24 września br. uroczysta Msza św. na parafialnym cmentarzu, celebrowana przez ks. Władysława Jabłońskiego, miejscowego proboszcza w intencji zmarłych - ks. Kazimierza Krawczyka, dobroczyńców i ofiarodawców, zapoczątkowała obchody jubileuszowe. Po Mszy św. odbyła się procesja z modlitwą za wszystkich zmarłych.
W niedzielę 25 września br. centralnym punktem jubileuszowego świętowania była uroczysta Suma, której przewodniczył J. E. ks. Biskup Edward Frankowski w asyście kapłanów: ks. Krzysztofa Tryka – kapelana biskupiego, ks. Krzysztofa Maziarza – poprzedniego proboszcza i ks. Władysława Jabłońskiego – obecnego proboszcza parafii. Oprócz kapłanów we Mszy św. wzięli udział przedstawiciele Sejmu, Senatu – Zdzisław Pupa, Radni Powiatowi, władze Gminy Padew Narodowa – Wójt Robert Pluta, Przewodniczący Rady – Janusz Bik, Sekretarz – Małgorzata Brożyna i Skarbnik – Joanna Skopińska-Mycek, przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej – Dyrektor Anna Uzar, Wicedyrektor – Halina Śpiewak oraz licznie przybyli goście i parafianie na czele z druhami OSP i paniami z KGW z wszystkich miejscowości parafii tj. Domacyn, Przykopa i Zadusznik.
Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. Proboszcz powitał ks. Biskupa, kapłanów i wszystkich przybyłych gości, a następnie przedstawił krótką historię parafii. Ks. Biskup nawiązując do historii parafii, podkreślił w jak trudnych czasach wspólnota powstawała i jak wiele wysiłków włożył pierwszy proboszcz ks. Kazimierz Krawczyk, aby parafia mogła funkcjonować. Uwadze ks. Biskupa nie umknął fakt, że dziś świątynia z roku na rok staje się piękniejsza, co jest zasługą parafian i proboszcza.
Przed błogosławieństwem swą wdzięczność ks. Biskupowi wyrazili parafianie składając na jego ręce wiązankę kwiatów oraz podkreślając niezłomnego ducha w walce o prawdę i zaangażowanie w życie diecezji.
Następnie głos zabrali: wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta, przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa Janusz Bik, senator Zdzisław Pupa oraz sekretarz posła Fryderyka Kapinosa. Wszyscy gratulując pięknego Jubileuszu, życzyli wielu łask i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata całej wspólnocie parafialnej.
Po południu rozpoczęła się druga część jubileuszowych obchodów – festyn parafialny. Na początek odbył się przegląd pieśni i piosenek religijnych w wykonaniu dorosłych, młodzieży i dzieci z terenu Gminy Padew Narodowa. Koncert rozpoczął ks. Władysław, który zaśpiewał piosenkę – „Halo, hej”.
Ponadto wystąpili: Anna Marek z Domacyn, Emilia Bik z Rożniat, Zuzanna Paterak z Zadusznik, Maja Pańczyk z Baranowa Sandomierskiego, Amelia Sudoł z Zadusznik, Paulina Napieracz z Przykopa, Grażyna Kołek z Zadusznik, Anna Radzikowska z Mielca, Lena Małodzińska z Padwi Narodowej, Michał Burdzel z Domacyn, Karolina Kopała z Rożniat i Koło Gospodyń Wiejskich z Zadusznik. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy. Poszczególne występy były okraszane zabawnymi historiami z życia ludzi Kościoła.
Kolejnym punktem festynu był występ Mr Górala, który zaprosił publikę do zabawy i wspólnego śpiewu. Po ponad godzinnym koncercie i świetnej zabawie przyszedł czas na refleksję przy piosenkach religijnych zespołu God Band z Józefowa. Była to prawdziwa uczta dla ucha i ducha.
Na zakończenie festynu parafialnego wystąpił zespół Oskar, który poderwał do zabawy i tańca wszystkich obecnych. Zabawa taneczna trwała do godziny 20.55. O tej godzinie zabrzmiała oazowa pieśń, tak ukochana przez św. Jana Pawła II, czyli „Barka”. Punktualnie o 21.00 duchowo łącząc się z Jasną Górą uczestnicy festynu odśpiewali „Apel Jasnogórski”, po którym proboszcz parafii udzielił błogosławieństwa i zakończył uroczyste obchody Jubileuszu parafii.
Warto nadmienić, że wielką popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyły się „dmuchańce” i loteria fantowa a także spacer z Amorkiem – maltańczykiem ks. Proboszcza. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zadbały o to, aby nie zabrakło też coś dla ciała i przygotowały różne miejscowe specjały, którymi mogli się częstować wszyscy obecni. Natomiast strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej pilnowali porządku a także czuwali przy grillu. Można też było powspominać miniony czas oglądając wystawę zdjęć „50 lat minęło…”
Wszystko to zaś zasługa bezimiennych ofiarodawców i licznych sponsorów, wśród których trzeba wymienić: Urząd Gminy w Padwi Narodowej, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Padwi Narodowej, Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej, Firmę Uslugi Stolarskie DREW-BIK - Janusz Bik, Bank Spółdzielczy w Mielcu oddział w Padwi Narodowej, Zakład Mięsny „Zając”, Firmę Spawalniczą „Fordim” w Domacynach, Firmę Handlowo-Uługową,,Kwiatkowska" - Elżbieta Kwiatkowska, Piekarnię Wiejską - Madej Marcin, Madej Joanna S. C. w Knapach, Lucynę i Michała Górskich.