Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

II Szczuciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczne ozdoby i stroiki, a także domowe wypieki i przysmaki przygotowali wystawcy na II Szczuciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na rynku pojawił się także Mikołaj, był też koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie zorganizowano w niedzielę 15 grudnia.

 - Są wystawcy, przynoszą oni tu co przygotowują, produkują, aby pokazać i sprzedać swoje wyroby. Wprowadzamy już świąteczną atmosferę, przygotowanie do Świat Bożego Narodzenia, do tych świąt rodzinnych, byśmy mogli wspólnie się spotkać. To też jest okazja, by spotkać się i z mieszkańcami, ze znajomymi, przyjaciółmi na jarmarku – mówi Tomasz Bełzowski, burmistrz Szczucina.

Na kilkunastu stoiskach znaleźć można było ręcznie robione stroiki i ozdoby, były świąteczne smakołyki, ale też sery, miody i wędliny. Gmina Szczucin z kolei przygotowała proekologiczną akcję. 

 - Przygotowaliśmy dzisiaj cyprysiki, jodły, różne drzewka, które w zamian za baterie i nakrętki plastikowe, będziemy rozdawać mieszkańcom gminy. Te choineczki można ubrać, zawiesić na nich światełka i mieć malutką choineczkę dla ozdoby - wyjaśnia Anna Noga z Gminy Szczucin.

 - Na jarmark bożonarodzeniowy przygotowałyśmy swojskie ciasta i kilka stroików. Chcemy przeżywać wspólnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, które według mnie są takie bardzo fajne, rodzinne, niosą nam nadzieję, na lepsze jutro. Chcemy poczuć taki świąteczny klimat włączając się do wspólnego świętowania na rynku - podkreśla Agnieszka Głód z Koła Gospodyń Wiejskich w Delastowicach.

 - Można tutaj znaleźć makramy robione ręcznie przeze mnie oraz ręcznie wykonywane ozdoby, stroiki, które mogą służyć zarówno jako ozdoby do domu jak i prezent na święta. Święta już niedługo, więc jeśli ktoś nie ma jeszcze prezentu to może coś u nas znajdzie - dodaje Oliwia Misiak z Oliwkowych Sznukrów.

Na szczucińskim rynku obecny był także wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk.  - Chciałem podziękować panu burmistrzowi za to, że kontynuuje tę tradycję, choć to krótka tradycja, bo jarmark bożonarodzeniowy odbywa się po raz drugi. W tamtym roku był bardzo dobrze odebrany i teraz mamy kontynuację. To jest doskonała okazja do promowania tych tradycji bożonarodzeniowych, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia nasze są bardzo aktywne na naszym terenie i mają możliwość pokazania się tutaj, swoich specyfików, swoich wyrobów. Korzystając z okazji chciałem wszystkim mieszkańcom powiatu dąbrowskiego złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim zdrowia dla wszystkich Państwa, dla waszych rodzin, bliskich, błogosławieństwa bożego i wszelkiej pomyślności w nowym roku 2025.

W czasie wydarzenia dzieci odwiedził bałwanek Olaf, każdy chętny mógł też stanąć na scenie i zaśpiewać kolędę dla Mikołaja. 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Piotr Durak zaprezentuje nowy tomik poezji Piotr Durak zaprezentuje nowy tomik poezji Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Piotrem Durakiem z okazji promocji jego najnowszego tomiku wierszy „Zepsutość”. Na promocję tomiku zapraszamy 30 stycznia o godz. 18:00 do Sali Audiowizualnej MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2.Końcem grudnia 2024 r. ukazał się nowy tomik wierszy mieleckiego poety, pisarza, reportażysty, Piotra Duraka. „Zepsutość”, bo taki tytuł nosi najnowsza publikacja, jest – w zapowiedzi autora – prawdopodobnie jego ostatnią poetycką propozycją. Dlaczego? Piotr Durak z wielką obawą patrzy na współczesny świat, który – w jego opinii – zmierza w rejony, w których nie będzie już miejsca na poezję. Tomik został wydany przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, które było wydawcą także jego pierwszej książki. Od premiery tomiku „Odnaleźć siebie" minęło 19 lat. Piotr Durak recenzuje swoją pierwszą poetycką propozycję jak niedojrzałą, idealistyczną wizję natchnionego nastolatka. O „Zepsutości” zaś mówi nieskromnie, że to są cholernie dobre wiersze napisane przez całkiem już dojrzałego faceta po kilku kopniakach od życia.Między pierwszym a ostatnim tomikiem powstało kilka innych książek: 3 tomiki wierszy, 2 powieści, 2 albumy fotograficzne, 1 przewodnik turystyczno-krajoznawczy. Wiersze do najnowszej publikacji powstawały sześć lat. Piotr Durak pisze o minionej pandemii, o opuszczonych kościołach i o samotności. Swoje rozczarowanie światem ujął nie tylko w wersach „Zepsutości”, ale też poprzez generalne zmiany w życiu. Porzucił pracę w szkole i odłożył na bok pracę doktorską dla zawodu maszynisty PKP Intercity. Prowadzi pociągi pasażerskie. Przyznaje, że zawiesił sporo aktywności związanych z działalnością kulturalną, choć dalej kocha teatr, dobrą poezję, czy sztukę.Zapraszamy na spotkanie z autorem poruszających wierszy zawartych w tomiku „Zepsutość”, Piotrem Durakiem.Podczas spotkania będzie można nabyć tomik Zepsutość w promocyjnej cenieData rozpoczęcia wydarzenia: 30.01.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test