Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Finał Młodzieżowej Ligi ENEA CUP 2024

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Finał VIII edycji Regionalnej Ligi Młodzieży ENEA CUP w piłce ręcznej miał miejsce w hali MOSiR w Mielcu. W tym szczególnym wydarzeniu sportowym brały udział najlepsze drużyny szkolne z Mielca, Malinia, Radomyśla Wielkiego, Przecławia, Rudy, Staszowa oraz Czajkowa. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych zawodników klas od 4 do 6 oraz od 7 do 8 szkół podstawowych.

Cieszymy się niezmiernie, bo co roku więcej młodzieży na tych obiektach, tym bardziej że część młodzieży tutaj na MOSiR-owskim obiekcie jest pierwszy raz, a natomiast VIII edycja ENEA Połaniec więc cieszymy się niezmiernie, bo co roku frekwencja tych młodych dzieci jest coraz większa. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej tej młodzieży tutaj zagości w Mielcu, bo to idzie w eter niesamowicie, więc staramy się nagłaśniać, promować tę dyscyplinę, zachęcać młodzież do ruchu, do fajnej zabawy. Kilku zawodników w tych klasach 7-8 co się dało zauważyć oczywiście w tych szóstych klasach szkoły oczywiście podstawowej, no fajny progres, motoryka da się... motorycznie fajnie przygotowani co niektórzy. Miejmy nadzieję, że jeżeli karierę zawodową zrobi 5% to będzie super. - mówi Roman Kowalik.

Zwycięstwo w obu kategoriach wiekowych wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu pod opieką trenerów Tomasza Sondeja oraz Łukasza Rybaka. Drugie miejsce w młodszej kategorii zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie oraz w starszej kategorii Szkoła Podstawowa w Maliniu. Natomiast na trzecie miejsce w młodszej kategorii wpisała się Szkoła Podstawowa w Przecławiu oraz w starszej kategorii Szkoła Podstawowa w Rudzie.

Ci ludzie widzą, że zachęca się tę młodzież, dzieci ze szkół podstawowych, ze szkół średnich i widzą, że przy tym zespół tak jak tutaj w Mielcu gra i wygrywamy i ten progres sportowy idzie cały czas do przodu to da się zauważyć, że tu przychodzi około 1,5 tysiąca osób, a moim marzeniem jest przede wszystkim zapełnić tę halę. Chcemy tutaj gdzieś stworzyć jakiś program, żeby zaangażować wszystkie te firmy, które są w Mielcu. - dodaje Roman Kowalik.

Organizatorzy w przyszłej edycji liczą na jeszcze większe wsparcie lokalnych firm, aby móc zaprosić do rywalizacji jeszcze większą liczbę dzieci i młodzieży.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wystawa malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik Wystawa malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik. Wernisaż z udziałem autorki odbędzie się 27 października o godz. 17 w Galerii MBP SCK przy ul. Kusocińskiego 2. Wystawa nosi tytuł „Niedosłownie”. Niedosłownie 27-letnia artystka od 5 lat zajmuje się sztukami plastycznymi. Uważa, że sztuka jest uniwersalną formą wyrażania siebie, jej tworzenie może sprawiać przyjemność, może stanowić hobby, ale też może być sposobem na zgłębienia własnej natury. Od naszych wewnętrznych potrzeb zależy, w jaki sposób użyjemy sztuki, uważa Klaudia Rzeźnik.Artystka tworzy sztukę abstrakcyjną, do której inspiracją są marzenia senne, muzyka, literatura. Zainteresowała się wylewanymi abstrakcjami, gdyż dostrzega w nich niezwykłą energię i dynamikę. Fascynują ją także z tego powodu, iż niemożliwe jest odtworzenie danej pracy po raz drugi. Do tworzenia ilustracji graficznych używa żywicy epoksydowej, która podkreśla głębię barw i mieni się pod wpływem światła. Przedstawia głównie postaci ludzi i zwierząt, lecz z wykorzystaniem elementów abstrakcji, które – zdaniem artystki - pozwalają na naginanie rzeczywistości.Klaudia Rzeźnik podzieliła się kilkoma refleksjami na temat sztuki, która jest jej bliska: „Sztuką abstrakcyjną nazywa się dzieła, które nie naśladują rzeczywistości, są od niej „oderwane" (abstractio). Zwolennicy sztuki abstrakcyjnej uważają, iż tworzenie powinno być wyłącznie wyrażaniem uczuć, a co za tym idzie - taka sztuka nie powinna przedstawiać niczego, co jest znane. A to z kolei rodzi pytanie, czy możemy zrozumieć coś, czego nie znamy? Zwolennicy abstrakcji uważają, że dociekanie sensu, jednoznaczności nie jest konieczne. Tak samo w sztuce, jak i w życiu, spotykają nas sytuacje, które ciężko wyjaśnić, a na nas wpływają. Gdy zaakceptujemy fakt że takie absurdy pojawiają się w naszej codzienności, jesteśmy w stanie interpretować życie na nowych płaszczyznach. Gdy już oddalimy się od tego momentu, który nas popchnął do tworzenia z podświadomego umysłu i dzieło stanie się rzeczą materialną, jesteśmy w stanie więcej zrozumieć. Każdej rzeczy można nadać sens lub zmienić jej interpretację w dowolnym momencie, w zależności od naszych przeżyć oraz odczuć. To, jak odbieramy rzeczywistość, jest subtelnym i indywidualnym procesem, warunkowanym przez nasze osobiste doświadczenia i wrażliwość”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.10.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test