Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zbiórka dla "Czekadełka". Podajmy pomocną łapę zwierzakom czekającym na nowy dom

„Psijaciele pomagają. Czekadełku pomocną łapę podają” to druga edycja zbiórki potrzebnych artykułów dla podopiecznych zwierząt schroniska „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych. Organizajcą wydarzenia zajęła się fundacja Animals Pura Vida. Koordynatorem i pomysłodawcą akcji jest agencja reklamy MCDESIGN.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Akcja „Psijaciele pomagają” na dobrą sprawę jest akcją bardzo spontaniczną. Moje dzieci Kacper i Lila rok temu chcieli zrobić coś dobrego. Podzieliłam się tym pomysłem z pracownikami McDesign. Było mi bardzo miło, że byli bardzo zainteresowani — mówi koordynatorka zbiórki, Agnieszka Chmielowiec.

Na plakacie umieścili zdjęcia swoich pupili, których również adoptowali, stwarzając im kochający dom. Druga edycja akcji cieszy się sporym zainteresowaniem.

Pierwsza edycja w tamtym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy bardzo dużo produktów, darów, które wspólnie z ekipą McDesign zawieźliśmy do schroniska. W tym roku do akcji dołączyło prawie 40 firm, instytucji — kontynuuje Agnieszka Chmielowiec.

Każdy, kto chce pomóc podopiecznym schroniska, może w wyznaczonych punktach przynieść potrzebne zwierzętom dary. Dobrej jakości karma, ciepłe koce i zabawki to jedne z wielu artykułów, o które prosi schronisko. Pełna lista zamieszczona jest na plakatach akcji. Punktami zbiórki, gdzie można składać artykuły, są firmy partnerskie, które dołączyły do akcji. Zbiórka trwa do końca lutego.

To nie wszystko, co można zrobić dla piesków i kotków oczekujących na nowy dom. Każdy może zostać wolontariuszem i zaprzyjaźnić się z czworonogami. O tym zapewniają ci, którzy regularnie pomagają Czekadełku:

Wolontariat daje dużo baterii na cały nadchodzący tydzień. Jak nie kochać takiego psa? — Justyna, wolontariuszka.

Jestem wolontariuszem, bardzo fajnie jest tu przyjeżdżać. Lubię oswajać pieski, lubię je wyprowadzać, lubię je głaskać — Hubert, wolontariusz.

Ta rola wolontariusza jest bardzo ważna, żeby nauczyć zwierzaki funkcjonować z człowiekiem. Każdy wolontariusz jest na wagę złota. Często przyjeżdżają rodziny z dziećmi. Jest to dla nas super widok, kiedy spacerują sobie z tym naszym podopiecznym — mówi koordynatorka wolontariatu w schronisku Gabriela Pieprzak.

Choć każdy w schronisku na to czeka na moment, gdy pieski trafią do nowego domu, gdy odchodzi, pozostawia po sobie wzruszenie.

Najszczęśliwszy jest moment, kiedy się dowiadujemy, że znajdują dom. Zawsze jest jakiś piesek, który najbardziej skradnie nasze serce.

Miałam swojego ulubionego pieska, z którym spędzałam bardzo dużo czasu. W którymś momencie dowiedziałam się, że jedzie do domu. Bardzo się z tego cieszyłam, ale też ciężko mi było się z nim rozstać — Blanka, wolontariuszka.

Nie każdy zwierzak ma jednak tyle szczęścia. Najtrudniej znaleźć nowy dom dla starszych i dużych psów, choć i to nie przekreśla ich losu.

Trufel był takim starszym pieskiem. Ciężko było mu znaleźć dom. Przez ich wiek dużo ludzi nie chce adoptować. W końcu udało mu się znaleźć wymarzony dom w Szwecji i swoje ostatnie lata życia spędził z rodziną i w szczęśliwym domu — Laura, wolontariuszka.

Dobro wraca, dlatego podajmy pomocną łapę psim przyjaciołom!


 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test