Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Sztandar dla jednostki OSP Suchy Grunt

Jednostka OSP w Suchym Gruncie istnieje od ponad 70 lat, teraz zyskała sztandar. Został on ufundowany przez lokalną społeczność gminy Szczucin, a jego uroczyste poświecenie i przekazanie nastąpiło w ostatnią niedzielę kwietnia. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, później przyszedł czas na oficjalne uroczystości.

 - Jest nadawany sztandar dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Gruncie, jednostki, która powstała 73 lata temu, w 1952 roku. Jest to podniosła chwila dla druhów z tej jednostki jak i mieszkańców Suchego Gruntu – mówi Tomasz Bełzowski, burmistrz Szczucina.

 - Nasza wieś istnieje 400 lat, do tej pory byliśmy niemal wsią bezimienną, bez swojego wyznacznika. Dzisiaj otrzymując sztandar, będziemy mogli się godnie reprezentować. Jest to hołd dla całokształtu pracy naszych dziadków, ojców, braci, dla wszystkich pokoleń – podkreśla Waldemar Goszkowicz z Komisji Rewizyjnej OSP w Suchym Gruncie.

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, władze samorządowe, reprezentanci służb mundurowych, a także mieszkańcy Suchego Gruntu.

 - Nasze jednostki w powiecie funkcjonują bardzo dobrze, są dynamiczne, niosą pomoc mieszkańcom, są bardzo aktywne dlatego takie nadanie, poświęcenie sztandaru jest bardzo ważne dla miejscowości Suchy Grunt w gminie Szczucin – podkreśla Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

 - W pobliżu 4 maja, dnia patrona św. Floriana strażacy w sposób szczególny, uroczysty świętują i dzisiaj 27 kwietnia w przededniu tej uroczystości, OSP Suchy Grunt ma wspaniałą uroczystość związaną z poświęceniem i oddaniem do użytku pięknego sztandaru. Świętujemy razem z nimi, a jednocześnie wyrażamy wdzięczność i hołd za to, że możemy przy tej całej braci strażackiej czuć się bezpiecznie na Powiślu Dąbrowskim, ale również w całym regionie tarnowskim – mówi Wiesław Krajewski, poseł na Sejm RP.

W czasie wydarzenia nadano też odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków, którzy na służbie wykazywali się profesjonalizmem, oddaniem i poświęceniem dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

 - Jednostka jest najbardziej wysuniętym na północny wschód terenu gminy Szczucin, jest to lokalna jednostka wspierająca działania w drugim rzucie działań na terenie gminy Szczucin – zaznacza burmistrz Tomasz Bełzowski.

 - Jednostka w tej chwili liczy 34 osoby, są to ludzie zarówno czynni bojowo jak i druhowie wspierający z uwagi na stan zdrowia jak też wiek, mający prawo decydowania i pomagający nam. Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej to nie tylko wyjazdy bojowe, ale także tworzenie społeczności lokalnej, cementowanie tego, żebyśmy byli spójni, bo bez solidarności, jedności nic nie będzie – podsumowuje Waldemar Goszkowicz z Komisji Rewizyjnej OSP w Suchym Gruncie.

Po uroczystości nadania sztandaru mieszkańców zaproszona na festyn strażacki.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Starostwo Powiatowe w Mielcu (ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec), 29.04.2025 – Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla młodzieży z Powiatu Mieleckiego w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.O projekcieInicjatywa ma na celu aktywizację młodych ludzi poprzez mechanizm regrantingu, umożliwiający im realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W 2024 roku w ramach projektu sfinansowano 13 młodzieżowych inicjatyw na łączną kwotę 153 500 zł, m.in. działania kulturalne, społeczne, ekologiczne i historyczne.Cel spotkańPodczas wydarzeń uczestnicy dowiedzą się:Jak zgłosić się do konkursu dotacyjnego i pozyskać środki na swoje pomysły.Jakie wsparcie merytoryczne i prawne oferuje Fundacja Misji Obywatelskiej.W jaki sposób skutecznie angażować się w życie społeczności lokalnej.Kto może wziąć udział?Spotkania skierowane są do:członków samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad,przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży,nauczycieli i opiekunów grup młodzieżowych,aktywnych młodych ludzi, którzy chcą realizować własne projekty. Dlaczego to ważne?„Chcemy, aby młodzi ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie. Dzięki regrantingowi mogą nie tylko zgłaszać pomysły, ale też otrzymać środki i wsparcie, by je zrealizować” – mówi Oskar Jurek, Prezes Fundacji Misji Obywatelskiej. „To szansa, by młodzi mogli działać na własnych zasadach” – mówi Adam Poręba, Wiceprezes Fundacji Misji Obywatelskiej. Więcej informacji:📌 Strona projektu: www.podkarpackamlodziez.pl📞 Kontakt: tel. 453 553 331, e-mail: [email protected] O nas:Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój społeczeństwa. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszy filar ma wymiar społeczny, którego celem jest aktywizacja różnorodnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Z kolei drugi filar opiera się na działalności eksperckiej w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Natomiast trzeci filar stanowi działalność i rozbudowę mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2025
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie małe

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test