Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Mielec. Nagrody dla przedsiębiorców

Po pandemicznej przerwie władze samorządowe gminy Radomyśl Wielki po raz dziewiętnasty uhonorowały przedsiębiorców. Udział w przekazaniu nagród dla 20 firm w dziewięciu kategoriach wziął m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.
  • Źródło: Powiat Mielecki
Mielec. Nagrody dla przedsiębiorców

Źródło: Powiat Mielecki

W tym roku na tradycyjne święto radomyskiego biznesu, które odbyło się w sobotę (28 stycznia) w Zajeździe Wedeta w Zgórsku, przybyło ponad 250 osób, oprócz przedsiębiorców – również spoza gminy, byli także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i powiatowego. Nagrodzeni zostali:

BRĄZOWY LAUR INWESTORA ROKU

  • Firma Usługowo-Handlowa Alfa-Trans Jacek Kokoszka z Janowca za budowę budynku w Radomyślu Wielkim przeznaczonego na stację kontroli pojazdów.
  • Piekarnia WARJAS z Rudy za rozbudowę i przebudowę istniejących budynków gospodarczych wraz z niezbędną infrastrukturą i zapleczem socjalno-bytowym na potrzeby piekarni.

SREBRNY LAUR INWESTORA ROKU

  • Firma AW-POL ze Zgórska za budowę w miejscowości Podborze budynku produkcyjno-usługowego wraz z częścią socjalno-biurową, na potrzeby produkcji konstrukcji metalowych i aluminiowych oraz usługi z nią związanych.
  • Firma Handlowo-Usługowa CMB Grzegorz Śliż z Radomyśla Wielkiego za budowę budynku handlowo-usługowego o pow. sprzedaży do 500 metrów kwadratowych z częścią mieszkalną przy ul. Firleja w Radomyślu Wielkim.
  • TRANS-ROWER Roman Tylec z Dąbia za budowę w Dąbiu budynku hali magazynowej z montownią rowerów zapleczem biurowym i pomieszczeniem handlowym.
  • APM Invest A. Pytka, P. Dubiel, M. Dubiel Sp.j. z Dulczy Małej za budowę zespołu 6 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej przy ul. Lonczaka w Radomyślu Wielkim oraz za budowę budynku usługowo-handlowego przy ul. Kościuszki, w którym pod koniec ubiegłego roku działalność rozpoczął popularny market A&K.

ZŁOTY LAUR INWESTORA ROKU

  • Firma Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

To nagroda za wielomilionową inwestycję, która została oddana do użytkowania w ubiegłym roku. Jest to hala produkcyjna o powierzchni 4 tysięcy m2 wraz z niezbędnym osprzętem i infrastrukturą. To nowoczesna inwestycja wykonana w najnowszych standardach budowlanych. Dzięki temu przedsięwzięciu firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne, poprawiła warunki pracy oraz jakość swoich wyrobów i przede wszystkim zwiększyła zatrudnienie o 50 osób. Jest to kolejna wielomilionowa inwestycja ukierunkowana na rozwój firmy
i naszego regionu.

WZOROWY PODATNIK PODATKÓW LOKALNYCH

Wysokość i systematyczność płaconych podatków przez podmioty gospodarcze jest bardzo istotnym elementem w rozwoju gmin. Wyróżniono firmy, które znacząco zasilają gminną kasę, a co ważne robią to zawsze bezproblemowo
i systematycznie.

  • Firma Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni
  • United Logistics Sp. z o.o. z Janowca
  • COMPANY SOLO Maciej Kizior z Radomyśla Wielkiego
  • Firma DUBIEL Sp. z o.o. z Rudy

WYTRWAŁY PRZEDSIĘBIORCA - to nagrody dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes na naszym terenie przynajmniej od trzydziestu lat. Zaczynali swój biznes jeszcze w czasach PRL-u lub po przemianach polityczno-gospodarczych w latach 90-tych XX wieku i pomimo różnych okoliczności działają do dziś.

  • Spółdzielnia Usługowo-Wytwórcza z Partyni, która w tym roku będzie świętowała półwiecze działalności.
  • Firma LESTOL Zdzisław Leśniowski z Rudy działająca od 40 lat
  • Firma BLACHBUD Zdzisław Czuchra z Radomyśla Wielkiego działająca od ponad 30 lat.
  • Firma OLMET z Partyni, która w tym roku obchodzić będzie 30-lecie działalności.

DARCZYŃCA ROKU

  • Firma Handlowo - Usługowa WEDETA Edward i Teresa Ukleja ze Zgórska, która przygotowała wigilijną wieczerzę dla osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych dzieci, a także włączyła się w organizacje dożynek gminnych.

MECENAS SPORTU

  • Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni - firma od lat mocno wspiera lokalny sport. Spółka jest sponsorem klubu Radomyślanka, akademii piłkarskiej, turniejów, a ostatnio oczkiem w głowie Andrzeja Hosai, właściciela firmy stała się RA-liga, cykliczne rozgrywki piłkarskie dla dzieci z szkół podstawowych. Dodatkowo firma zaangażowała się w modernizację boiska Orlik w Radomyślu Wielkim, przekazując bezpłatnie granulat do sztucznej nawierzchni boiska.

USŁUGODAWCYA ROKU

  • Gabinet Weterynaryjny s.c. Marta Rybińska-Jarosz, Krzysztof Łoza. To nagroda za świadczenie usług w sytuacjach, które tego wymagają, niemal przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

PROMOTOR DZIEDZICTWA LOKALNEGO

  • Usługi Pogrzebowe Żala Grzegorz ze Zgórska. Jest to wyróżnienie przyznane za ogromny wkład w organizację dożynek gminnych, które w ubiegłym roku odbyły się w Zgórsku. Ich rozmach nie byłby tak duży, gdyby nie zaangażowanie pana Grzegorza Żali. Dzięki niemu podczas imprezy można było zobaczyć pokaz dawnych metod młócenia i mielenia zboża.

PROMOTOR ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

  • Cegielnia Podborze s. c. Ewa Miękoś-Kudroń i Urszula Miękoś za budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2 MW wraz z urządzeniami budowlanymi, czyli wolnostojącymi panelami fotowoltaicznymi, instalacji elektroenergetycznej oraz kontenerowej stacji transformatorowej w zabudowie przemysłowej.

PROMOTOR GMINY

Po raz kolejny samorząd wyraża szacunek i podziękowania oraz docenia przedsiębiorców, którzy poprzez swoje działania promują Gminę. Tytuł Promotora Gminy trafił do panów:

  • Andrzeja Krzystyniaka i Władysława Giży z Radomyśla Wielkiego. Jest to nagroda za wsparcie gastronomiczne Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki, która przechodzi przez naszą gminę. Inicjatywa serwowania posiłków dla pielgrzymów odbija się mocno pozytywnym echem nie tylko na Podkarpaciu.

Informacja i zdjęcia: Gmina Radomyśl Wielki

ms



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 21°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test