Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Koncert karnawałowy „Tańce Świata” w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej

Koncert karnawałowy „Tańce Świata” porwał mielecką publiczność niezwykłym repertuarem i energetycznym wykonaniem. Mielecka Orkiestra Symfoniczna pod batutą charyzmatycznego Piotra Wyzgi zaprezentowała muzyczną podróż przez różne kultury i epoki, dostarczając melomanom niezapomnianych wrażeń.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Geneza tych koncertów stała się ogromna popularność koncertów noworocznych. To były nasze sztandarowe prezentacje i ponieważ wtedy zaczęliśmy w repertuarze umieszczać utwory typowo taneczne i widząc reakcje melomanów, postanowiliśmy zaproponować tego typu wydarzenie i do tej pory ten koncert odbywał się pod nazwą „Słynne tanga i walce”, w tym roku nieco zmieniliśmy konwencje „Tańce Świata”, a konkretnie zderzenie stylizowanych form tanecznych Europy, bo to był Antonin Dvorak, Johannes Brahms i Ameryki, umówmy się łacińskiej i ponieważ mieliśmy tango, prawda, kojarzone z Argentyną, ale też i Danzon meksykańskiego kompozytora Arturo Marqueza. - mówi Piotr Wyzga.

W programie koncertu znalazły się utwory pełne tanecznej ekspresji i emocji, które wymagały od muzyków zarówno precyzji technicznej jak i artystycznej interpretacji. Wybór repertuaru będący wspólną decyzją zespołu stanowił niemałe wyzwanie, ale jednocześnie podkreślił kunszt i zaangażowanie orkiestry.

Myślę, że wszystkie te utwory, może w mniejszym stopniu tanga, ale na pewno utwory Dvoraka na przykład to są bardzo trudne formuły, mimo iż fanie, miło się tego słucha, no to stanowią one rzeczywiście wyzwanie, nie jest to łatwo przygotować, niemniej jednak no orkiestra cały czas notuje rozwój i potencjał tej formacji, jest na tyle duży, że jesteśmy w stanie to zrealizować. Natomiast na pewno jest to nowe doświadczenie, które nas rozwija i z tego punktu widzenia ten koncert właśnie dla poziomu wykonawczego orkiestry jest bardzo przydatny. - dodaje Piotr Wyzga.

Wydarzenie, które odbyło się w mieleckim Domu Kultury, przyciągnęło komplet publiczności. Prowadzący Tomasz Łępa z pasją wprowadzał słuchaczy w świat prezentowanej muzyki. Wspaniała atmosfera i mistrzowskie wykonanie sprawiły, że koncert zakończył się owacją na stojąco, egzekwując podwójny bis.

W tym konkretnym występie chcieliśmy, żeby, jako że jest to finał karnawału, dodatkowo z satysfakcją stwierdzam bardzo udanego karnawału dla naszej orkiestry symfonicznej, chcieliśmy, żeby te utwory były dynamiczne, żeby porwały publiczność, stąd być może ten repertuar na pierwszy rzut oka wydawał się intensywny, no ale sądząc, po reakcji melomanów chyba tego było trzeba. - podkreśla Piotr Wyzga.

Koncert „Tańce Świata”, to nie tylko okazja do czerpania przyjemności, jakie dostarcza muzyka na żywo, ale również potwierdzenie, że Mielecka Orkiestra Symfoniczna potrafi sprostać takim muzycznym wyzwaniom, prezentując wysoki poziom artystyczny.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Dom Kultury SCK zaprasza na spektakl „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry Dom Kultury SCK zaprasza na spektakl „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry Dom Kultury SCK zaprasza na spektakl „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru „ROZMAITOŚCI” im. Stefana Ostrowskiego. Sztuka wystawiona zostanie 2 marca o godz. 16 w sali widowiskowej DK SCK. Fredrowskie „Gwałtu, co się dzieje” opowiada o życiu w miasteczku, gdzie rządy sprawują kobiety. Dlaczego? Bo mężczyźni okazują się niezdarami. Dzieje się tak aż do momentu, gdy u wrót miasta pojawiają się Tatarzy. Czy mężczyźni odzyskają utracony prymat w mieście? Sztukę wyreżyserowała - jak absolutną większość przedstawień Teatru „Rozmaitości” - Jadwiga Klaus. Wystąpią: Agnieszka Trybulec- Kużdżał, Bartosz Kramarz, Ewa Czeczot, Paweł Pazdan, Agnieszka Mirowska- Żelazko, Magdalena Szelest – Tara, Edward Kociański, Piotr Klamka, Maciej Błachowicz, Barbara Stec, Eugeniusz Idzior, Janusz Pacholec, Elżbieta Witek.Premiera sztuki odbyła się 19 października 2024 r.Teatr Rozmaitości SCK im. Stefana Ostrowskiego powstał z inicjatywy dwóch instruktorek teatralnych Magdaleny Kriger (obecnie Betleja) i Jadwigi Klaus. Pierwszym spektaklem było Misterium Bożego Narodzenia wystawione w 2013 r. wraz z młodzieżową grupą ANTRAKT. Potem Teatr Rozmaitości, już w wyłącznie dorosłym wydaniu, wystawiał kolejno: „Dziewczyny z pomysłem” (2014), „Damy i huzary” Aleksandra Fredro, Mielec się bawi - kochamy lata 70 –te” (2015), „Gdzie diabeł nie może” (2016), „Ciotka”, „Rozmowy przy wycinaniu lasu wg St. Tyma (2017), „Wesele” St. Wyspiańskiego, „Ożenek” Mikołaja Gogola (2018), „Królowa przedmieścia” (2019 - 2021), widowisko z okazji 3 MAJA nagrane w Pałacyku Oborskich (2021), „Teatr Variete - lata 20 –te” (2021), „Teatr Variete - Baw się razem z nami” – piosenki z lat 60. i 70. z muzyką w wykonaniu BIG-MIELEC-BAND, „BELFER” monodram w reżyserii i wykonaniu Janusza Pacholca, PIGMALION wg sztuki G.B. Shawa (2023).Aktorzy „Rozmaitości” gościli w wielu ośrodkach kulturalnych Podkarpacia: w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, Tarnobrzeskim Domu Kultury, Domu Kultury w Przecławiu, Gminnym Ośrodku Kultury w Leżajsku z siedzibą w Giedlarowej. Zarówno w Mielcu, jak i podczas gościnnych występów, trupa teatralna „Rozmaitości” przyjmowana jest entuzjastycznie, a jej propozycje cieszą się wielkim zainteresowaniem. Organizatorzy - Dom Kultury SCK, Stowarzyszenie Teatralne „Proscenium”Bilety w cenie 30 zł w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.03.2025
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test