Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejni nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani na terenie powiatu mieleckiego

Pomimo licznych apeli i działań prewencyjnych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu, wciąż zdarzają się przypadki osób, które lekceważą przepisy drogowe i decydują się na jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali kolejnych nietrzeźwych rowerzystów, którzy stwarzali realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
  • Źródło: KPP MIELEC / podkom. Bernadetta Krawczyk

Nietrzeźwość za kierownicą, nawet roweru, jest poważnym wykroczeniem, które może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci z powiatu mieleckiego regularnie prowadzą kontrole, aby przeciwdziałać takim niebezpiecznym zachowaniom. Niestety, pomimo ostrzeżeń i trudnych warunków atmosferycznych, które dodatkowo utrudniają jazdę, niektórzy mieszkańcy wciąż decydują się na ten ryzykowny krok.

Podczas przeprowadzanych, w ostatnich dniach kontroli, przebadani rowerzyści mieli w organizmie znaczne ilości alkoholu. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny, a w skrajnych przypadkach nawet karą pozbawienia wolności. Policja przypomina, że rowerzysta, podobnie jak kierowca samochodu, jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i musi przestrzegać obowiązujących przepisów.

W miniony poniedziałek, po godz. 13 w miejscowości Malinie, mundurowi zatrzymali do kontroli 44-letniego rowerzystę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, przed godz. 15 w Borkach Nizińskich, funkcjonariusze zatrzymali 39-latka, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni, za jazdę w stanie nietrzeźwości jednośladem, będą odpowiadać przed sądem.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu mieleckiego o rozwagę i odpowiedzialność. Jazda pod wpływem alkoholu, niezależnie od środka transportu, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Pamiętajmy, że nawet krótka trasa pokonana po spożyciu alkoholu może zakończyć się tragicznie.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu będzie kontynuować działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Wszystkich, którzy zauważą nietrzeźwych rowerzystów lub innych niebezpiecznych uczestników ruchu, prosimy o zgłaszanie takich przypadków na numer alarmowy 112. Wspólnie możemy zapobiec tragediom.

Pamiętajmy: bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas!


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test