Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

ITA TOOLS Stal Mielec pokonała faworyta i awansowała do czołowej ósemki

ITA TOOLS Stal Mielec po raz kolejny udowodniła swoją siłę na własnym parkiecie. W 20. kolejce TAURON Ligi mielczanki rozegrały świetne spotkanie, pokonując 3:1 faworyzowany BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Do triumfu poprowadziły je m.in. Oliwia Sieradzka oraz Gabriela Ponikowska, która otrzymała statuetkę MVP meczu. Dzięki temu zwycięstwu Stal awansowała do czołowej ósemki tabeli i wciąż liczy się w walce o play-offy.

Mocny początek Stali

Mielczanki od samego początku narzuciły swoje tempo gry, rozpoczynając spotkanie od serii 4:0. Już w pierwszych akcjach Aleksandra Kazała dwukrotnie zatrzymała rywalki blokiem, co wyraźnie utrudniło im skuteczne ataki. BKS miał duże problemy z przebiciem się przez świetnie funkcjonujący system blok-obrona gospodyń. Choć Julita Piasecka próbowała podtrzymać ofensywę swojego zespołu, to od stanu 17:15 przewaga Stali stała się wyraźna. Pierwszego seta asem serwisowym zakończyła Ariadna Priante (25:18).

BKS próbował odpowiedzieć, ale Stal nie dała za wygraną

W drugiej partii zespół z Bielska-Białej postawił na mocniejszą zagrywkę, co przyniosło efekt – Magdalena Janiuk dołożyła dwa punktowe bloki i BKS prowadził 6:1. Jednak mielczanki szybko opanowały sytuację, doprowadzając do remisu i wychodząc na prowadzenie 11:7. Ofensywa rywalek zupełnie się zacięła – Martyna Borowczak zakończyła seta ze skutecznością ataku na poziomie zaledwie 9%, a cały zespół BKS-u zanotował skuteczność jedynie 11%. Ostateczny cios ponownie zadała Gabriela Ponikowska, kończąc seta asem serwisowym (25:19).

Powrót BKS-u i nerwowa końcówka

W trzecim secie goście odzyskali rytm gry. Po serii skutecznych akcji Joanny Pacak i Martyny Borowczak BKS wyszedł na prowadzenie 15:8. Stal nie była w stanie powstrzymać rywalek, które skutecznie wykorzystywały każdą okazję do zdobycia punktów. Przyjezdne pewnie wygrały seta 25:16, przedłużając mecz.

Stal pokazuje charakter i przypieczętowuje zwycięstwo

Czwarty set przyniósł mnóstwo emocji i długich wymian. BKS prowadził już 10:5, ale mielczanki zdołały odrobić straty, doprowadzając do remisu 15:15. To był kluczowy moment spotkania – Stal zaczęła przejmować inicjatywę, dominując w bloku i wygrywając kluczowe akcje. Piłkę meczową zdobyła Agata Milewska, a chwilę później gospodynie postawiły kropkę nad „i”, wygrywając 25:20.

ITA TOOLS Stal Mielec – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:1

(25:18, 25:19, 16:25, 25:20)

MVP meczu: Gabriela Ponikowska

Składy zespołów:

ITA TOOLS Stal Mielec: Priante (3), Milewska (6), Ponikowska (15), Mucha (7), Kazała (16), Sieradzka (23), Łyduch (libero) oraz Kuligowska (3), Adamczyk (1), Walczak i Głodzińska.
BKS Bielsko-Biała: Nowicka (4), Borowczak (9), Janiuk (7), Laak (7), Abramajtys (4), Piasecka (13), Drabek (libero) oraz Szewczyk, Angelina, Pacak (12) i Orzyłowska (2).

Przed meczem prezydent Mielca Radosław Swół wręczył statuetkę trenerowi ITA TOOLS Stal Mielec Miłoszowi Majce za zajęcie 4. miejsca z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy Kobiet do lat 20. Gratulujemy!

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test