycznym". Zdaniem artysty, temat orła pojawił się w jego działalności artystycznej z powodu fascynacji godłem państwowym. Uważa, że tworząc orły, wypełnia pewną misję patriotyczną. Rzeźbienie tej kolekcji zajęło artyście 10 lat życia. Tworzył ją niejako „po godzinach”, bo wówczas pracował jeszcze zawodowo. Pierwszy orzeł pochodził z denara Bolesława Chrobrego z początku XI wieku, trzydziesty - to godło obecnej Rzeczypospolitej. W jego dorobku artystycznym znajdują się prace o różnej tematyce: sceny rodzajowe, krajobrazy, herby miast polskich, motywy kwiatowe, maski, sceny religijne, postacie wiejskie, sceny z życia wsi, sceny myśliwskie.Jego prace, a zwłaszcza historię orła polskiego, eksponowano przy różnych okazjach, podczas świąt państwowych, kiermaszów, wizyt Polonii, uroczystości organizowanych przez instytucje społeczno-polityczne. Jego dorobek jest prezentowany corocznie w Muzeum Regionalnym w Mielcu, w Domu Kultury SCK, w gminnych ośrodkach kultury. Za swoją działalność twórczą został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Artysta podkreśla, że jego prace są w posiadaniu wybitnych osobistości. „Madonnę” Jana Płeszki otrzymał Jan Paweł II, a herb Mielca spod dłuta artysty - prezydent Lech Wałęsa. Prace artysty trafiły do Kanady, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Anglii, Rosji, Węgier, Japonii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Jego kolekcja orłów była wystawiana w 1996 roku na międzynarodowych targach w szwajcarskiej Bazylei. Płaskorzeźby artysty pokazano w Teleexpresie, a także w TVP Kraków i TVP Rzeszów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
Badanie Osteoporozy w Mielcu już jutro! Badanie Osteoporozy w Mielcu już jutro! Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUSZapisy telefonicznie 512 351 600.Cena jednego badania wynosi 60 złotychDiagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.ZAPRASZAMY NA BADANIA.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1033 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test