Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

SMS Stal Mielec zwycięża w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek

W czwartek, 6 lutego, na hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu rozegrano pierwszy mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek, w którym SMS Stal Mielec pokonało Energia MKS Truso Elbląg trzema setami.

Młode siatkarki zaprezentowały się znakomicie, odnosząc przekonujące zwycięstwo nad Energia MKS Truso Elbląg. Wynik 3:0, sety rozstrzygnięte kolejno 25:10, 25:16 i 25:23, odzwierciedla wysoki poziom gry i świetnie przygotowaną taktykę.

Do gry wystąpił pełny skład SMS Stal Mielec: Daria Bogdan, Emilia Sygut, Laura Sajdak, Paulina Kochan, Aleksandra Lorenc, Milena Bauer, Milena Trzebińska, Nadia Bogdan, Kinga Cierpich, Emilia Nelec, Maria Gorlej, Aleksandra Adamczyk oraz Aleksandra Walczak. Zespół kierowany był przez trenerkę Katarzynę Brydę, wspieraną przez trenerkę II – Jagodę Kardyś. Na spotkaniu obecni byli również trener reprezentacji polskich kobiet U21 oraz trener ITA TOOLS Stal Mielec, Miłosz Majka, co dodało wydarzeniu dodatkowej rangi.

Po meczu trenerka Bryda powiedziała:

  • „To był bardzo dobry mecz, zakończony wygraną 3:0. Wprowadziłam wiele zmian, a dziewczyny świetnie zareagowały – dzięki temu nasz zespół osiągnął korzystny wynik. W trzecim secie niestety nie wszystko zostało przyjęte tak, jak oczekiwałam, jednak jestem przekonana, że te doświadczenia przyniosą tylko pozytywne efekty w przyszłości.”

Sukces ten jest ważnym krokiem w dalszej drodze SMS Stal Mielec w Mistrzostwach Polski Juniorek. Choć to pierwszy mecz ćwierćfinałowy, zwycięstwo pokazuje, że nasze zawodniczki są gotowe do kolejnych wyzwań. Kolejne spotkania będą okazją do dalszego podnoszenia poziomu i walki o najwyższe osiągnięcia, co stanowi powód do dumy dla całej mieleckiej społeczności sportowej.

 

Harmonogram:

7.02.2025 – Piątek

• 09:00 – AZS AWF Wrocław vs. UKS Varsovia Warszawa

• 11:30 – Energia MKS Truso Elbląg vs. SL Salos Kalina Lublin

• 16:30 – Gedania Gdańsk vs. UKS Varsovia Warszawa

• 18:30 – SMS Stal Mielec vs. SL Salos Kalina Lublin

8.02.2025 – Sobota

• 09:30 – Mecz o 5. i 6. miejsce: 3. m. z Gr. A vs. 3. m. z Gr. B

• 12:00 – Mecz o 1. miejsce z Gr. A vs. 2. m. z Gr. B

• 15:00 – Mecz o 2. miejsce z Gr. A vs. 1. m. z Gr. B

9.02.2025 – Niedziela

• 10:00 – Mecz o 2. miejsce z Gr. A vs. 2. m. z Gr. B

• 12:30 – Mecz o 1. miejsce z Gr. A vs. 1. m. z Gr. B

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test