Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szósta wygrana Handball Stal Mielec

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W meczu 6. kolejki Ligi Centralnej Handball Stal Mielec zdecydowanie potwierdziła swoją dominację, wygrywając z SMS ZPRP I Kielce wynikiem 44:25. Już od pierwszych minut gospodarze narzucili wysoki tempo, co pozwoliło im szybko zbudować solidną przewagę.

Zespół z Mielca, który od początku sezonu prezentuje doskonałą formę, znów udowodnił, dlaczego jest liderem tabeli. Zawodnicy Stali Mielec grali bardzo skutecznie zarówno w ataku, jak i w obronie. Zespół pokazał świetną współpracę, szybkie kontrataki oraz skuteczność rzutową, co było kluczem do wysokiego wyniku.

Bramkarz Stali zaliczył kilka kluczowych interwencji, które dodatkowo zniechęcały młodą drużynę z Kielc do prób odrabiania strat. Goście, choć bardzo ambitni i młodzi, nie byli w stanie przeciwstawić się doświadczonym zawodnikom Stali. Ostatecznie SMS ZPRP I Kielce musiał uznać wyższość rywala, kończąc mecz z 25 zdobytymi bramkami. Na boisku pojawił się także mielczanin Oskar Sondej, syn byłego trenera Stali, Tomasza Sondeja, który aktualnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach. Mimo że Kielczanie walczyli dzielnie, Stal okazała się zbyt silna, a ich zwycięstwo było niemal przesądzone już w pierwszej połowie.

Dzięki tej wygranej Handball Stal Mielec umocniła swoją pozycję na szczycie tabeli Ligi Centralnej. Dla kibiców w Mielcu było to emocjonujące widowisko, a zespół potwierdził, że jest jednym z głównych faworytów do walki o awans.


 

Handball Stal Mielec - SMS ZPRP I Kielce 44:25 (20:12) 

Składy:

Handball Stal Mielec: Dawid Dekarz, Jakub Janus, Paweł Podsiadło, Przemysław Mrozowicz, Dawid Ruhnke, Mikołaj Kotliński, Igor Graczyk, Dzianis Valyntsau, Jędrzej Królikowski, Filip Stefani, Jakub Sikora, Daniel Osmola, Marcin Głuszczenko, Dawid Cacak, Aleh Tarasevich, Nikodem Błażejewski.

SMS ZPRP I Kielce: Paweł Chłopek, Marcel Latosiński, Adrian Dorsz, Maciej Kula, Olaf Tobera, Aleksander Flak, Oskar Sondej, Jan Marzec, Oliwier Wojsa, Oliver Kosmal, Kacper Kaleta, Wojciech Kupis, Bartłomiej Rugała, Filip Szczepański

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Wystawa malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik Wystawa malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik. Wernisaż z udziałem autorki odbędzie się 27 października o godz. 17 w Galerii MBP SCK przy ul. Kusocińskiego 2. Wystawa nosi tytuł „Niedosłownie”. Niedosłownie 27-letnia artystka od 5 lat zajmuje się sztukami plastycznymi. Uważa, że sztuka jest uniwersalną formą wyrażania siebie, jej tworzenie może sprawiać przyjemność, może stanowić hobby, ale też może być sposobem na zgłębienia własnej natury. Od naszych wewnętrznych potrzeb zależy, w jaki sposób użyjemy sztuki, uważa Klaudia Rzeźnik.Artystka tworzy sztukę abstrakcyjną, do której inspiracją są marzenia senne, muzyka, literatura. Zainteresowała się wylewanymi abstrakcjami, gdyż dostrzega w nich niezwykłą energię i dynamikę. Fascynują ją także z tego powodu, iż niemożliwe jest odtworzenie danej pracy po raz drugi. Do tworzenia ilustracji graficznych używa żywicy epoksydowej, która podkreśla głębię barw i mieni się pod wpływem światła. Przedstawia głównie postaci ludzi i zwierząt, lecz z wykorzystaniem elementów abstrakcji, które – zdaniem artystki - pozwalają na naginanie rzeczywistości.Klaudia Rzeźnik podzieliła się kilkoma refleksjami na temat sztuki, która jest jej bliska: „Sztuką abstrakcyjną nazywa się dzieła, które nie naśladują rzeczywistości, są od niej „oderwane" (abstractio). Zwolennicy sztuki abstrakcyjnej uważają, iż tworzenie powinno być wyłącznie wyrażaniem uczuć, a co za tym idzie - taka sztuka nie powinna przedstawiać niczego, co jest znane. A to z kolei rodzi pytanie, czy możemy zrozumieć coś, czego nie znamy? Zwolennicy abstrakcji uważają, że dociekanie sensu, jednoznaczności nie jest konieczne. Tak samo w sztuce, jak i w życiu, spotykają nas sytuacje, które ciężko wyjaśnić, a na nas wpływają. Gdy zaakceptujemy fakt że takie absurdy pojawiają się w naszej codzienności, jesteśmy w stanie interpretować życie na nowych płaszczyznach. Gdy już oddalimy się od tego momentu, który nas popchnął do tworzenia z podświadomego umysłu i dzieło stanie się rzeczą materialną, jesteśmy w stanie więcej zrozumieć. Każdej rzeczy można nadać sens lub zmienić jej interpretację w dowolnym momencie, w zależności od naszych przeżyć oraz odczuć. To, jak odbieramy rzeczywistość, jest subtelnym i indywidualnym procesem, warunkowanym przez nasze osobiste doświadczenia i wrażliwość”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.10.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test