Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Handball Stal Mielec zwycięża Pogoń Szczecin w ostatnim domowym meczu rundy jesiennej

Handball Stal Mielec zakończyła rundę jesienną sezonu 2024/2025 zwycięstwem nad Pogonią Szczecin. W spotkaniu rozegranym w Hali MOSiR przy ul. Solskiego mielczanie wygrali 28:23 (15:13). Było to ostatnie domowe spotkanie przed przerwą zimową, a drużyna i kibice mogą być zadowoleni z wyników osiągniętych w tej części sezonu.

Mecz miał swoje trudne momenty – dwukrotnie rywale zbliżali się do gospodarzy na zaledwie jedną bramkę różnicy. Jak podkreślał trener Robert Lis, mimo pewnych problemów, drużyna potrafiła się zmobilizować w kluczowych fragmentach gry:
– „Wiedzieliśmy, że rywale będą walczyć do samego końca, ale to normalne w sporcie. W takich momentach najważniejsze jest, by zespół pokazał charakter. Choć popełniliśmy kilka błędów, szczególnie w obronie, ostatecznie przełamaliśmy trudne chwile i skutecznie zamknęliśmy mecz.”

Spotkanie było także okazją do wsparcia działań charytatywnych. Przy współpracy z Radą Młodzieżową Miasta Mielca oraz Fundacją Prometeo odbyła się zbiórka maskotek na rzecz potrzebujących, co dodatkowo podkreśliło społeczny wymiar wydarzenia.

Denis Valyntsau z wyjątkowym osiągnięciem
Przed rozpoczęciem meczu miała miejsce uroczystość upamiętniająca niezwykłe osiągnięcie Denisa Valyntsaua, który zdobył swoją 500. bramkę w barwach Stali Mielec. Denis, związany z klubem od sezonu 2018/2019, przez lata dostarczał kibicom niezapomnianych emocji i chwil radości na boisku. W dowód uznania, Prezes Zarządu Roman Kowalik wręczył zawodnikowi pamiątkową koszulkę, symbolizującą ten historyczny moment.

Kibice będą mogli ponownie wspierać swoją drużynę już 29 stycznia 2025 roku, podczas meczu ORLEN Pucharu Polski. Tymczasem mielczanie mają za sobą bardzo udaną pierwszą część sezonu – teraz czas na regenerację i przygotowania do kolejnych wyzwań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom za obecność i wsparcie w trakcie rundy jesiennej. Do zobaczenia na trybunach w nowym roku!

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test