Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Oficjalne zakończenie modernizacji ul. Szafera i budowy nowego ronda w Mielcu

W dniu dzisiejszym prezydent miasta Mielca Radosław Swół oraz pierwszy zastępca prezydenta Krzysztof Szostak ogłosili oficjalne zakończenie modernizacji ulicy Szafera i budowy nowego ronda. Inwestycja, która swoje początki miała już w 2021 roku, doczekała się finału z dużym sukcesem, ponieważ remont odcinka zakończono na 4 miesiące przed planowanym terminem. Projekt obejmował szeroki zakres prac, które w dużej części zostały pokryte funduszami uzyskanymi z dofinansowania rządowego.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Pamiętamy te perturbacje z wykonawcą, porzuceniem budowy, następnie no był to taki otwarty plac budowy. Natomiast dziś Szanowni Państwo odbieramy inwestycję przed terminem. To jest 4 miesiące, Szanowni Państwo przed planowanym terminem zakończenia prac i tutaj bardzo dziękuję wiceprezydentowi Szostakowi za taki osobisty nadzór nad tą inwestycją. - zaznaczył Radosław Swół.

Szanowni Państwo, ogrom prac..., 6,5 mln zł jeśli chodzi o całość inwestycji z tego ponad 4,2 mln zł z dofinansowania rządowego, tu również należą się wielkie podziękowania, bo to z programu Polski Ład możemy takie inwestycje realizować i dzisiaj oddać je mieszkańcom do użytku już jako miasto przejmujemy oficjalnie tę ulicę i od tej pory będzie się znajdować w zarządzie miasta. - mówi Radosław Swół.

Modernizacja ulicy Szafera obejmowała cały kompleks prac, które miały na celu poprawę infrastruktury drogowej miasta, zapewnienie bezpieczeństwa oraz podniesienie komfortu przemieszczania się mieszkańców. Przebieg remontu odcinka nadzorował wiceprezydent Krzysztof Szostak wraz ze swoimi inspektorami, który nawigował i sprawdzał poprawność wykonywanych usług.

My oczywiście tak jak Pan Prezydent zaznaczył, cały czas z moimi inspektorami dokonywaliśmy sprawdzeń, nadzoru technicznego nad poprawnym wykonywaniem budowy tej drogi. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że modernizacja tej drogi polegała na bardzo głębokiej modernizacji. Zostały wybudowane nowe zatoki autobusowe z nowymi wiatami przystankowymi, nowe skrzyżowanie z nowym oświetleniem, z uliczną energooszczędną sygnalizacją świetlną, z budową ronda. Został też wprowadzony szereg dodatkowych robót, chociażby przebudowanie skrzyżowania przy drugim rondzie, żeby jak najbardziej tę ulicę zmodernizować. - dodaje Krzysztof Szostak.

Prezydent wraz z zastępcą w ramach zakończenia budowy ogłosili przejęcie ulicy Szafera, która od teraz znajduje się w zarządzie miasta, a mieszkańcy mogą już w pełni z niej korzystać. Władze Miasta złożyły także podziękowania oraz wyrazy pełnego uznania dla wykonawców, doceniając wysoką jakość świadczonych przez nich usług.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test