Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

„Uczniowie w mundurze: Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024”

  • Źródło: CVCR
„Uczniowie w mundurze: Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024”

Źródło: CVCR

Honor, lojalność, dyscyplina, odpowiedzialność oraz umiejętność pracy w zespole to drogowskaz, który będzie wskazówką dla Kadetów przez najbliższe dni w czasie Centralnego Zlotu Klas Wojskowych - Drawsko Pomorskie 2024.

Jak co roku najlepsi z najlepszych wśród klas o profilu wojskowym w Polsce spotkają się na 7-dniowym zlocie Kadetów. 

Miejsce szkolenia nie jest przypadkowe, ponieważ, aby przybliżyć realia służby wojskowej jak i sprzętu, którym na co dzień posługują się żołnierze, wytypowano 2 Brygadę Zmechanizowaną ze Złocieńca oraz instruktorów z 12 Brygady Zmechanizowanej i 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednostkom tym doskonale znane są poligonowe obiekty szkoleniowe Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Będą doskonałymi przedstawicielami żołnierskiego rzemiosła dla wszystkich grup Kadetów biorących udział w szkoleniu.

Już od 15 września sześciuset kadetów, blisko 200 dziewcząt i ponad 400 chłopców podzielonych na 30 zespołów reprezentujących niemalże wszystkie województwa, przez 7 dni, będzie podejmować wyzwania jakie postawi przed nimi poligon w Drawsku Pomorskim. 

IX. Centralny Zlot Klas Mundurowych będzie miał charakter integracyjno-wojskowy, prowadzony w ramach obozu edukacyjnego. To najlepsi z najlepszych, elita kadetów spośród szkół, które wykazały się największą liczba absolwentów w danym regionie, którzy podjęli różne formy służby wojskowej, którzy zdobyli czołowe miejsca w Strzeleckich Mistrzostwach Polski dla Klas Wojskowych, w Międzyszkolnym Turnieju wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”, a także Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Wojskowych oraz Spartakiadzie Sportowo-Obronnej dla Klas Wojskowych. Powyższe osiągnięcia otworzyły uczniom drzwi do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.

Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej, pod egidą Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji prowadzone są projekty, które umożliwiają realizację programów nauczania skierowanych do uczniów szkół średnich.

To dzięki tym projektom funkcjonują Oddziały Przygotowania Wojskowego, Cyber.Mil z Klasą oraz Branżowe Oddziały Wojskowe, które mają na celu kształcenie i edukację młodzieży, w zakresie zarówno obronności i przygotowania do służby wojskowej jak i nabywania wartości takich jak: współpraca, dyscyplina, lojalność i etyka. Udział uczniów w zlocie umacnia także wartości patriotyczne i szacunek do munduru. Uczy również historii i tradycji wojskowych oraz wzmacnia patriotyzm wśród młodzieży.

Głównym celem zlotu jest pogłębienie umiejętności wojskowych nabytych przez kadetów w trakcie prowadzonych szkoleń w patronackich jednostkach wojskowych, a także podczas nauki w macierzystych szkołach. Dodatkowo, celem zlotu jest także kształtowanie u młodzieży umiejętności oraz cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole i zapoznanie z możliwościami szkoleniowymi oraz bojowymi pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zlot będzie nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do refleksji nad wartościami, które kształtują nasze społeczeństwo. Każdy uczestnik szkolenia wyniesie z tego wydarzenia nowe umiejętności i silne poczucie przynależności do wspólnoty, która łączy pokolenia. 

W poniedziałek, 16 września 2024 r. o godz. 8.00 na terenach nowego kompleksu Głębokie (Obozowisko OC Głębokie – współrzędne geograficzne: 53.3168235, 15.6269718) odbędzie się uroczyste otwarcie IX. Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.

 


Źródło: CWCR

Źródło: CWCR

Źródło: CWCR

Źródło: CWCR


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Starostwo Powiatowe w Mielcu (ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec), 29.04.2025 – Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla młodzieży z Powiatu Mieleckiego w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.O projekcieInicjatywa ma na celu aktywizację młodych ludzi poprzez mechanizm regrantingu, umożliwiający im realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W 2024 roku w ramach projektu sfinansowano 13 młodzieżowych inicjatyw na łączną kwotę 153 500 zł, m.in. działania kulturalne, społeczne, ekologiczne i historyczne.Cel spotkańPodczas wydarzeń uczestnicy dowiedzą się:Jak zgłosić się do konkursu dotacyjnego i pozyskać środki na swoje pomysły.Jakie wsparcie merytoryczne i prawne oferuje Fundacja Misji Obywatelskiej.W jaki sposób skutecznie angażować się w życie społeczności lokalnej.Kto może wziąć udział?Spotkania skierowane są do:członków samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad,przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży,nauczycieli i opiekunów grup młodzieżowych,aktywnych młodych ludzi, którzy chcą realizować własne projekty. Dlaczego to ważne?„Chcemy, aby młodzi ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie. Dzięki regrantingowi mogą nie tylko zgłaszać pomysły, ale też otrzymać środki i wsparcie, by je zrealizować” – mówi Oskar Jurek, Prezes Fundacji Misji Obywatelskiej. „To szansa, by młodzi mogli działać na własnych zasadach” – mówi Adam Poręba, Wiceprezes Fundacji Misji Obywatelskiej. Więcej informacji:📌 Strona projektu: www.podkarpackamlodziez.pl📞 Kontakt: tel. 453 553 331, e-mail: [email protected] O nas:Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój społeczeństwa. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszy filar ma wymiar społeczny, którego celem jest aktywizacja różnorodnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Z kolei drugi filar opiera się na działalności eksperckiej w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Natomiast trzeci filar stanowi działalność i rozbudowę mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
bezchmurnie

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test