Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

O rozwoju cyfrowej edukacji

28 listopada w Mielcu odbyła się debata poświęcona cyfryzacji oświaty w powiecie mieleckim. Było to jedno z wielu spotkań organizowanych w całym kraju w ramach projektu realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pn. „Cyfrowy rozwój oświaty w JST – szkolenie i doradztwo dla kadry JST”.
  • Źródło: POWIAT MIELECKI

Przed polską edukacją stają nowe wyzwania. Najważniejszym z nich staje się kształcenie u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, w tym kompetencji cyfrowych. Chcąc, by lokalna edukacja odpowiadała na wyzwania niesione przez XXI wiek, samorząd Powiatu Mieleckiego dołączył do projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w JST – szkolenie i doradztwo dla kadry JST”.

Jego celem jest m.in. zdiagnozowanie potrzeb szkół w zakresie rozwoju cyfrowego oraz wypracowanie głównych kierunków zmian. O możliwych do obrania ścieżkach i narzędziach, które mogą wspierać edukację dzieci i młodzieży w najbliższej przyszłości, rozmawiano już w wielu miastach w Polsce, a ostatnio, 28 listopada, również w Mielcu, w Zespole Szkół Technicznych.

Debata została przeprowadzona w formie dyskusji w grupach jednorodnych z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych pytań i materiałów oraz narzędzi usprawniających zbieranie i analizę danych. W debacie uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i kadra kierownicza szkół.

Dobrymi praktykami w zakresie wdrażania kompetencji cyfrowych podzieliły się z zebranymi reprezentujące Ośrodek Rozwoju Edukacji: Dorota Pintal, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Zamościu i Zofia Kuczyńska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Bukowinie Tatrzańskiej.

Głos podczas spotkania zabrał także Zdzisław Nowakowski, wiceszef ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji, który omówił dostępne możliwości pozyskiwania środków na rozwój cyfryzacji.    

Działania realizowane są w ramach projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2024, Priorytet FERS 01.00, działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji.

Tekst: Monika Skrzypek 

Zdjęcia: Agnieszka Łubiarz, Grzegorz Piechota 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 5 kwietnia 2025 roku w Sali wystawienniczej SCK w Mielcu odbędzie się III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025. Konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców, dioram lotniczych i innych modeli związanych z lotnictwem. Program 5 kwietnia 2025 roku (sobota)  08:00 - 12:00  - przyjmowanie modeli  09:00 – 16:30  - wystawa modelarska12:00 – 16:00 - warsztaty modelarskie dla dzieci  13:00 - ocena wystawionych modeli  16:30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, oficjalne zakończenie konkursu  Organizatorzy:* Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera* Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu* Mielecka Grupa Modelarska* Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu* Samorządowe Centrum Kultury w MielcuCelem wystawy i konkursu jest zainteresowanie lotnictwem i modelarstwem dzieci i młodzieży, promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego i rozwijania umiejętności politechnicznych, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz popularyzacja tradycji historycznych i lotniczych miasta Mielca. FORMULARZ ZGŁOSZEŃ - KLIKNIJ TUTAJ >>> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc33G2jD8j2PKKpiFmPq9EedQ4ZgTh7_XBzW0OLkkVsgUYlAw/viewform FB Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu więcej informacji na https://www.facebook.com/profile.php?id=61550359318826 Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.04.2025
Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Gmina Boguchwała zapraszają 4 – 5  kwietnia 2025 r. (piątek - sobota) na II Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale.  Wstęp wolny! W czasie II Wojskowych Targów Służby i Pracy w sali widowiskowej MCK Boguchwała, i na rynku miejskim w Boguchwale, między godz. 9.00 a 17.00 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. czołg ABRAMS M1A1, armatohaubicę K9, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet HOMAR-K, kołowe transportery opancerzone ROSOMAK i wiele innych. Ponadto pokazy musztry paradnej, warsztaty medycyny pola walki, oraz występy Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa i wojskowych zespołów artystycznych.  Oczywiście nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest żołnierska GROCHÓWKA. Na Targach będą również obecni przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych stacjonujących na terenie woj. podkarpackiego, z którymi będzie można porozmawiać o specyfice służby w każdym z batalionów, a z podchorążymi akademii wojskowych o drodze do oficerskich gwiazdek.  Podczas Targów na punktach rekrutacyjno-promocyjnych żołnierze Wojskowych Centrów Rekrutacji odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące samego procesu rekrutacji, oraz służby wojskowej. Na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery, opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych predyspozycji zainteresowanego. Dodatkowo na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, lub aktywnej rezerwy. Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela rzecznik prasowy kpt. Pitera Sławomir (tel. 573 962 328; e-mail: [email protected])”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.04.2025 09:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test