Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Szukał pomocy w Warszawie, a otrzymał ją w Tarnowie. Tutejsi lekarze zoperowali pacjenta onkologicznego i dali mu szansę na życie

- Dostałem tu szanse na życie. -Tak o Tarnowie, a dokładnie Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza mówi jego pacjent. 20-letni Michał spod Wrocławia przeszedł tu bardzo rzadko wykonywaną operację onkologiczną. W jej efekcie stracił nogę i część miednicy, ale równocześnie pokonał ból i nowotwór, którego usunięcia nie podjęli się warszawscy lekarze.

- Trafiłem tu do Tarnowa po długim leczeniu, chemii i w ogóle. Zaczęło się od tego, że połamałem nogę w pół. Wykryli mi guza olbrzymiokomórkowego niezłośliwego. We wrześniu już czułem, że narasta mi guz na miednicę i był tak duży, że strasznie mnie to niepokoiło. Chodziłem po lekarzach i szukałem pomocy. W końcu trafiłem do Warszawy. Biopsja niestety pokazała, że jest to mięsak kościopochodny G3, czyli trzeciego stopnia złośliwości i że guz nie jest operacyjny i że pozostaje mi na razie chemia, żeby tego guza ubić by był operacyjny – opowiada Michał, pacjent szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. 

Chemioterapia okazała się bardzo wyczerpująca i mocno osłabiająca organizm, dlatego 20-latek zaczął szukać pomocy na własna rękę u innych specjalistów. 

 - Ktoś mi polecił pana profesora Komorowskiego z Krakowa, do którego się bezzwłocznie zgłosiłem na wizytę online wysyłając mu wszystkie dokumenty. Stwierdził, że jest możliwość operacji, tylko że ona będzie bardzo okaleczająca. Wtedy powiedział, żebym do niego przyjechał. Przyjechałem do Krakowa zza Wrocławia, wtedy potwierdził, że jest szansa na tę operację i wysłał mnie tutaj do Tarnowa na radioterapię. Po pięciu naświetleniach radioterapii podleli się operacji - wyjaśnia pacjent z tarnowskiego szpitala im. św. Łukasza. 

Wykonało ją trzech chirurgów onkologów z tarnowskiego szpitala im. Św. Łukasza z profesorem Leszkiem Kołodziejskim na czele. 

 - Dla nas istotne było, że stworzyliśmy mu szansę operacji radykalnej, czyli takiej stwarzającej szansę wyleczenia. Zastanowiliśmy się, czy to jest możliwe, wzięliśmy pod uwagę te wszystkie dyskwalifikacje, podeszliśmy do tego bardzo starannie. Okazało się, że nam się to po prostu powiodło, a chłopak uzyskał szansę życia – wyjaśnia prof. Leszek Kołodziejski, chirurg onkolog ze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. 

Ośrodek onkologiczny w szpitalu św. Łukasza działa od 2003 roku, a od 2008 roku prowadzi kompleksową opiekę nad pacjentami. 

 - Przyjęliśmy od początku powstania ośrodka 50 tysięcy pacjentów i udzieliliśmy ponad 400 tysięcy świadczeń. To wszystko – bardzo dobry sprzęt, o który zabiegamy by był jak najbardziej nowoczesny, infrastruktura też jest sprzyjająca pod każdym względem i wspaniali specjaliści, jacy u nas pracują na czele z panem profesorem Leszkiem Kołodziejskim, który jest niezwykłej klasy specjalistą chirurgiem onkologiem z  ogromnym doświadczeniem - mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. 

 - Ten szpital mogę polecić. Pierwszy raz się czuję jakbym nie był w szpitalu. Pielęgniarki tu są niesamowite. W lepszym szpitalu nigdy nie byłem, a naprawdę dużo w życiu chodziłem po szpitalach. Mogę polecić w stu procentach ten szpital i pana Leszka Kołodziejskiego. Niech ludzie, którzy mają problemy i nie mogą znaleźć nigdzie pomocy to na pewno mogą się tu skonsultować i myślę, że otrzymają swoją pomoc - dodaje Michał, pacjent tarnowskiego szpitala. 

20-letni Michał już szykuje się do wypisu ze szpitala. Chodzi z pomocą kul i optymizmem zaraża innych pacjentów. 

 - Na pewno będę jeździł samochodem w automacie i może będę tirowcem, taksówkarzem, albo będę rozwoził ludzi. Jeszcze nie wiem. Może w przyszłości będę motywował ludzi do dobrego nastawienia, żeby radzili sobie z chorobą, bo niektórzy po prostu nie mają takiej głowy jak ja, że można tak to powiedzieć - planuje pacjent onkologiczny. 

Pacjent tarnowskiego szpitala przekonuje, że w podjęciu decyzji o operacji oraz pozytywne do niej nastawienie to część sukcesu w walce o zdrowie. 

Wyniki 20-latka, który został zoperowany w Tarnowie są dobre i wskazują na całkowite pokonanie choroby. W przyszłości Michał będzie zbierał pieniądze na zakup protezy. 

Zbiórka, którą utworzył Michał Kaczmarski na walkę z nowotworem, a która ma zostać przekształcona w zbiórkę na zakup protezy: Michał Kaczmarski walka z nowotworem


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 5 kwietnia 2025 roku w Sali wystawienniczej SCK w Mielcu odbędzie się III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025. Konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców, dioram lotniczych i innych modeli związanych z lotnictwem. Program 5 kwietnia 2025 roku (sobota)  08:00 - 12:00  - przyjmowanie modeli  09:00 – 16:30  - wystawa modelarska12:00 – 16:00 - warsztaty modelarskie dla dzieci  13:00 - ocena wystawionych modeli  16:30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, oficjalne zakończenie konkursu  Organizatorzy:* Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera* Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu* Mielecka Grupa Modelarska* Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu* Samorządowe Centrum Kultury w MielcuCelem wystawy i konkursu jest zainteresowanie lotnictwem i modelarstwem dzieci i młodzieży, promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego i rozwijania umiejętności politechnicznych, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz popularyzacja tradycji historycznych i lotniczych miasta Mielca. FORMULARZ ZGŁOSZEŃ - KLIKNIJ TUTAJ >>> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc33G2jD8j2PKKpiFmPq9EedQ4ZgTh7_XBzW0OLkkVsgUYlAw/viewform FB Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu więcej informacji na https://www.facebook.com/profile.php?id=61550359318826 Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.04.2025
Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Gmina Boguchwała zapraszają 4 – 5  kwietnia 2025 r. (piątek - sobota) na II Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale.  Wstęp wolny! W czasie II Wojskowych Targów Służby i Pracy w sali widowiskowej MCK Boguchwała, i na rynku miejskim w Boguchwale, między godz. 9.00 a 17.00 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. czołg ABRAMS M1A1, armatohaubicę K9, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet HOMAR-K, kołowe transportery opancerzone ROSOMAK i wiele innych. Ponadto pokazy musztry paradnej, warsztaty medycyny pola walki, oraz występy Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa i wojskowych zespołów artystycznych.  Oczywiście nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest żołnierska GROCHÓWKA. Na Targach będą również obecni przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych stacjonujących na terenie woj. podkarpackiego, z którymi będzie można porozmawiać o specyfice służby w każdym z batalionów, a z podchorążymi akademii wojskowych o drodze do oficerskich gwiazdek.  Podczas Targów na punktach rekrutacyjno-promocyjnych żołnierze Wojskowych Centrów Rekrutacji odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące samego procesu rekrutacji, oraz służby wojskowej. Na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery, opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych predyspozycji zainteresowanego. Dodatkowo na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, lub aktywnej rezerwy. Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela rzecznik prasowy kpt. Pitera Sławomir (tel. 573 962 328; e-mail: [email protected])”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.04.2025 09:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 12°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test