Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

ITA TOOLS Stal Mielec uległa Metalkas Pałac Bydgoszcz – Dobry początek, słaby finał

W meczu 10. kolejki TAURON Ligi siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec nie sprostały wyzwaniu, przegrywając przed własną publicznością z zespołem Metalkas Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 18:25, 14:25). Choć gospodynie rozpoczynały każdy set z dużą energią, nie były w stanie utrzymać tempa i przełożyć dobrego początku na końcowy wynik.

Dobry start, trudne zakończenie

Mielczanki rozpoczęły spotkanie z przytupem, a kluczową rolę w otwierającym secie odegrała Gabriela Ponikowska, która zdobyła trzy punkty blokiem, a zespół Stali prowadził 4:0. Niestety, przewaga szybko została zniwelowana przez przyjezdne, które skutecznie odpowiedziały, szczególnie dzięki grze Swietłany Dorsman. Mimo błędów bydgoszczanek w polu serwisowym (pięć w pierwszym secie), siatkarki Pałacu przejęły kontrolę. Na finiszu seta niezawodna Dorsman poprowadziła zespół gości do zwycięstwa 25:19.

Scenariusz się powtarza

Drugi set rozpoczął się równie obiecująco dla gospodyń. Liderka zespołu ITA TOOLS, Gabriela Ponikowska, świetnie spisywała się w polu serwisowym, dzięki czemu mielczanki prowadziły 6:1. Jednak seria błędów oraz skuteczna gra Natalii Sidor i Wiktorii Makarewicz pozwoliły bydgoszczankom wyrównać wynik. W decydującym fragmencie seta gospodynie zaczęły mieć problemy z ofensywą i wielokrotnie wpadały w blok. Metalkas Pałac Bydgoszcz zdominował końcówkę, wygrywając 25:18.

Problemy w trzecim secie

Trzeci set również rozpoczął się od przewagi mielczanek, które prowadziły 3:1, głównie dzięki skutecznym zagrywkom Ponikowskiej. Niestety, w dalszej części gry zespół z Mielca nie potrafił utrzymać koncentracji. Wiktoria Paluszkiewicz i Swietłana Dorsman kontynuowały swoją świetną grę, skutecznie punktując zarówno atakiem, jak i blokiem. Przyjezdne szybko wypracowały sobie pięciopunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Seta zakończyła Paluszkiewicz asem serwisowym, a cały mecz wynikiem 14:25.
 

Podsumowanie meczu

MVP spotkania została wybrana Wiktoria Makarewicz, która zdobyła 16 punktów dla Metalkas Pałac Bydgoszcz. Po stronie mielczanek najlepiej punktującą zawodniczką była Gabriela Ponikowska z 11 „oczkami”.

Mimo trudnej porażki, siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec nie zamierzają się poddawać i zapowiadają walkę o punkty w kolejnych meczach.

ITA TOOLS Stal Mielec – Metalkas Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 18:25, 14:25)

Składy zespołów

ITA TOOLS Stal Mielec: Mucha (8), Milewska (4), Głodzińska (6), Kuligowska (4), Ponikowska (11), Priante, Dąbrowska I. (libero) oraz Łyduch (libero), Adamczyk, Walczak, Janicka, Moszyńska (3).
Metalkas Pałac Bydgoszcz: Makarewicz (16), Paluszkiewicz (10), Sidor (6), Nowakowska (11), Dorsman (18), Kurerowa (2), Jagła (libero) oraz Ziółkowska (libero).

Nieobecność Oliwii Sieradzkiej i Katarzyny Bagrowskiej spowodowana była chorobą.


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test