Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

III Halowy Memoriał im. Piotra Surowca – sportowe emocje w Mielcu

W sobotę, 11 stycznia, mielecka hala lekkoatletyczna przy ul. Kusocińskiego stała się areną sportowych zmagań podczas III Halowego Memoriału im. Piotra Surowca.

Wydarzenie zgromadziło utalentowanych lekkoatletów z całej Polski, którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Memoriał był nie tylko sportowym widowiskiem, ale przede wszystkim hołdem złożonym jednemu z najwybitniejszych trenerów i działaczy sportowych, który przez lata tworzył historię mieleckiego sportu.

Zacięta rywalizacja młodych i doświadczonych zawodników

Memoriał rozpoczął się o godzinie 11:30 i przyciągnął zawodników urodzonych w 2013 roku i wcześniej. Uczestnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach:

  • 60 m,
  • 60 m U14,
  • 60 m przez płotki,
  • skok w dal,
  • skok w dal (strefa) U14.

Najlepsi sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, a trójka najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród dokonał wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę wydarzenia w promocji sportu w regionie oraz znaczenie postaci Piotra Surowca dla mieleckiej lekkoatletyki.

Kim był Piotr Surowiec?

Piotr Surowiec, patron memoriału, to postać wyjątkowa w historii mieleckiego sportu. Urodzony w 1936 roku w Czarnej koło Sędziszowa, był wybitnym lekkoatletą specjalizującym się w skoku w dal i trójskoku oraz niezwykle cenionym trenerem. Przez lata związany z klubami Stal Mielec i Wisłoka Dębica, wychował wielu mistrzów i medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata.

Jego podopieczni, tacy jak Artur Trela, Agnieszka Zięba, Katarzyna Zioło-Tittinger czy Patrycja Rataj, zdobyli łącznie ponad 70 medali na krajowych mistrzostwach. Działalność Piotra Surowca została doceniona wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz tytułem Zasłużonego Trenera Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oprócz pracy trenerskiej Surowiec był również organizatorem wielu imprez sportowych, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń lekkoatletycznych w regionie.

Sportowe święto i integracja lokalnej społeczności

III Halowy Memoriał im. Piotra Surowca był doskonałą okazją do spotkania lokalnej społeczności i wspólnego celebrowania sportowych tradycji. Kibice, którzy licznie zgromadzili się w mieleckiej hali, mogli podziwiać zmagania młodych sportowców i dopingować ich w osiąganiu najlepszych wyników.

Wydarzenie organizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu to nie tylko zawody sportowe, ale także przypomnienie o niezwykłym dorobku Piotra Surowca. Dzięki takim inicjatywom pamięć o tym wybitnym trenerze i organizatorze sportu jest wciąż żywa.

Pełne wyniki zawodów

Pełne wyniki III Halowego Memoriału im. Piotra Surowca są dostępne na stronie Domtel-sport.pl.

Podsumowanie

Memoriał im. Piotra Surowca to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez w Mielcu. Zawody nie tylko promują lekkoatletykę wśród młodych ludzi, ale także są hołdem dla człowieka, który całe życie poświęcił promocji sportu i wychowaniu kolejnych pokoleń mistrzów.

Kolejna edycja memoriału już za rok – organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów lekkoatletyki do udziału i kibicowania młodym sportowcom.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test