Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Rozmawiali o bezpieczeństwie w Radomyślu Wielkim

  • Źródło: KPP MIELEC / podkom. Bernadetta Krawczyk

W dniu 27 lutego 2025 roku w Radomyślu Wielkim odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Spotkanie miało na celu wymianę informacji między przedstawicielami służb a mieszkańcami, a także omówienie najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem lokalnej społeczności. Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej przebieg obejmował szereg istotnych punktów.

Spotkanie rozpoczęła mł. asp. Ewelina Ziemba, moderator debaty, która przywitała zaproszonych gości oraz uczestników. Następnie przedstawiła główne tematy, które miały zostać omówione podczas spotkania.

Asp. szt. Krzysztof Kogut - Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, rozpoczął debatę od powitania uczestników oraz podkreślenia znaczenia takich spotkań dla budowania zaufania między policją a społecznością lokalną. Następnie Pani Bożena Zaskalska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomyślu wielkim, oraz Pani Marta Rzeszutek - Zastępca Dyrektora i Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego, omówiły temat przemocy domowej. Przedstawiły formy przemocy, procedurę „Niebieskie Karty” oraz wskazały, gdzie osoby dotknięte przemocą mogą szukać pomocy.

Asp. szt. Krzysztof Kogut poruszył również temat oszustw skierowanych wobec seniorów oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu.

Kolejno mł. asp. Ewelina Ziemba - profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, omówiła specyfikę oszustw na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika banku” oraz „amerykańskiego żołnierza”. Przedstawiła również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zaprezentowała interaktywne narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Asp. Anna Chrząszcz - dzielnicowa z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, przybliżyła uczestnikom program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Omówiła także plany priorytetowe realizowane przez dzielnicowych na terenie miasta i gminy Radomyśl Wielki.

W debacie uczestniczył również asp. szt. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który zaprezentował dane statystyczne dotyczące oszustw skierowanych wobec seniorów na terenie województwa podkarpackiego oraz całej Polski.

Uczestnicy debaty otrzymali odblaski ufundowane przez Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, co miało na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa na drogach.

Moderatorka debaty, mł. asp. Ewelina Ziemba, poprowadziła dyskusję, podczas której uczestnicy mogli zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Na zakończenie uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, które pozwolą na ocenę skuteczności debaty oraz wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Prelegentka - mł. asp.Ewelina Ziemba podziękowała wszystkim za udział w debacie oraz podsumowała najważniejsze wnioski płynące z dyskusji. Podkreśliła, że takie spotkania są kluczowe dla budowania świadomości społecznej oraz współpracy na rzecz bezpieczeństwa.

Debata społeczna w Radomyślu Wielkim była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między policją a mieszkańcami. Dzięki zaangażowaniu zarówno prelegentów, jak i uczestników, udało się poruszyć wiele istotnych kwestii, które mają realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w regionie. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości, przyczyniając się do jeszcze lepszej współpracy na rzecz wspólnego dobra.

Szczególne podziękowania składamy Pani Bożenie Rolle - Koordynator Klubu Senior+ za współprace i pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test