Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz Radomyśla Wielkiego wyróżniła przedsiębiorców

Za nami Noworoczne Spotkanie Biznesu w Gminie Radomyśl Wielki, podczas którego burmistrz Agnieszka Machnik wręczyła laury wyróżniającym się przedsiębiorcom.
  • Źródło: GMINA RADOMYŚL WIELKI

Tradycją jest, że pod koniec stycznia, w okresie karnawałowym, w naszej gminie odbywa się Noworoczne Spotkanie Biznesu. W tym roku przedsięwzięcie miało miejsce 25 stycznia w Domu Weselnym Lawendowe Pole w Dulczy Wielkiej. Uroczystość otworzył Krzysztof Babiarz z działu promocji Urzędu Miejskiego przekazując głos burmistrz Agnieszce Machnik: - Dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście Państwo na zaproszenie na naszą biznesową galę. Na terenie naszej gminy działa ok. 800 podmiotów gospodarczych, tych dużych, średnich i małych. Dla nas każda firma jest ważna. Każda firma to bowiem miejsca pracy, to wpływy do budżetu gminy. W związku z tym jako samorządowcy nie możemy zapominać o promocji i honorowaniu tych, którzy nie poprzestają tylko na budowaniu własnego biznesu, ale też przyczyniają się do rozwoju naszej małej ojczyzny. Dzisiejsza gala jest podziękowaniem dla was wszystkich przedsiębiorców za to, co robicie – powiedziała burmistrz.

Nagrodzone firmy przedstawił Krzysztof Kopacz, przewodniczący komitetu organizacyjnego NSB. W tym roku przyznano 29 nagród w 9 kategoriach. Wyróżnienia wręczyła burmistrz Agnieszka Machnik w asyście posłów Fryderyka Kapinosa i Elżbiety Burkiewicz oraz starosty Kazimierza Gacka.

Nagrodzeni podczas Noworocznego Spotkania Biznesu 2025

INWESTOR ROKU

Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

Hydro-Instal Piotr Gera z Radomyśla Wielkiego

VERMET Sp. jawna z Radomyśla Wielkiego

WZOROWY PODATNIK

Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

Krys Trans Sped Sp. z o.o. z Radomyśla Wielkiego

BIKE FACTOR Damian Szewc z Radomyśla Wielkiego

MECENAS SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU

Andrzej Hosaja

WYTRWAŁY PRZEDSIĘBIORCA

Bielat Antoni Zakład Stolarski z Dulczy Wielkiej

Lis Wiesława Firma Handlowa "U Lisa" z Radomyśla Wielkiego

Wiesław Ryba FHP RYBA z Janowca

Jerzy Chmiel Usługi Transportowe ze Zdziarca

Działo Zofia i Bronisław Firma Transportowo-Handlowa z Rudy

PRZEDSIĘBIORCA SENIOR

Roman Czuchra z Dąbia,

Eugeniusz Dubiel z Partyni

Maria i Stanisław Gakan z Podborza

Alina i Feliks Jaje z Radomyśla Wielkiego

Józef Kalemba ze Zdziarca

Ryszard Majdański z Radomyśla Wielkiego

Zdzisław Leśniowski z Rudy

DARCZYŃCA ROKU

COMPANY SOLO Maciej Kizior z Radomyśla Wielkiego

DILAJLA Renata Dubiel z Partyni

MIKROFIRMA ROKU

Firma "MDK" Mrozowska Czesława z Radomyśla Wielkiego

Sklep Wielobranżowy "BOBAS i ..." Monika Chrząstowska z Radomyśla Wielkiego

DOBRY USŁUGODAWCA

Bank Spółdzielczy z Radomyśla Wielkiego

MARFIN Marta Nawrot z Radomyśla Wielkiego

Dym-Bud Damian Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej

F.P.H.U FROST USŁUGI OGRODNICZE Tomasz Mróz z Żarówki

PRZYJAŹNI RODZINIE

Stowarzyszenie Ku Przyszłości z Partyni

Stowarzyszenie Nasza Gmina z Dulczy Małej

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 22°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test