Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

W Stalowej Woli odbędzie się największy kosmiczny hackathon w Europie. Start już 7 października

Tej jesieni, Stalowa Wola stanie się areną dla największego kosmicznego hackathonu w Europie - NASA Space Apps Challenge. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 października na hali sportowej MOSiR, a w jego organizację zaangażowały się największe firmy i instytucje z branży kosmicznej i lotniczej.

Przez niemal 30 godzin, ponad 250 uczestników hackathonu będzie pracować nad własnymi projektami w oparciu o wyzwania zaproponowane przez NASA. W wydarzeniu wezmą udział makerzy, artyści, programiści, naukowcy, projektanci, designerzy, konstruktorzy, technolodzy, innowatorzy oraz osoby z otwartymi umysłami, którzy chcą tworzyć i rozwijać projekty w celu rozwiązania konkretnych wyzwań. 

- Stalowa Wola, jako młode, dynamicznie rozwijające się miasto, pełne życia i ambitnych ludzi, idealnie wpisuje się w ideę tego wyjątkowego wydarzenia. Miasto przyciąga młodych, kreatywnych ludzi, zaangażowanych w przyszłość miejsca, gdzie intensywnie rozwijany jest Strategiczny Park Inwestycyjny - przestrzeń dla rozwoju, poszerzenia horyzontów i zmiany przyszłości miasta, kraju, a nawet planety – mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

NASA Space Apps Challenge to nie tylko okazja do współpracy i wymiany doświadczeń. To również możliwość pracy pod okiem mentorów specjalizujących się w różnych dziedzinach, a także szansa na zderzenie pomysłów, które mają potencjał zmienić przyszłość, z opiniami interdyscyplinarnego jury oraz - docelowo - z oceną zespołu NASA.

- Z wielką przyjemnością przyjęliśmy, jako Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zaproszenie do partnerstwa w hackathonie NASA Space Apps Challenge w Stalowej Woli. Po pierwsze, wydarzenie daje szansę na bliższy kontakt z technologiami kosmicznymi dla wielu młodych ludzi, a być może także na rozpoczęcie biznesu w tym obszarze. To dla nas bardzo ważne, bo mamy dla nich ofertę na kontynuację tej przygody w inkubatorze ESA BIC Poland w Rzeszowie i Warszawie. Po drugie, hackathon odbywa się w Stalowej Woli, mieście od lat związanym z działalnością strefową prowadzoną przez ARP. Znamy niezwykły potencjał Stalowej Woli i kibicujemy wszelkim inicjatywom, które wspierają przedsiębiorczość technologiczną w tym mieście i regionie - mówi Paweł Pacek, Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Podczas intensywnego weekendu, uczestnicy utworzą zespoły i będą pracowali nad ciekawymi projektami, mogącymi mieć ogromny wpływ na rozwój technologiczny i eksplorację kosmosu, ale również pozwalających rozwiązać wiele problemów i zaspokoić potrzeby naszej planety. Organizatorzy zapewniają odpowiednie zaplecze techniczne, pełne wyżywienie, a także strefę partnerów, wypoczynku i gamingu. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu. W wydarzenie zaangażowanych jest wiele firm, instytucji i organizacji, dzięki wsparciu których uczestnicy będą mieli szansę na poszerzenie swoich horyzontów, rozwijanie umiejętności, a nawiązane kontakty pozwolą im znaleźć atrakcyjną pracę lub zaangażować się w kolejne kosmiczne projekty. Ponadto, uczestnicy zdobędą praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez cały czas trwania hackathonu

Hackathon ma formę konkursu, zatem najlepsze pomysły zostaną nagrodzone zarówno finansowo, jak i rzeczowo. Pula nagród wynosi ponad 80 000 zł, a najlepsze zespoły otrzymają możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także zdobycia unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów. Ponadto, najlepsze projekty będą miały szansę na globalne wyróżnienie przez NASA. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: https://hackathon.stalowawola.pl/ .

Organizatorami hackathonu są Gmina Stalowa Wola oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Stalowej Woli. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Technologii, Ministra Cyfryzacji, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli, Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, Klastra Technologii Kosmicznych oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Partnerami Strategicznymi wydarzenia są: Huta Stalowa Wola S.A., ESA BIC Poland oraz Agencja Rozwoju Przemysłu, natomiast Partnerami technicznymi: Kappa Data, Cyfrowe Sieci Multimedialne oraz Supercluster. 


 


 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025 5 kwietnia 2025 roku w Sali wystawienniczej SCK w Mielcu odbędzie się III MIELECKI KONKURS MODELARSKI „Lotnicze Klimaty” – Mielec 2025. Konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców, dioram lotniczych i innych modeli związanych z lotnictwem. Program 5 kwietnia 2025 roku (sobota)  08:00 - 12:00  - przyjmowanie modeli  09:00 – 16:30  - wystawa modelarska12:00 – 16:00 - warsztaty modelarskie dla dzieci  13:00 - ocena wystawionych modeli  16:30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, oficjalne zakończenie konkursu  Organizatorzy:* Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera* Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu* Mielecka Grupa Modelarska* Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu* Samorządowe Centrum Kultury w MielcuCelem wystawy i konkursu jest zainteresowanie lotnictwem i modelarstwem dzieci i młodzieży, promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego i rozwijania umiejętności politechnicznych, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz popularyzacja tradycji historycznych i lotniczych miasta Mielca. FORMULARZ ZGŁOSZEŃ - KLIKNIJ TUTAJ >>> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc33G2jD8j2PKKpiFmPq9EedQ4ZgTh7_XBzW0OLkkVsgUYlAw/viewform FB Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu więcej informacji na https://www.facebook.com/profile.php?id=61550359318826 Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.04.2025
Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Gmina Boguchwała zapraszają 4 – 5  kwietnia 2025 r. (piątek - sobota) na II Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale.  Wstęp wolny! W czasie II Wojskowych Targów Służby i Pracy w sali widowiskowej MCK Boguchwała, i na rynku miejskim w Boguchwale, między godz. 9.00 a 17.00 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. czołg ABRAMS M1A1, armatohaubicę K9, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet HOMAR-K, kołowe transportery opancerzone ROSOMAK i wiele innych. Ponadto pokazy musztry paradnej, warsztaty medycyny pola walki, oraz występy Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa i wojskowych zespołów artystycznych.  Oczywiście nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest żołnierska GROCHÓWKA. Na Targach będą również obecni przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych stacjonujących na terenie woj. podkarpackiego, z którymi będzie można porozmawiać o specyfice służby w każdym z batalionów, a z podchorążymi akademii wojskowych o drodze do oficerskich gwiazdek.  Podczas Targów na punktach rekrutacyjno-promocyjnych żołnierze Wojskowych Centrów Rekrutacji odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące samego procesu rekrutacji, oraz służby wojskowej. Na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery, opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych predyspozycji zainteresowanego. Dodatkowo na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, lub aktywnej rezerwy. Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela rzecznik prasowy kpt. Pitera Sławomir (tel. 573 962 328; e-mail: [email protected])”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.04.2025 09:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 12°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test