Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyjątkowe kobiety Gminy Mielec

Po raz dziesiąty z okazji Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyła się uroczysta gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec”, w trakcie której wyróżniono panie szczególnie zaangażowane w życie Gminy.
  • Źródło: GMINA MIELEC
Wyjątkowe kobiety Gminy Mielec

Autor: fot. Gmina Mielec

Dzień Kobiet, to okazja do uhonorowania najaktywniejszych kobiety, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu. Nagroda  ma również podkreślić rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym oraz pokazać wyróżniające się mieszkanki Gminy Mielec będące przykładem dla innych.

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy się spotkać w takim wyjątkowym gronie. Chciałbym pogratulować wszystkim Paniom. Dzięki tej uroczystości mamy możliwość wyrazić słowa uznania i wdzięczności za wszystko co robicie. Życzę wszystkim Paniom tego co najlepsze, dużo radości i zadowolenia. Chciałbym, żeby każdej z Was spełniało się to o czym marzycie, a na Waszych twarzach zawsze gościł uśmiech. Dziękuję za wszystko co robicie, bo działając na rzecz Gminy i swojego środowiska dajecie dużo radości oraz satysfakcji, a także budujecie nasza „Małą Ojczyznę” – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Rok 2023 przynosi dziewiątą i dziesiątą edycję nagrody bowiem przez dwa lata nagrody nie były przyznawane ze względu na panującą pandemię i wprowadzone ograniczenia. Kapituła nagrody w składzie: Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Tomasz Ortyl zastępca Wójta Gminy Mielec, Bogdan Cygan przewodniczący Rady Gminy Mielec, Damian Małek, Dyrektor SOKiS przyznała nagrody w czterech kategoriach. 

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji  oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrody otrzymały Izabela Kobylarz z Rzędzianowic oraz Renata Koba reprezentująca Książnice.

W kategorii „Kultura” za upowszechnianie różnych dziedzin sztuki, zaangażowanie w prace twórczą oraz osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej nagrody otrzymały Małgorzata Kania z Woli Mieleckiej oraz Sylwia Kania ze Złotnik.  

W kategorii „Działalność społeczna” za szczególne zaangażowanie w działalność społeczną oraz podejmowanie i realizację lokalnych inicjatyw nagrody otrzymały Grażyna Piechota z Rydzowa oraz Celina Szymańska z Trześnia.

W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, wsparcie lokalnych inicjatyw oraz przekazywanie życiowego doświadczenia kolejnym pokoleniom nagrody otrzymały Grażyna Kania z Woli Chorzelowskiej oraz Małgorzata Mazur z Szydłowca.

Szanownie Panie, zdradźcie mi sekret jak Wy to robicie, że łączycie pracę zawodową, pracę społeczną, sprawy rodzinne i przy tym wszystkim tak pięknie wyglądacie. Bardzo serdecznie Wam gratuluję i cieszę się, że razem z członkami kapituły mogliśmy wręczyć Wam te wyróżnienia. Dziękuje Wam za tą piękną pracę, którą wykonujecie, bo jesteście doskonałym wzorem do naśladowania. Dzięki Wam, młody człowiek widzi, że warto się starać. Warto dobrze czynić i warto być dobrą mamą, babcią, żoną i córką. Wiem ile czasu i zaangażowania potrzeba, aby to wszystko połączyć i żeby to wszystko tak pięknie wychodziło. Czasami my jako mężczyźni nie umiemy tego docenić, ale dzisiaj jest taki dzień, w którym chcemy Wam za to wszystko podziękować i cieszyć się, że jesteście, bo jesteście wspaniałymi osobami i dzięki Wam ten świat jest piękniejszy – powiedział obecny na gali Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Po wręczeniu statuetek i listów gratulacyjnych w programie artystycznym pt. „Kobiety jak te kwiaty” zaprezentowali się muzycy z Chorzelowskiej Grupy Wokalnej. Następnie na scenie pojawiły się Katarzyna Kluz i Agnieszka Michna, które na przykładzie jednej z ochotniczek zaprezentowały aktualne trendy makijażowe. W trakcie gali prowadzone były również porady dietetyczne oraz analizy składu ciała przygotowane przez Agatę Anuszewską z Projektu Zdrowie.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test