Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Handball Stal Mielec wygrywa z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie

Mielecka drużyna Handball Stal pewnie pokonała Olimpię MEDEX Piekary Śląskie 36:27 w poniedziałkowy wieczór, odnosząc kolejne zwycięstwo na swoim terenie. Mecz rozpoczął się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego Grzegorza Maja, lokalnego dziennikarza znanego z zaangażowania w kulturę i media.

Kapitan zespołu, Dawid Dekarz, odegrał istotną rolę w meczu, wykazując się doskonałymi interwencjami. Mimo dobrego wyniku, przyznał, że początek spotkania był trudny. „Każde zwycięstwo buduje, ale ten mecz nie był łatwy. W pierwszych minutach walczyliśmy o to, by ustabilizować grę. Gdy obrona zaczęła funkcjonować lepiej, mogłem dołożyć swoją cegiełkę. Wynik może wyglądał na jednostronny, ale musieliśmy być skoncentrowani aż do końca, bo Olimpia to wymagający rywal” – mówił po meczu Dekarz. Jak dodał, pewna wygrana jest dla drużyny doskonałym przygotowaniem przed kolejnym starciem z Gorzowem.

Trener Stali, Robert Lis, mimo zwycięstwa, zwrócił uwagę na detale, które wymagają poprawy: „Nasza gra w defensywie mogłaby wyglądać lepiej. Stracone bramki wynikały z błędów, których musimy unikać. Cieszy natomiast skuteczność w ataku – grając szybko i realizując założenia taktyczne, zyskaliśmy przewagę na boisku.” Lis podkreślił również, że szczególną satysfakcję sprawiły mu dynamiczne akcje ofensywne, które zakończyły się punktami z kontrataków.

Dzięki wygranej, Handball Stal zdobywa kolejne punkty, które wzmacniają ich pozycję przed ważnym meczem z zespołem z Gorzowa.

 


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” – 8 listopada, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.Organizator – Dom Kultury SCK.Wstęp wolny. * * *Tadeusz Płeszka od ponad 50 lat tworzy płaskorzeźby w drewnie lipowym. Jego ulubionym tematem są polskie orły. Orla kolekcja zawiera 30 płaskorzeźb niepolichromowanych. W sumie artysta stworzył około 100 prac o różnorodnej tematyce Tadeusz Płeszka urodził się w 1936 roku w Skopaniu, w powiecie tarnobrzeskim. Od 1960 do 1993 roku pracował w WSK Mielec. Żonaty, dwoje dzieci - córka i syn. Od 31 lat na emeryturze.Początków swojej pracy artystycznej upatruje w dzieciństwie. Jako mały chłopiec robił z drewna zabawki. To zamiłowanie do rzeźbienia w drewnie lipowym ujawniło się ze zdwojoną siłą w latach siedemdziesiątych. Płaskorzeźba stały się jego prawdziwą pasją. Z czasem został profesjonalnym rzeźbiarzem.Dziełem jego życia jest kolekcja orłów zatytułowana: „Godło państwowe Polski w rozwoju historycznym". Zdaniem artysty, temat orła pojawił się w jego działalności artystycznej z powodu fascynacji godłem państwowym. Uważa, że tworząc orły, wypełnia pewną misję patriotyczną. Rzeźbienie tej kolekcji zajęło artyście 10 lat życia. Tworzył ją niejako „po godzinach”, bo wówczas pracował jeszcze zawodowo. Pierwszy orzeł pochodził z denara Bolesława Chrobrego z początku XI wieku, trzydziesty - to godło obecnej Rzeczypospolitej. W jego dorobku artystycznym znajdują się prace o różnej tematyce: sceny rodzajowe, krajobrazy, herby miast polskich, motywy kwiatowe, maski, sceny religijne, postacie wiejskie, sceny z życia wsi, sceny myśliwskie.Jego prace, a zwłaszcza historię orła polskiego, eksponowano przy różnych okazjach, podczas świąt państwowych, kiermaszów, wizyt Polonii, uroczystości organizowanych przez instytucje społeczno-polityczne. Jego dorobek jest prezentowany corocznie w Muzeum Regionalnym w Mielcu, w Domu Kultury SCK, w gminnych ośrodkach kultury. Za swoją działalność twórczą został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Artysta podkreśla, że jego prace są w posiadaniu wybitnych osobistości. „Madonnę” Jana Płeszki otrzymał Jan Paweł II, a herb Mielca spod dłuta artysty - prezydent Lech Wałęsa. Prace artysty trafiły do Kanady, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Anglii, Rosji, Węgier, Japonii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Jego kolekcja orłów była wystawiana w 1996 roku na międzynarodowych targach w szwajcarskiej Bazylei. Płaskorzeźby artysty pokazano w Teleexpresie, a także w TVP Kraków i TVP Rzeszów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test