Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Mieleckie kluby podpisały umowę na promocje miasta poprzez sport

Ponad 4 mln zł trafi do trzech czołowych drużyn: FKS Stal Mielec, Ita Tools Stal Mielec i Handball Stal Mielec, które oficjalnie podpisały umowy na promocję miasta poprzez sport. W tym roku władze miasta przeznaczyły rekordową kwotę ponad 5,5 mln zł na wsparcie lokalnych klubów i rozwój sportu w regionie.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Wiemy, jaką sport właśnie rolę odgrywa jeśli chodzi o promocję naszego miasta. Nasze miasto jest znane właśnie ze sportu, z przemysłu i lotnictwa Szanowni Państwo i ten wymiar sportowy chcemy podkreślić. Chcemy docenić też tę pracę, którą tutaj kluby wkładają właśnie w promocję naszego miasta. - mówi Radosław Swół.

Te kluby chwalone są w całej Polsce nie tylko za działalność na niwie sportowej, ale również za prowadzenie klubu, ponieważ nie mają zaległości i są wzorem jeśli chodzi o gospodarowanie finansami, dlatego z tych wielu powodów myślę, że te umowy są bardzo dobrą inwestycją i na pewno w tym mieście się zwrócą. - dodaje Tomasz Leyko.

W wydarzeniu uczestniczyli prezesi mieleckich klubów: Jacek Klimek – FKS Stal Mielec SA, Paweł Warzecha – Stal Mielec Sp. z o.o. oraz Roman Kowalik – Handball Stal Mielec, a także prezydent Mielca Radosław Swół i wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko. Wszyscy podkreślali, jak ważne jest wsparcie finansowe ze strony miasta dla dalszego rozwoju mieleckiego sportu i jego promocji na arenie krajowej.

Jesteśmy przekonani, deklarujemy, że będziemy bardzo mocno i godnie reprezentować Miasto Mielec na arenach ekstraklasy. Chcemy, aby duma tego miasta, duma klubu odbijała się jak najszerszym echem w kraju i za granicą więc jeszcze raz wielkie, wielkie dziękuję w imieniu całego środowiska piłkarskiego. - zaznacza Jacek Klimek.

Tak jak tutaj prezes Klimek powiedział, jest to duże wsparcie dla naszego klubu. Miasto jest partnerem strategicznym, bardzo mocno nas wspiera i gdzieś bardzo zawsze się tym wszystkim mocno chwalimy, ponieważ znamy przypadki, jak w niektórych miastach to funkcjonuje, gdzie tego sportu na poziomie ekstraklasowym nie ma. - podkreśla Paweł Warzecha.

Największym beneficjentem dotacji jest FKS Stal Mielec, który jako jedyny przedstawiciel Podkarpacia w PKO BP Ekstraklasie stanowi niezwykle istotny element sportowej i medialnej tożsamości regionu. Z kolei siatkarska Ita Tools Stal Mielec od dwóch sezonów rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej Tauron Lidze. Sukcesy odnosi również Handball Stal Mielec, obecnie jest liderem w Lidze Centralnej, a także walczy o awans do finałowej czwórki Orlen Pucharu Polski.

Korzystając z okazji, chciałbym na czwartkowy puchar zaprosić mieszkańców Mielca, wszystkich ludzi z powiatu mieleckiego, więc jeszcze raz chciałbym podziękować jako klub piłki ręcznej, tutaj Panu Prezydentowi, gminie miejskiej Mielec, że jest doceniana piłka ręczna, sport. - mówi Roman Kowalik.

Miasto konsekwentnie inwestuje w sport, widząc w nim nie tylko element zdrowego trybu życia, ale także znakomitą formę promocji Mielca na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzięki temu mieleckie kluby mogą się lepiej rozwijać, a mieszkańcy cieszyć sportowymi emocjami na najwyższym poziomie.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test