Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

WCR w Mielcu zachęca: wstąp do Wojska Polskiego

Jeżeli nie pełniłeś służby wojskowej, możesz odbyć przeszkolenie wojskowe i wstąpić do zawodowej służby wojskowej albo zasilić rezerwy.
  • Źródło: Powiat Mielecki
WCR w Mielcu zachęca: wstąp do Wojska Polskiego

Źródło: Powiat Mielecki

Jako żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zyskasz:
 wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł za każdy miesiąc służby;
 pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej;
 pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska;
 bezpłatne wyżywienie, ubezpieczenie zdrowotne oraz opiekę medyczną;
 możliwość nabycia bezpłatnych uprawnień i kwalifikacji w tym np.: kierowcy o uprawnieniach do prowadzenia pojazdów – prawo jazdy kat. „C”, „C+E”, ‘D”, operatora maszyn i urządzeń dźwigowo-transportowych, kucharza, w zakresie obsługi elektrowni polowych i mobilnych zespołów spalinowo - elektrycznych, spawacza, skoczka spadochronowego, nurka oraz w zakresie obsługi sprzętu inżynieryjnego, koparki, spycharki, jak również spycharko-ładowarki;
 czas odbywania DZSW wliczany do okresu odbywania służby wojskowej albo okresu zatrudnienia.

NABÓR
• Wejdź na portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl i podaj niezbędne dane. Wniosek o powołanie możesz też złożyć podczas kwalifikacji wojskowej oraz w dowolnym Wojskowym Centrum Rekrutacji w całej Polsce.
• W WCR w ciągu maksymalnie 2 dni przejdziesz niezbędne procedury naboru, w tym badania psychologiczne oraz lekarskie.
• Jeśli pomyślnie ukończysz ten etap, otrzymasz decyzję administracyjną o powołaniu na szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa składa się z 2 etapów:
 szkolenie podstawowe – 27-dniowe zakończone przysięga wojskową. Jeśli składałeś już przysięgę wojskową, ten etap Cię nie dotyczy.
 szkolenie specjalistyczne połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej – trwające do 11 miesięcy. W trakcie szkolenia specjalistycznego dowódca ma prawo powołać żołnierza do zawodowej służby wojskowej.Na czas służby masz zapewnione wyżywienie, mundur i ekwipunek oraz ubezpieczenie. Masz wybór – nie musisz być skoszarowany, możesz pełnić służbę i mieszkać poza jednostką.

Najbliższy termin szkolenia podstawowego - 20 luty do 18 marca.

PO ODBYCIU SZKOLENIA
 Jeśli przejdziesz wyłącznie 27-dniowe szkolenie podstawowe, możesz złożyć wniosek do zawodowej służby wojskowej, wstąpić do TSW lub po złożeniu wniosku pełnić służbę w aktywnej rezerwie. W przypadku braku wniosku zostaniesz przeniesiony do pasywnej rezerwy.
W terminie 3 lat od dnia przeniesienia do rezerwy możesz złożyć wniosek o powołanie do DZSW, by kontynuować szkolenie.

Nie zwlekaj zgłoś się już dziś i rozpocznij swoją wojskową przygodę!

Masz pytania? Skontaktuj się z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Mielcu:
Telefon: 261 156 539
E-mail: [email protected]

Tekst i zdjęcie: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu

ms


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 21°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test