Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Docenieni społecznicy z gminy Radomyśl Wielki

Samorządowe Spotkanie Opłatkowe Gminy Radomyśl Wielki stało się okazją do wyróżnienia osób, które angażowały się w różne przedsięwzięcia na rzecz lokalnych społeczności.

Samorządowe Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 28 grudnia, w gminie Radomyśl Wielki zorganizowano już po raz 24. - Tradycyjnie w ten świąteczny czas, a więc między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, wplecione jest spotkanie włodarzy gminy z parlamentarzystami, samorządowcami różnych szczebli i społecznikami zaangażowanymi w życie samorządu lokalnego, aby w przyjaznej atmosferze móc porozmawiać, podziękować sobie nawzajem za współpracę, pogratulować sukcesów i złożyć życzenia na nadchodzący rok – mówił Krzysztof Babiarz, prowadzący samorządową galę. 

Czas podziękowań

Podczas spotkania, zgodnie z wieloletnim już zwyczajem, burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś wyróżniają mieszkańców, którzy od lat angażują się w różne przedsięwzięcia na rzecz naszych lokalnych wspólnot. Wśród docenionych, do których wędrują pamiątkowe statuetki i upominki są m.in. strażacy ochotnicy, piłkarze i działacze sportowi, członkowie grup wieńcowych, sponsorzy różnych imprez i przedsięwzięć, a także osoby, które są do dyspozycji organizatorów sołeckich imprez i bez których pomocy trudno byłoby je przeprowadzić. Te wyróżnienia są wyrazem docenienia tego, co robią dla swoich małych ojczyzn. - Spotykamy się w gronie rodziny samorządowej. Członkami tej rodziny są także ludzie, którzy część swojego życia, czas, a nawet i pieniądze przeznaczają dla dobra drugiego człowieka. Włączają się w życie społeczne, gospodarcze, uczestniczą w wielu uroczystościach patriotycznych, kulturalnych, sportowych, w podtrzymywaniu naszej pięknej tradycji – mówił burmistrz Józef Rybiński.

Ponad 30 wyróżnionych

Tym razem uhonorowani zostali:

Piotr Czechura i Piotr Jołda z Dąbia, Tadeusz Bury i Eugeniusz Maj z Dąbrówki Wisłockiej, Dominik Ptak i Wiktor Ryba z Dulczy Małej, Sylwester Cudak, Agnieszka Skrzyniarz i Wiesław Wolak z Dulczy Wielkiej oraz Lucyna Jasina i Joanna Mrozowska z Janowca;

Szymon Litwin, Arkadiusz Rak i Zenon Szady z Partyni, Agnieszka Bierzyńska i Tomasz Czepiel z Pnia, Andrzej Działo i Anna Lebida z Podborza, Magdalena Bielat, Andrzej Kagan, Zuzanna Kopacz i Bożena Rolle z Radomyśla Wielkiego;

Katarzyna Kilian, Ewelina Maroń i Sabina Żala z Rudy, Marta Cholewa i Izabela Pająk ze Zdziarca, Mariusz Dadacz, Halina Gwóźdź i Beata Jakubus ze Zgórska oraz Halina Drąg, Justyna Mróz i Bogusława Szady z Żarówki.

Docenienie szkoły średniej

Były również wyróżnienia specjalne. Włodarze podziękowali Annie Brożynie i Monice Szocik – dyrektor i zastępcy dyrektora Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim. W ramach stowarzyszenia „Szkoła dla Wszystkich” obie panie, od kilku lat, wraz ze swoim gronem pedagogicznym, prowadzą niepubliczną szkołę średnią w naszym mieście, kontynuując dzieło byłego dyrektora Stanisława Prygi. Dyrekcja zawsze jest otwarta na współpracę z samorządem gminnym, angażuje się w jej inicjatywy, uczestniczy wraz z młodzieżą w wydarzeniach organizowanych przez gminę. To również podziękowanie za ubiegłoroczne włączenie się w przygotowanie obchodów 30-lecia samorządu terytorialnego. 

Za wsparcie szkoły muzycznej

Podziękowanie powędrowało także do Ryszarda Kuska, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu. Lokalne władze wyraziły w ten sposób wdzięczność dyrektorowi za wkład w rozwój działań samorządu gminnego z zakresu edukacji i kultury. Od początku służył on pomocą przy uruchomieniu Szkoły Muzycznej w Radomyślu. Co istotne pomaga nadal w jej funkcjonowaniu, nie tylko radą. Jednym z ostatnich takich działań było użyczenie dla potrzeb uczniów naszej szkoły dwóch fortepianów. - Dyrektor Kusek nie jest zazdrosny o muzyczną placówkę po sąsiedzku i po przyjacielsku ją wspiera. To dobry człowiek, tak postrzegany jest wszędzie – skomentował poseł Fryderyk Kapinos. - Ta wasza działalność, jaką wykonujecie na rzecz lokalnej społeczności, to wielka sprawa – gratulował pozostałym wyróżnionym.

Podsumowania

Józef Rybiński podsumował kończący się rok 2022. - Był to dobry rok, chociaż trudności nie brakowało. Wszystkim szczerze dziękuję za współpracę i wszystko, co robicie dla dobra naszej małej ojczyzny, za każdy gest życzliwości. Dziękuję również pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych za wykonywaną pracę – skomentował. 

Z kolei starosta Stanisław Lonczak zwrócił uwagę na współpracę powiatu i gminy przy inwestycjach. - Ten rok był dobry jeśli chodzi o inwestycje powiatowe na terenie gminy Radomyśl Wielki. Jest tu atmosfera otwartości, nie muszę się tu targować o każdą złotówkę, jak z innymi włodarzami gmin. Dodam, że w ostatnich czterech latach na terenie radomyskiej gminy udało się wykonać ponad 25 km nowych asfaltów i 6,5 km nowych chodników – podkreślał.

Natomiast posłanka Krystyna Skowrońska podkreślała rolę dobrej atmosfery w radomyskim samorządzie i życzyła by nadal taka była w kolejnych latach.

Koncert dla nagrodzonych

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Szkoła Muzyczna w Radomyślu Wielkim. Wyróżnieni i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu uczniów placówki.


 


 



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Starostwo Powiatowe w Mielcu (ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec), 29.04.2025 – Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla młodzieży z Powiatu Mieleckiego w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.O projekcieInicjatywa ma na celu aktywizację młodych ludzi poprzez mechanizm regrantingu, umożliwiający im realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W 2024 roku w ramach projektu sfinansowano 13 młodzieżowych inicjatyw na łączną kwotę 153 500 zł, m.in. działania kulturalne, społeczne, ekologiczne i historyczne.Cel spotkańPodczas wydarzeń uczestnicy dowiedzą się:Jak zgłosić się do konkursu dotacyjnego i pozyskać środki na swoje pomysły.Jakie wsparcie merytoryczne i prawne oferuje Fundacja Misji Obywatelskiej.W jaki sposób skutecznie angażować się w życie społeczności lokalnej.Kto może wziąć udział?Spotkania skierowane są do:członków samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad,przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży,nauczycieli i opiekunów grup młodzieżowych,aktywnych młodych ludzi, którzy chcą realizować własne projekty. Dlaczego to ważne?„Chcemy, aby młodzi ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie. Dzięki regrantingowi mogą nie tylko zgłaszać pomysły, ale też otrzymać środki i wsparcie, by je zrealizować” – mówi Oskar Jurek, Prezes Fundacji Misji Obywatelskiej. „To szansa, by młodzi mogli działać na własnych zasadach” – mówi Adam Poręba, Wiceprezes Fundacji Misji Obywatelskiej. Więcej informacji:📌 Strona projektu: www.podkarpackamlodziez.pl📞 Kontakt: tel. 453 553 331, e-mail: [email protected] O nas:Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój społeczeństwa. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszy filar ma wymiar społeczny, którego celem jest aktywizacja różnorodnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Z kolei drugi filar opiera się na działalności eksperckiej w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Natomiast trzeci filar stanowi działalność i rozbudowę mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2025
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test