Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Tworzą bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy

Jesteś uchodźcą z Ukrainy i poszukujesz lokum w powiecie mieleckim? Dysponujesz mieszkaniem, które chciałbyś czasowo udostępnić potrzebującym? Wypełnij naszą ankietę i spraw, by pomoc niesiona była jeszcze szybciej i sprawniej.

Wielu mieszkańców powiatu mieleckiego w ostatnim czasie kontaktowało się z nami, zgłaszając chęć udostępnienia mieszkań lub pokoi potrzebującym z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Starostwo Powiatowe w Mielcu zdecydowało się utworzyć bazę ułatwiającą wzajemny kontakt osób dysponujących wolnymi lokalami z tymi, którzy aktualnie poszukują domu w Polsce.

Poniżej znajdą Państwo dwie ankiety. Pierwsza z nich dedykowana jest właścicielom nieruchomości, którzy chcieliby czasowo i nieodpłatnie udostępnić je rodzinie bądź grupie uchodźców z Ukrainy. O wypełnienie drugiej prosimy osoby z Ukrainy, które trafiły do powiatu mieleckiego i to właśnie tutaj poszukują tymczasowego lokum.

Ankieta dla mieszkańców powiatu mieleckiego:

1-1.png

Ankieta dla obywateli Ukrainy:

2-2.png

Odpowiedzi przesłane przez Państwa w ramach powyższych formularzy trafią do pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu. - Wiedząc, jak duża jest rodzina lub grupa przybywających do powiatu mieleckiego migrantów z Ukrainy, a także jakie są jej szczególne potrzeby i oczekiwania, urzędnicy jeszcze sprawniej będą mogli wspierać Ukraińców w odnalezieniu najodpowiedniejszego dla nich lokum. Z drugiej strony, mieszkańcy oferujący swoje nieruchomości osobom potrzebującym szybciej odnajdą lokatorów – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

To już kolejna z inicjatyw, jakie samorząd Powiatu Mieleckiego podjął, by pomóc Ukraińcom przybywającym do nas z terenów ogarniętych wojną. Uchodźcy w naszym powiecie mogą już liczyć m.in. na pomoc medyczną w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu czy wsparcie psychologiczne, jakiego udziela Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu.

W całym powiecie koordynowane są także liczne zbiórki pomocowe dla Ukraińców pozostających na terenach objętych konfliktem, oczekujących na przejściach granicznych oraz tych, którzy przekraczają granicę Polski. Organizatorami ww. akcji wsparcia są liczne instytucje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne, którym serdecznie dziękujemy za otwartość serc i zaangażowanie!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy napisz na adres [email protected].

ms

 

________________________

UA:

FormulЯ біженець з України. Шукаю квартиру в Мелецькому повіті

Заповніть цю форму, якщо ви шукаєте квартиру в Мелецькому повіті.

Заповнений бланк буде надіслано до повітового управління Мелецького повіту. В рамках нашої бази ми постараємося допомогти вам знайти тимчасово вільну квартиру / будинок / кімнату для вас і вашої родини.

Надання точних і розгорнутих відповідей підвищить ваші шанси знайти місце, яке повністю відповідає вашим ключовим потребам (воно буде адаптовано, наприклад, для дітей або людей з обмеженими можливостями).

Якщо в нашій базі даних знайдеться місце, яке відповідає вашим потребам, ми негайно повідомимо вас.

Pliki do pobrania

 

POWRÓT

  •  

Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test