Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Modernizacja Miejskiego Żłobka nr 7 w Mielcu dobiegła końca

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Podczas uroczystości ponownego otwarcia Miejskiego Żłobka nr 7, które miało miejsce 4 listopada przy ul. Botanicznej 6 w Mielcu, obecni byli: Prezydent Miasta Mielca Pan Radosław Swół, pierwszy zastępca prezydenta Pan Krzysztof Szostak, drugi zastępca prezydenta Pan Tomasz Leyko, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich Pani Monika Kośla oraz kierownik Żłobka Miejskiego nr 7 Pani Ewelina Gwóźdź. Pierwszy głos na konferencji zabrał Prezydent Radosław Swół.

Żłobek Miejski nr 7 dzisiaj ma swój 1 września. Otwieramy po przerwie remontowo- modernizacyjnej kompleksowo wyremontowany żłobek. Szanowni Państwo, ale co najważniejsze zwiększa swoją pojemność, że się tak wyrażę. Tutaj będziemy mieli dodatkowe miejsca utworzone, plus 10 miejsc. Jeszcze w tym roku łącznie to będą 22 nowe miejsca. Modernizacja z a blisko 700 tysięcy złotych tutaj wsparcia, tyle otrzymaliśmy na to zadanie. Natomiast Szanowni Państwo do końca 26 roku zwiększymy o blisko 120 nowych miejsc. Jeśli chodzi o żłobki, przeznaczymy na ten cel 8 ml zł. Szanowni Państwo ja tylko dodam, że to jest wsparcie w ramach takiego rządowego programu przy wsparciu Unii Europejskiej „Aktywny Maluch na lata 2022-2029”. - mówi Radosław Swół.

Głównymi tematami poruszanymi przez uczestników spotkania były ogólne informacje o remoncie żłobka i jego zakresie, znaczeniu inwestycji dla lokalnej społeczności realizowanej przy udziale miasta, przedstawienie znaczenia nowoczesnych standardów w opiece żłobkowej, a także plany na dalszy rozwój infrastruktury opieki nad dziećmi w Mielcu.

Każde miejsce w tym żłobku zostało dotknięte czy to modernizacją, czy przebudową, czy gruntownym remontem. Mianowicie zostały wyremontowane 4 sale lekcyjne. Zostały wyremontowane gruntownie 3 łazienki obsługujące, dla dzieciaczków naprawdę fajny ten standard się pojawił, spełnione zostały wymogi przepisów budowlanych jak również zaleceń Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego z Mielca. Została utworzona, czego do tej pory nie było łazienka dla osób niepełnosprawnych, żeby tutaj poprawić tę dostępność, która tak jest istotna i która jest tak bardzo potrzebna, ale również zostały zmodernizowane jadalnia, została zmodernizowana kuchnia, zostały wymienione nowe windy towarowe tak, żeby ten standard żywnościowy, bo on jest bardzo ważny w przypadku dzieciaczków, podnieść do maksimum. Naprawdę standard tego żłobka jest bardzo wysoki i żłobek zyskał nowe życie. - dodaje Krzysztof Szostak.

Renowacja żłobka, która realizowana była w ramach rządowego programu „Aktywny Maluch 2022-2029” miała na celu podniesienie standardów placówki oraz stworzenie w niej nowych miejsc dla dzieci.

Szanowni Państwo jeżeli mówimy o Żłobkach Miejskich to tak w ramach przypomnienia, w zasobach naszego miasta mamy 5 placówek żłobkowych, 3 duże żłobki, 2 mniejsze filie łącznie mamy 430 miejsc. Tak jak Pan prezydent wspomniał, do końca roku zwiększymy o 22 nowe miejsca. Zapewniamy opiekę pielęgnacyjną, edukacyjną z różnego rodzaju formami zabaw z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dzieci, z uwzględnieniem wieku dziecka. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję i pamiętajmy, że najmłodsi obywatele naszego miasta, nasze żłobkowe dzieci to tak naprawdę fundament naszego społeczeństwa, to przyszłość naszego narodu, w który uważam, warto inwestować. - podsumowuje Monika Kośla.

Prezydent Radosław Swół swoje podziękowania skierował do instytucji i osób zaangażowanych w realizację projektu, do których dołączyła również Pani Monika Kośla. Wyrazy wdzięczności złożyła także w stronę pracowników placówki oraz rodziców, których pociechy na czas remontu były przeniesione do innych żłobków. Nie obyło się bez prezentów w postaci pluszowych misiów dla najmłodszych interesantów dzisiejszego spotkania.

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” – 8 listopada, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.Organizator – Dom Kultury SCK.Wstęp wolny. * * *Tadeusz Płeszka od ponad 50 lat tworzy płaskorzeźby w drewnie lipowym. Jego ulubionym tematem są polskie orły. Orla kolekcja zawiera 30 płaskorzeźb niepolichromowanych. W sumie artysta stworzył około 100 prac o różnorodnej tematyce Tadeusz Płeszka urodził się w 1936 roku w Skopaniu, w powiecie tarnobrzeskim. Od 1960 do 1993 roku pracował w WSK Mielec. Żonaty, dwoje dzieci - córka i syn. Od 31 lat na emeryturze.Początków swojej pracy artystycznej upatruje w dzieciństwie. Jako mały chłopiec robił z drewna zabawki. To zamiłowanie do rzeźbienia w drewnie lipowym ujawniło się ze zdwojoną siłą w latach siedemdziesiątych. Płaskorzeźba stały się jego prawdziwą pasją. Z czasem został profesjonalnym rzeźbiarzem.Dziełem jego życia jest kolekcja orłów zatytułowana: „Godło państwowe Polski w rozwoju historycznym". Zdaniem artysty, temat orła pojawił się w jego działalności artystycznej z powodu fascynacji godłem państwowym. Uważa, że tworząc orły, wypełnia pewną misję patriotyczną. Rzeźbienie tej kolekcji zajęło artyście 10 lat życia. Tworzył ją niejako „po godzinach”, bo wówczas pracował jeszcze zawodowo. Pierwszy orzeł pochodził z denara Bolesława Chrobrego z początku XI wieku, trzydziesty - to godło obecnej Rzeczypospolitej. W jego dorobku artystycznym znajdują się prace o różnej tematyce: sceny rodzajowe, krajobrazy, herby miast polskich, motywy kwiatowe, maski, sceny religijne, postacie wiejskie, sceny z życia wsi, sceny myśliwskie.Jego prace, a zwłaszcza historię orła polskiego, eksponowano przy różnych okazjach, podczas świąt państwowych, kiermaszów, wizyt Polonii, uroczystości organizowanych przez instytucje społeczno-polityczne. Jego dorobek jest prezentowany corocznie w Muzeum Regionalnym w Mielcu, w Domu Kultury SCK, w gminnych ośrodkach kultury. Za swoją działalność twórczą został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Artysta podkreśla, że jego prace są w posiadaniu wybitnych osobistości. „Madonnę” Jana Płeszki otrzymał Jan Paweł II, a herb Mielca spod dłuta artysty - prezydent Lech Wałęsa. Prace artysty trafiły do Kanady, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Anglii, Rosji, Węgier, Japonii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Jego kolekcja orłów była wystawiana w 1996 roku na międzynarodowych targach w szwajcarskiej Bazylei. Płaskorzeźby artysty pokazano w Teleexpresie, a także w TVP Kraków i TVP Rzeszów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
VII Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” VII Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” 11 listopada odbędzie się VII Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Narodowego Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Agnieszka Machnik - Burmistrz Gminy Radomyśl Wielki.Po raz siódmy z okazji Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich miłośników historii na zmagania dotyczące naszych dziejów z czasów wybijania się na niepodległość. Test odbędzie się w formule otwartej, z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Zapraszamy więc wszystkich bez względu na wiek i wykształcenie do wspólnej zabawy, a tym samym upamiętnienia 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Atrakcyjne nagrody przewidzieliśmy nie tylko dla laureatów – zachęca organizator testu Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim. Konkurs odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada br., o godz. 16.30 w sali widowiskowej Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim (ul. Ogrodowa 1). Na uczestników będzie czekał test wyboru składający się z czterech tur:1 tura pytań z dwiema możliwościami odpowiedzi (tylko jedna prawidłowa),2 tura pytań z trzema możliwościami odpowiedzi (tylko jedna prawidłowa),3 tura pytań z czterema możliwościami odpowiedzi (tylko jedna prawidłowa),4 tura pytań z czterema możliwościami odpowiedzi (jedna lub dwie odpowiedzi prawidłowe).Czas na napisanie Testu to ok. 30 minut. Po teście odbędzie się Koncert Niepodległościowy, podczas którego wystąpi zespół "Invictus" (będzie to czas na sprawdzenie testów).Atrakcyjne nagrody Wręczenie nagród nastąpi po godz. 18.00. Jury dokona oceny Testu i ustali laureatów Testu w trzech kategoriach wiekowych - uczniowie szkół podstawowych; uczniowie szkół ponadpodstawowych; dorośli. Nagrody dla laureatów z miejsc 1-3 to m.in. vouchery finansowe i książki historyczne, wyróżnieni otrzymają książki, gry edukacyjne i gadżety. W teście organizowanym przez Urząd Miejski i SCKiB znajdą się pytania dotyczące historii Polski z lat 1914-1922, z następującej tematyki: kształtowanie się granic II RP: m.in. plebiscyty, powstania, wojna polsko-bolszewicka, wojna polsko-ukraińska, najważniejsze postanowienia wobec Polski na konferencji pokojowej w Wersalu; najważniejsze postacie sceny politycznej i wojskowej (m.in. Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Witos, Haller, Sikorski, Sosnkowski); polskie formacje wojskowe podczas I wojny światowej (podstawowe informacje); mocarstwa i zaborcy wobec Polski w czasie I wojny światowej; władze II RP (naczelnik państwa, rząd, prezydent); legioniści związani z Radomyślem Wielkim (https://radomyslwielki.pl/.../legionisci-z-terenu-gminy.html)Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1033 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test