Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Handball Stal Mielec z sensacyjnym awansem do Ćwierćfinału Pucharu Polski!

W środowy wieczór na mieleckiej hali odbyło się niezwykle emocjonujące spotkanie, które zakończyło się wielką sensacją! Handball Stal Mielec, lider Ligi Centralnej, pokonała trzecią drużynę Orlen Superligi, KGHM Chrobrego Głogów, wynikiem 28-25, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości, którzy szybko objęli prowadzenie, zdobywając trzy bramki przewagi. Mielczanie musieli poczekać aż do 5. minuty, by po raz pierwszy wpisać się na listę strzelców – autorem trafienia był Dzianis Valyntsau. Choć początkowo gospodarze mieli spore trudności w ofensywie, to z każdą kolejną minutą zaczęli przejmować kontrolę nad meczem.

Głogowianie, którzy dobrze spisywali się w defensywie, szybko wypracowali przewagę, a po 12 minutach wynik wynosił 3-8 na ich korzyść. Jednak z upływem czasu mieleccy szczypiorniści zaczęli zbliżać się do rywali. Po kilku minutach udało im się zniwelować straty i wyrównać przebieg meczu.

Pierwszą przewagę w spotkaniu Handball Stal Mielec uzyskała w 25. minucie, prowadząc 12-11. Do przerwy jednak to KGHM Chrobry Głogów wychodził na prowadzenie 16-13, pozostawiając wynik otwartym. Pomimo trudności, drużyna trenera Roberta Lisa nie traciła nadziei na odwrócenie losów spotkania.

Po zmianie stron mieleccy szczypiorniści zagrali jeszcze bardziej ambitnie. Udanie w bramce spisywał się Dawid Dekarz, który niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Z upływem czasu Handball Stal Mielec zaczęła zyskiwać przewagę, a goście nie byli w stanie utrzymać prowadzenia.

Na kwadrans przed końcem Chrobry Głogów zdobył dwupunktową przewagę, ale mielczanie nie zamierzali się poddawać. Dzięki walce i determinacji na parkiecie, gospodarze zdołali odzyskać prowadzenie, a na pięć minut przed końcem meczu prowadzili już 26-24. Ostatecznie, mimo starań gości, Handball Stal Mielec utrzymała przewagę i zwyciężyła 28-25, odnosząc zasłużony triumf.

Składy drużyn:

Handball Stal Mielec: Dawid Dekarz, Jakub Janus, Przemysław Mrozowicz, Dawid Ruhnke, Mikołaj Kotliński, Jakub Tokarz, Igor Graczyk, Dzianis Valyntsau, Jędrzej Królikowski, Filip Stefani, Daniel Osmola, Marcin Głuszczenko, Szymon Światłowski, Dawid Cacak, Krystian Marchewka, Aleh Tarasevich. Trener: Robert Lis.

KGHM Chrobry Głogów: Rafał Stachera, Kacper Grabowski, Maxym Strelnikov, Jędrzej Zieniewicz, Tomasz Kosznik, Rafał Jamioł, Anton Dereviankin, Jakub Adamski, Wojciech Matuszak, Oliver Paśko, Kamil Mosiołek, Bartosz Skiba. Trener: Vitaliy Nat.

To zwycięstwo z pewnością zaskoczyło wielu, ale także potwierdziło ogromny potencjał mieleckich szczypiornistów. Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski to wielki sukces drużyny, która już niebawem stanie do kolejnego wyzwania. Gratulacje dla Handball Stal Mielec za wielką wolę walki i determinację na boisku!

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 22°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test