Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Futsalowe emocje w Mielcu – Reprezentacja Polski powalczy o awans na Euro 2026

Mielec znów stanie się centrum sportowych emocji, bo już 10 kwietnia 2025 roku mielecka hala MOSiR będzie gościć mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w futsalu 2026. Informację o organizacji meczu ogłoszono podczas specjalnej konferencji prasowej, na której organizatorzy zapraszali wszystkich kibiców na mecz Polska – Turcja, by na żywo obejrzeć futsal oraz wesprzeć biało – czerwonych w drodze na mistrzostwa Europy.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

10 kwietnia zawita tutaj do Mielca pierwsza reprezentacja piłki nożnej w futsalu, właśnie reprezentacja Polski i rozegra mecz z Turcją, bardzo ważny mecz, dlatego że to jest mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku właśnie o tej porze od 18 stycznia do 8 lutego na Litwie i Łotwie. To bardzo ważny dla nas mecz. To będzie już jeden z końcowych meczów, przedostatni, on będzie też decydował czy my będziemy właśnie brać udział w Mistrzostwach Europy na Litwie i Łotwie, bo to będzie wszystko też zależało od samych piłkarzów, ale przede wszystkim kibiców. - mówi Mieczysław Golba.

To kolejne wielkie wydarzenie sportowe organizowane w tym mieście, które potwierdza, że Mielec z powodzeniem rozwija swoją markę jako gospodarza prestiżowych imprez sportowych. Natomiast powrót reprezentacji to dowód na zaufanie do regionu i jego organizacyjnych możliwości. Prezydent miasta, Radosław Swół wyraził dumę z ponownego wyróżnienia Mielca przez PZPN.

Mielec ponownie stanie się areną zmagań dla polskiej reprezentacji. Mieliśmy nie tak dawno młodzieżową reprezentację tutaj na stadionie im. Grzegorza Lato. Natomiast będziemy gościć właśnie tutaj reprezentację jeśli chodzi o futsal. Taką dyscyplinę, która też w Mielcu, może nie jest tak silna jak oczywiście ta piłka nożna ekstraklasowa, natomiast myślę, że będziemy gonić, a tutaj będziemy mieli okazję oglądać najlepszych. Bardzo się cieszę, bo to też podkreśla, jak ważnym punktem był, jest i pozostaje Mielec na sportowej mapie Polski. - podkreśla Radosław Swół.

Reprezentacja Polski ma już dobre wspomnienia związane z Mielcem. W październiku 2023 roku w ramach eliminacji mistrzostw świata Polacy pokonali Belgię wynikiem 7:2. Do szczęśliwej historii współpracy z reprezentacjami Polski nawiązał Tomasz Leyko, zastępca prezydenta Mielca.

Sięgając trochę do historii, mogę przypomnieć, że warto grać w Mielcu jeśli chodzi o piłkarskie reprezentacje Polski, ponieważ te nigdy w Mielcu nie przegrały zarówno męska reprezentacja, której pewnie ze względu na objętość obiektu się już tu nie doczekamy w naszym mieście, w meczach o punkty raz zremisowała, raz wygrała, kobieca reprezentacja zremisowała, reprezentacja w futsalu już tutaj raz grała mecz o punkty, wygrała 7:2, więc myślę, że jest to idealne miejsce, aby przypieczętować awans do Mistrzostw Europy. - dodaje Tomasz Leyko.

Hala MOSiR ponownie stanie się areną rywalizacji, gdzie Polacy będą walczyć o trzeci z rzędu awans. Hala sportowa w Mielcu jest obiektem nowoczesnym i doskonale przygotowanym do organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie. Dyrektor obiektu, Jacek Cyganowski podkreślał również doskonałe zaplecze treningowe hali.

Mecz eliminacyjny to nie tylko, bo pierwsza reprezentacja będzie tutaj u nas się przygotowywać i ten obiekt właśnie spełnia te wszystkie wymagania. Mamy dwie pełnowymiarowe hale, mamy super przygotowaną odnowę biologiczną, tak że cieszy mnie to, że tutaj reprezentacja wybrała nas i że będzie ten obiekt służył, właśnie tak jak tu powiedzieli panowie prezydenci, pan prezes, że będą tutaj zdobywać punkty i to, że tak powiem, nie ostatnie takie wydarzenie, na to liczę. - zaznacza Jacek Cyganowski.

Mecz Polska – Turcja w Mielcu zapowiada się jako jeden z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie. Natomiast już 10 kwietnia okaże się, czy Polacy zdobędą upragniony awans.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test